Sınıf Öğr.Bilg.Öğrt.Oluyor(meslek liseleri dahil)

Kodla Büyü
Allah belalarını versin çatışmaların ortasında kalsınlar diye boşa mı söylüyorum ben

Re: Sınıf Öğretmenleri Bil. Tek. Öğret. Oluyor!!!!!

ahmetfx' Alıntı:
Aklından zoru olması lazım geçmesi için, Ama dışardan bakılınca sorunsuz gözüküyoruz ya ondan geçebilirler, gelsinler bakalım içeri..Kazın ayağı öyle değil, görsünler..

Katılıyorum sanki meslek liseleri gül bahçesi:)))) bekliyoruz tüm arkadaşları :))) bir sınıfçı ne kadar SQL anlatabilir merak ettim şimdi:) öğrenci arkadanda konuşmaz yüzüne söyler dalga geçer senle bir kaç soruda kem küm ettinmi :))gerçi hiç bilmediğin bir konuda nasıl kem küm edecen oda ayrı bir mevzu :puhaha: zaten tüm branş değiştiren sınıfçılar geri dönmek için ağlayıp duruyorlar.

ya bu ne saçmalık ya.. Arkadaş böyle bir şey olur mu? Meb'in bize yaptığı canımıza tak etti ya. :x

esilasoul' Alıntı:
haliber' Alıntı:
şimdi tarsus teknik lisesi ile görüştüm gerçekten sınıf öğretmeni gitmiş oraya alan değişikliğinden. beni ise mersinde eşime 200 km uzaktaki ilçeye gönderirken böte mezunuyum diye,ayıppp sinir olmaktan başka birşey gelmiyor
arkadaşım alan değişikliği belli olmuş mu ki gitmiş diyorsun daha açıklanmadı il dışıından bahsediyorsunuz sanırım :))

oluyor, olacak...

oldu da bitti Maaşallah...

Bidaha mı?

Asla...

destekliyorum geçsinler....biz hakkımıza sahip çıkmazsak böle alırlar elimizden gözlerimiz şaşı şaşı bakarız...

Benim yan dalım Fen Bilgisi Öğretmenliği ki bötecilerin çoğu böyle gaiba. Neyse üniden sınıf arkadaşım alan değişikliği ile teknoloji tasarıma geçti bu nasıl iş :D

bu işte ne sizin ne de onların suçu var arkadaşlar.Bir zamanlar doktoru,imamı,hukukçusu,tarla bitkicisi,ziraatçisi,mühendisi..............yeni bol maaşlarına yerleşinceye kadar sınıf öğretmeni oldular haketmedikleri halde.beraber çalıştığımız sınıf öğretmeni aslında ziraatçi şu anda tarım kredide müfettiş altında makam arabası geziyor.

ben 14 senedir köydeyim halen köydeyim ve 10 sene daha dağlar köyler beni bekliyor.benim neyim eksik merkezdeki öğretmenden.ödülse bir sürü var sicilse pekiyi hizmetiçi eğitim hanem en az 30 tane kursla dolu.10 parmağımda 10 marifet web sitesi de yaparım networkde kurarım kamerada takarım ama köyde sınıf öğretmeniyim.yan alanım bilgisayar üniversite de bile 3d anlatırım.Açılsa geçer miyim
ek ders almayayım hemen geçerim neden merkeze gelmek için.Çünkü 230 puan beni köyden çıkarmıyor

