Sınavsız İkinci üniversite tüm bölümler açıldı

Kodla Büyü
talp' Alıntı:
only61' Alıntı:
Tek ders sınavı nasıl oluyor peki?
hocam mezun olmana engel tek bir tane ders kaldıysa, yani o dersi versen mezun olacak durumdaysan bütün finaller bittikten sonra tek ders sınavına giriyorsun. ve verirsen mezun olabiliyorsun.. ortada tek dersten mezuniyet ihtimali yoksa (2 veya daha fazla dersten kalma gibi) o zaman bu sınava giremiyorsun..

lemmings' Alıntı:
only61' Alıntı:
Hocam ceza hukuku kaldı gibi başka dersim yok yarım dönem uzatmıştım onun yüzünden pek de çalışamadım son gece baktım yine,
adalet mi okuyorsun hocam?
Evet hocam adalet okuyorum lakin dediğim gibi pek de esprisi kalmadı bitsede programlama grafik tasarım gibi şeyler dusunuyorum

talp' Alıntı:
lemmings' Alıntı:
niye esprisi kalmadı diye düşünüyorsun hocam?
İnsanın bildiği alanda ilerlemesi daha kolay ve isabetli olacaktır diye düşünüyorum. Siz ne okuyorsunuz hocam
hocam ben de adalet okudum bitti benim.. dgs ile marmara hukuku kazandım, hukuk okuyorum şimdi.. memnunum, size de pes etmemenizi öneririm..

lemmings' Alıntı:
talp' Alıntı:
lemmings' Alıntı:
İnsanın bildiği alanda ilerlemesi daha kolay ve isabetli olacaktır diye düşünüyorum. Siz ne okuyorsunuz hocam
hocam ben de adalet okudum bitti benim.. dgs ile marmara hukuku kazandım, hukuk okuyorum şimdi.. memnunum, size de pes etmemenizi öneririm..
hocam benim de bu yıl bitecek adalet Allah'ın izniyle dgs ile hukuk okuma şansı şimdi nasıl? siz kaç puanla girdiniz birde şu an hem iş hem okulu nasıl idare ediyorsunuz? muaf olduğunuz dersler varmı? 1. sınıftanmı başlıyorsunuz ?

yusufcuk51' Alıntı:
lemmings' Alıntı:
talp' Alıntı:
lemmings' Alıntı:
hocam benim de bu yıl bitecek adalet Allah'ın izniyle dgs ile hukuk okuma şansı şimdi nasıl? siz kaç puanla girdiniz birde şu an hem iş hem okulu nasıl idare ediyorsunuz? muaf olduğunuz dersler varmı? 1. sınıftanmı başlıyorsunuz ?
hocam günden güne azalıyor hukuk okuma şansı. neden derseniz? kontenjanlar az talep artıyor ve doğal olarak her geçen sene rakipler çoğalıyor, yığılma artıyor.
- diğer soru.. kaçıncı sınıftan başlayacağınıza kazandığınız üniversite karar veriyor. mesela kocaeli 3. sınıftan başlatırken istanbul üni 1. sınıftan başlatıyor. ama şunu da belirteyim, kocaeli 3. sınıftan başlatıyor diye 2 yıl okur mezun olurum diyemiyorsunuz çünkü alamadığınız dersler oluyor ve yine okul uzuyor.
- diğer soru.. muaf olunan dersler sadece ingilizce, atatürk ilke ve ink. - türk dili ve edb.- noterlik hukuku. yani hukuki bütün dersleri hukuk fakültesinde tekrar alıyorsunuz.
- hocam şöyle zorlaştı, ben geçen sene askerdeydim dgs ile haşır neşir olamadım türkiyede 1100. oldum ve açık ara kazanamadım. yani kılpayı da değil.. ilk 500 şart.. bu sene girdiğimde ise 40. oldum. marmara üni birinci öğretim ise en son olarak türkiye 128. sini aldı.

Hukuk güzel bir bölüm bende uludağ hukukdayım bursada ikamet ettiğimden uludağı yazdım ilk 300 e girerseniz bir devlet üniversitesi kazanabilirsiniz..mühendislikten sonra hukuk kolay ve zevkli geliyor açıkcası..

hocam kazanıcam diye bi hedef koymuştum, çok şükür kazandım.. hiç bitirince şunu yapıcam bunu yapıcam diye düşünmedim.. şimdi 3 sene vakit var önümde.. bol bol düşünürüm hocam. sen kaçıncı sınıfsın? planlar nedir?

Ben 1. Sınıftayım hocam..Avukatlık yapmak isterim açıkcası ama avukatlık yasası buna izin vermiyor..belki değişir avukatlıkla bağdaşan meslekler yada 2000 den önceki öğretmen avulatlara tanıdıkları hakları bizede tanırlar diye umut ediyorum..Mühendislikte bitirdim aynı zamanda seçenekler çoğalıyor ama yasalar elimizi kolumuzu bağlıyor...Seçecez ve yolumuza gideceğez bu şekilde her ne olursa olsun hukuk bilmek okumak güzel ve hoşuma gidiyor..

