Sınıf öğretmeni kendi öğrencisine özel ders verebilir mi?

Kodla Büyü
Özel ders vermek memur için tabii ki yasak hocam. Memur ek iş yapamaz. Bu kadar :) Veren yok mu dersen binlerce :) Muhakemesi sana kalmış o kısmının.

hocam bende karşı değilim özel derse ama bi akrabamın çocuğunun gittiği okulda ticarete dökmüş işi kadın.. bende gidebileceği yere kadar zorlayıp uğraşmak istiyorum. sonuçta bu benim mesleğimi itibarsızlaştırmakdır

hocam bende karşı değilim özel derse ama bi akrabamın çocuğunun gittiği okulda ticarete dökmüş işi kadın.. bende gidebileceği yere kadar zorlayıp uğraşmak istiyorum. sonuçta bu benim mesleğimi itibarsızlaştırmaktır.

Ücret karşılığı ek ders veriyorsa şikayet edebilirsiniz. Soruştururlar, veliler de ücret karşılığı ders aldırdıklarını itiraf ederse ceza alır.

ftsystm' Alıntı:
hocam bende karşı değilim özel derse ama bi akrabamın çocuğunun gittiği okulda ticarete dökmüş işi kadın.. bende gidebileceği yere kadar zorlayıp uğraşmak istiyorum. sonuçta bu benim mesleğimi itibarsızlaştırmaktır.

Sanane hocam milletin verdiği özel dersten. Mesleğimizi itibarlı hale getirmek istiyorsan sen kendi üzerine düşeni sonuna kadar yap yeter (yaptığına eminim).

Şimdi ben bir okulda öğretmen olsam ve özel ders versem. Alan memnun satan memnun misali. Özel ders verdiğim çocuklardan birinin bilmem kaçıncı dereceden bir akrabası bana gelse deseki "Hocaaaaa, bak olmuyo ama. Bizde öğretmeniz."

Ben ne derim.

"Sen kimsin la"

myesil' Alıntı:
ftsystm' Alıntı:

Sanane hocam milletin verdiği özel dersten. Mesleğimizi itibarlı hale getirmek istiyorsan sen kendi üzerine düşeni sonuna kadar yap yeter (yaptığına eminim).

Şimdi ben bir okulda öğretmen olsam ve özel ders versem. Alan memnun satan memnun misali. Özel ders verdiğim çocuklardan birinin bilmem kaçıncı dereceden bir akrabası bana gelse deseki "Hocaaaaa, bak olmuyo ama. Bizde öğretmeniz."

Ben ne derim.

"Sen kimsin la"
:++:

Öğretmenin özel ders vermesinde yasal olarak bir sıkıntı yok.Ancak kendi okuttuğu öğrenciye veremez. Yasak.

bildiğim kadarı ile öğretmenler, özel eğitim kurumlarında yasal olarak en fazla 8 saat ders alabilir. bunun ücret olarak karşılığı da, MEB'deki ek ders ücretidir.

edersoy' Alıntı:
Öğretmenin özel ders vermesinde yasal olarak bir sıkıntı yok.Ancak kendi okuttuğu öğrenciye veremez. Yasak.
Dalga geçiyorsunuz değil mi :) Özel ders vermesinde yasal sıkıntı yok ama kendi öğrencisi olursa yasak :D Şaka kabul ettim :) :puhaha:

Geri