Arkadaşlar,
Gaziantep Mehmet Akif Ersoy Endüstri Meslek Lisesine bir sınıf öğretmeni arkadaşımız bilişim öğretmeni olarak atandı. 1 dönemdir derslere giriyor(sadece giriyor :) ). Geçtiğimiz günlerde norm kadro fazlalıkları açıklandı. Bilişim öğretmeni arkadaşlardan biri norm fazlası durumuna düştü. Bilgisayar konusunda herhangi bir bilgisi olmayan, herşeyi ofis'ten ibaret sanan sınıfçımız kalıyor, bilişim öğretmeni arkadaşımıza sen git deniyor. Binlerce BÖTE mezununa sen teknik öğretmen değilsin denip liselere atamıyor, atasa bile teknik öğretmen haklarından yararlandırmıyor. Ama bir sınıfçı elinde kararnamesiyle gelip bütün haklardan yararlanıyor. (kararnamede teknik öğretmen yazıyor, bu arada sınıf öğretmeni mezun eden teknik fakülteyi çok merak ediyorum). Ben aynı okulda bilişim öğretmeniyim. Diğer bilişim öğretmenlerinden bir kaçının tutumundan dolayı da üzülüyorum. Sınıfçının ne suçu var diyip ona destek oluyorlar ve sen otur biz dersi anlatırız diyorlar. O zaman hepimiz oturalım ders anlatmayayım maaşımız afiyetle yiyelim. Ortak girilen dersleri ayrıldığında öğrenciler mağdur oluyor ayırmayın diyorlar. Meslek liselerine atanamayan bilişimciler mağdur değilmidir? Derse girip alın teri döken öğretmenler mağdur değilmidir? norm fazlası durumuna düşüp, sen git denilen öğretmen mağdur değil midir? Takdiri sizlere bırakıyorum. Eğer bilişim öğretmeni arkadaşım başka bir okula gönderilir ise öğretmenliğe, adalete ve dayanışmaya olan bütün inancım yıkılacaktır. Norm fazlası atamaları bittikten sonra son durumu burada sizinle paylaşacağım.

ivirzivir63' Alıntı:
Arkadaşlar,
Gaziantep Mehmet Akif Ersoy Endüstri Meslek Lisesine bir sınıf öğretmeni arkadaşımız bilişim öğretmeni olarak atandı. 1 dönemdir derslere giriyor(sadece giriyor :) ). Geçtiğimiz günlerde norm kadro fazlalıkları açıklandı. Bilişim öğretmeni arkadaşlardan biri norm fazlası durumuna düştü. Bilgisayar konusunda herhangi bir bilgisi olmayan, herşeyi ofis'ten ibaret sanan sınıfçımız kalıyor, bilişim öğretmeni arkadaşımıza sen git deniyor. Binlerce BÖTE mezununa sen teknik öğretmen değilsin denip liselere atamıyor, atasa bile teknik öğretmen haklarından yararlandırmıyor. Ama bir sınıfçı elinde kararnamesiyle gelip bütün haklardan yararlanıyor. (kararnamede teknik öğretmen yazıyor, bu arada sınıf öğretmeni mezun eden teknik fakülteyi çok merak ediyorum). Ben aynı okulda bilişim öğretmeniyim. Diğer bilişim öğretmenlerinden bir kaçının tutumundan dolayı da üzülüyorum. Sınıfçının ne suçu var diyip ona destek oluyorlar ve sen otur biz dersi anlatırız diyorlar. O zaman hepimiz oturalım ders anlatmayayım maaşımız afiyetle yiyelim. Ortak girilen dersleri ayrıldığında öğrenciler mağdur oluyor ayırmayın diyorlar. Meslek liselerine atanamayan bilişimciler mağdur değilmidir? Derse girip alın teri döken öğretmenler mağdur değilmidir? norm fazlası durumuna düşüp, sen git denilen öğretmen mağdur değil midir? Takdiri sizlere bırakıyorum. Eğer bilişim öğretmeni arkadaşım başka bir okula gönderilir ise öğretmenliğe, adalete ve dayanışmaya olan bütün inancım yıkılacaktır. Norm fazlası atamaları bittikten sonra son durumu burada sizinle paylaşacağım.
sınıfçı olunca ne suçu var demek. tek dertleri böteliler atanmasın bunların. :x

ivirzivir63' Alıntı:
Arkadaşlar,

Demek bu da oldu.

obsearchverim' Alıntı:
ivirzivir63' Alıntı:
Arkadaşlar,

Demek bu da oldu.
evet ben şahidim.
BÖTE liler meslek lisesine atanamazken sınıfçı geliyor bir de bilişimci norm fazlası durumuna düşüyor. mebin adaleti işte

MEB'in alan değişikliği uygulamasında yaklaşık 25 bin öğretmen alan değişikliği yapmıştı.

