Sınıf Öğretmeninin Yan Alanı Bilişim Teknolojileriymiş

Kodla Büyü

muhalif33

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Bugün bizim ilçeden 1 yıllık sınıf öğretmeni, sınıf öğretmenliği mezunuymuş. yan alanı bilişim olduğu için, bilişimden eş özrü isteyecekmiş...

ne garip yaaa..bizim neden yan alanımız yok...

meslek liselerini tercih edemiyormuş...

hocam üniversitenin bewlirlediği kriterlere göre olur. sallamıyorsa olabilir.

180 saatlik bilgisayar kursu belgesi varsa ona yan alanım diyordur. bide formatörlük yaptıysa tamam kendileri bilgisayarcılara hizmet içi eğitim bile verebilir. :!:
sanki bilgisayarcılarda o kadar çok norm varda alan değiştirecek.

balıkesir üniversitesi sınıf mezunlarına bilgisayar yan alan hakkı verilmiş.

bilişimden birçok il açılmış hocam yan alanı bilişim olan sınıfçılar tercih edebiliyor ama bilişim öğretmenleri edemiyor

sivayseri hocam yazıyı iyi okursan yapılabileceğini söylüyor. tabii hiçbirşeye kesin diyemiyorum benim anladığım da yanlış olabilir. MEB RESMİ DİLİ çinceden de daha zor emin ol

:eek: 300 puanlu bilişimciler çıkacak ortaya

belki de formatörlük belgesinden bahsediyodur.
geçen yaşlı bir sınıf öğretmeni yanıma gelip aslında ben formatör öğretmenim ama yapmıyorum dedi. 95 te kursa gidip belge almış :D

ben sınıfçıyım yan alanım bilgisayar.Dekan imzalı bu zaten bize zamanında bilgisayar derslerine girme hakkını verdi ben de kullandım.İşte olursa ayın 19unda bizden isteyen olursa teknoloji tasarım veya zihin engelliler sınıf öğretmenliğine alan değişikliği yapma hakkını verecekler ben de kullanacağım.Tercihim zihin engelliler.

Merak etmedim de değil hani, bu üniversite hangi bilişim derslerini vermiş acaba da yan alanları bilişim teknolojileri oluyor? Yoksa 1. sınıfta 2 saat ders yetiyor mu yan alan için?

Buzkırıcı' Alıntı:
ben sınıfçıyım yan alanım bilgisayar.Dekan imzalı bu zaten bize zamanında bilgisayar derslerine girme hakkını verdi ben de kullandım.İşte olursa ayın 19unda bizden isteyen olursa teknoloji tasarım veya zihin engelliler sınıf öğretmenliğine alan değişikliği yapma hakkını verecekler ben de kullanacağım.Tercihim zihin engelliler.

bilgisayarcılar hariç herkesin bir yan alanı var.

zilal' Alıntı:

geçen yaşlı bir sınıf öğretmeni yanıma gelip aslında ben formatör öğretmenim ama yapmıyorum dedi. 95 te kursa gidip belge almış :D

95'te aldıysa belgeyi muhtemelen win 3.1'lerle görmüştür kursu :D

Herkesin yok hocam 2000 yılına kadar alan aldı bu sertifikayı.III ve IV.sınıflarda bu program sanki ek bir branş gibi yoğun uygulandı format atmadan tut donanımdan al yazılı uygulamalı bir program uygulanmıştı.Zamanında niğde üniversitesinden akşam ve hafta sonları elektronik mühendisliğinde ders aldık.O zaman ki hocam şu an digital imzanın kurucusu ve tt kurumu başkan yardımcısıdır ben bu işi ondan iyi öğrenmiştim.

ismini burada yazmayayım şu anda o da bu forumda kendisi ilçe koordinatörü sınıf öğretmeni var.Ama bilgisayar mühendislerine ders veriyor tam bir programlama dehası ve kod uzmanı.Kendisiyle ilçe memde çalıştım.Bu işte diplomanın sertifikanın pek de önemi yok.

İş yapabilmek için elbette diplomanın sertifikanın bir önemi yok yan alan dediğimiz sizinde bildiğiniz gibi farklı bişey. BT öğretmenlerinin %60 cıvarı norm fazlası konumundayken ve dışarda 7.000 cıvarı BT öğretmeni atama beklerken yan alandan sınıf öğretmenlerinin alan değişikliği ile BT alanına geçebiliyor olması biraz can sıkıcı.

Yoksa alanı BT olupta biosa giremeyen öğretmenlerlede çalıştım, hiç sertifikası bile olmayıp iyi düzeyde hem web programcılığı hem nesne programcılığı yapan öğretmenlerle de çalıştım.

zilal' Alıntı:

O zaman Bilgisayar var mıymış... :) Bill Gates bile yoktu be... :puhaha:

akrep026' Alıntı:
zilal' Alıntı:

O zaman Bilgisayar var mıymış... :) Bill Gates bile yoktu be... :puhaha:
Teknik eğitimler çok eski sonuçta hocam. 96'da 3 tane bilgisayar öğretmenimiz vardı :++:

eğer sınıf öğretmenleri bilişim öğretmeni olacaksa ortaya 500 puanlı bilişimciler çıkar...
ve bu durumda biz il dışına çıkamayız...arkadaş bu nasıl branş?
acaba bu meb bizi delirtip işten mi çıkarmaya çalışıyor....

Buzkırıcı' Alıntı:
Diplomanda mı yazıyor yan alanın, yoksa ayrı bir belge mi?

Bir de şu durumda bilişime geçmek isteyecek (TEF ler hariç) öğretmen çıkar mı merak konusu??

ayrı bir belge hocam.BT alanına senıf öğretmeninin geçmesi imkansızdır anca zihin engeliler sınıf öğretmenliği yakındır.Benim formatörlük belgem var bilişimcilerin gittiği tüm kursları aldım network hariç.En azından il yada ilçede görevlendirmelere bakarlar nerede çalışmış hangi belgeleri almış diye.Benim bt alanında sınıf öğretmenliğinden daha fazla tecrübem çalışmışlığım var

Geri