Alan değişikliği uygulamasının iptali için Danıştay'a dava açan sendikanın davayı kazandığı iddia ediliyor.

Danıştay'ın gerekçeli kararında ....

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi ve Çocuk Hakları sözleşmesinde çocuklara nitelikli eğitim verilmesi gerektiği , yine Milli Eğitim Temel Kanunu‘nda 43. madde de tanımlanan öğretmenlik mesleği ile de çelişkiler yaratmaktadır. Zira ilgili maddede; "Öğretmenlik Devletin eğitim, öğretim ve bununla ilgili yönetim görevlerini üzerine alan özel bir ihtisas mesleğidir." ifadesi yer almakta ve "öğretmenlik mesleğine hazırlık genel kültür, özel alan eğitimi ve pedagojik formasyon ile sağlanır" ifadeleriyle öğretmenlik mesleğinin özel eğitim gerektirdiği hükme bağlanmaktadır.

Bu sebeple 1 saat bile özel eğitim ile ilgili alan bilgisi dersi ve formasyonu almayan sınıf öğretmenlerinin özel eğitim öğretmenliğine atanması , Kpss sınavından 90 alan bir Edebiyat öğretmeninin atama beklediği bir ortamda Sanskrittçe ( Hindoloji ) , Antropoloji mezunlarının Edebiyat alanına geçirilmesi , üniversitelerde 20 yıl önce 3-5 kredilik ders almakla Matematik, Türkçe , İngilizce gibi özel ihtisas gerektiren alanlarda öğretmen olunamayacağı iptal sebepleri arasında gösteriliyor.

Danıştay'ın bir sendikanın açmış olduğu iptal davasında iptal kararı vermesine rağmen bu kararın eğitimde kaos yaratacağı gerekçesiyle öğretim dönemi sonuna doğru açıklanması için gayret sarfedildiği iddia ediliyor.

Keza Danıştay bu konuda kararını açıklarsa, MEB'İN bu mahkeme kararını bir ay içerisinde uygulama mecburiyeti bulunuyor.

Sonuç olarak ; Öğretmenlerin alan değişikliğine Danıştay'ın iptal kararı verdiği şu an için resmi bir açıklama olmadığı için sadece iddia olarak kalıyor. Bu konuda dava açan sendika daha sağlıklı bilgileri kamuoyu ile paylaşabilir. Alan değişikliği iptalinin gelmesi durumunda MEB'in kararı uygularkençok zorlanacağı gün gibi aşikar... Keza alan değişikliği ve resen atamalar ve yine eş durumu özrü gibi nedenlerle binlerce öğretmenin yeri değişti

kaynak: memurlar.biz

Re: Sınıf Öğretmenleri Bil. Tek. Öğret. Oluyor!!!!!

neo_in' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:
Aklından zoru olması lazım geçmesi için, Ama dışardan bakılınca sorunsuz gözüküyoruz ya ondan geçebilirler, gelsinler bakalım içeri..Kazın ayağı öyle değil, görsünler..

Katılıyorum sanki meslek liseleri gül bahçesi:)))) bekliyoruz tüm arkadaşları :))) bir sınıfçı ne kadar SQL anlatabilir merak ettim şimdi:) öğrenci arkadanda konuşmaz yüzüne söyler dalga geçer senle bir kaç soruda kem küm ettinmi :))gerçi hiç bilmediğin bir konuda nasıl kem küm edecen oda ayrı bir mevzu :puhaha: zaten tüm branş değiştiren sınıfçılar geri dönmek için ağlayıp duruyorlar.

Hocam isterse SQL in kralı olsun o zaman gitsin özel şirketlerde çalışsın. BT alanında diploması yok ve bu alanda öğretmenlik yapmaya hakkı yok.

Yanlış hesap her zaman Bağdattan dönmez, bazen de Danıştaydan döner...

:puhaha: :puhaha: :puhaha: :puhaha:

Bu kadar yer değiştirme külfetini de zavallı halk karşıladı karşılıyor. Yazıktır günahtır. Sözüm ona bir de işletmecidir kendisi. Daha hukuktan haberi yok.

Geri