fatherboard' Alıntı:
Ben 1. Sınıftayım hocam..Avukatlık yapmak isterim açıkcası ama avukatlık yasası buna izin vermiyor..belki değişir avukatlıkla bağdaşan meslekler yada 2000 den önceki öğretmen avulatlara tanıdıkları hakları bizede tanırlar diye umut ediyorum..Mühendislikte bitirdim aynı zamanda seçenekler çoğalıyor ama yasalar elimizi kolumuzu bağlıyor...Seçecez ve yolumuza gideceğez bu şekilde her ne olursa olsun hukuk bilmek okumak güzel ve hoşuma gidiyor..
öğretmen avukatlık nasıl oluyor hocam? birde derslere girebiliyormusunuz sonuçta öğretmenlikte yapıyorsunuz aynı zamanda

lemmings' Alıntı:
yusufcuk51' Alıntı:
lemmings' Alıntı:
talp' Alıntı:
lemmings' Alıntı:
hocam günden güne azalıyor hukuk okuma şansı. neden derseniz? kontenjanlar az talep artıyor ve doğal olarak her geçen sene rakipler çoğalıyor, yığılma artıyor.
- diğer soru.. kaçıncı sınıftan başlayacağınıza kazandığınız üniversite karar veriyor. mesela kocaeli 3. sınıftan başlatırken istanbul üni 1. sınıftan başlatıyor. ama şunu da belirteyim, kocaeli 3. sınıftan başlatıyor diye 2 yıl okur mezun olurum diyemiyorsunuz çünkü alamadığınız dersler oluyor ve yine okul uzuyor.
- diğer soru.. muaf olunan dersler sadece ingilizce, atatürk ilke ve ink. - türk dili ve edb.- noterlik hukuku. yani hukuki bütün dersleri hukuk fakültesinde tekrar alıyorsunuz.
- hocam şöyle zorlaştı, ben geçen sene askerdeydim dgs ile haşır neşir olamadım türkiyede 1100. oldum ve açık ara kazanamadım. yani kılpayı da değil.. ilk 500 şart.. bu sene girdiğimde ise 40. oldum. marmara üni birinci öğretim ise en son olarak türkiye 128. sini aldı.
anladım hocam peki derslere girebiliyormusunuz öğretmenlik engel olmuyor mu?

Hafta içi 2 gün dersim var hafta sonuda 1 gün o bakımdan istersem girebiliyorum çoğuna..ama hukukta bunada gerek yok açıkcası her dersin ses kaydı var be bunları kağıda dökmüşler..o bakımdan illa derslere gir ek zorunda değilsiniz...

fatherboard' Alıntı:
Hafta içi 2 gün dersim var hafta sonuda 1 gün o bakımdan istersem girebiliyorum çoğuna..ama hukukta bunada gerek yok açıkcası her dersin ses kaydı var be bunları kağıda dökmüşler..o bakımdan illa derslere gir ek zorunda değilsiniz...
hafta sonuda mı ders oluyor ilk defa duydum ama anlattığınız şekildeyse çok iyimiş bende ciddi ciddi niyetlendim şimdi dgs'ye girip hukuk bitirmeye

hocam haftasonu ders yok, ben de marmaradayım bende 4 gün ders var. devam zorunluluğu yok. ister git ister gitme..
seneye adalete yazılın derim... niyetinizin peşinden gidin.

hocam bende adalet okuyorum.dgs ile ilgili kafama takılan
bir soru var.Diyelim ki dgs ye girdim.Çok yüksek puan alamadım.
Özel üniversitelerde paralı hukuk okuyabiliyor muyum?Yoksa illa özel
ücretli hukukta bile okuyabilmek için belli bir puan almam mı gerekiyor?

eko9' Alıntı:
hocam bende adalet okuyorum.dgs ile ilgili kafama takılan
bir soru var.Diyelim ki dgs ye girdim.Çok yüksek puan alamadım.
Özel üniversitelerde paralı hukuk okuyabiliyor muyum?Yoksa illa özel
ücretli hukukta bile okuyabilmek için belli bir puan almam mı gerekiyor?
Hocam artık özeller bile belli bir puanın altını almamaya başladı, çünkü özellikle özel ünilerde kontenjanlar çok az oluyor. Çok düşük bir puanla özel gelmeyebilir. Ama şunu da söyleyeyim, bir öğretmen olarak özel üni puanını rahat elde edersin.

yusufcuk51' Alıntı:
fatherboard' Alıntı:
hafta sonuda mı ders oluyor ilk defa duydum ama anlattığınız şekildeyse çok iyimiş bende ciddi ciddi niyetlendim şimdi dgs'ye girip hukuk bitirmeye
Hocam o benim kendi okulumda girdiğim dersler hoca benim yani...yoksa hafta sonu ünide ders yok

sınavlar açıklandı arkadaşlar..
ortalama 40 ile CC gelen dersim var ,komedi:)) AÖF yi bitirmek kekmiş, üstelik son gün soruları çözüp gittim :mrgreen:

benim de 92 den BA gelen dersim var....şaka gibi...ama ortalamam 3,85....bu yıl tarih bölümünü bitiriyorum :)

neredeyse hiç açmadım kitabı
çok şükür 1 ders hariç diğerleri tamamdır.
aöf hakkaten zor değilmiş
nasipse seneye kamu yönetimi bitiyor inşallah

yönetim bilişim sistemlerinden uzaktan yüksek lisans yapma düşüncem var şahsen şu kamu yönetimini bitirdikten sonra inşallah.
bakalım hayırlısı...

Arkadaşlar internetten ücreti ödedim, ders seçme işini yine internetten yaptım. Kaydınız yenilenmiştir yazıyor. Şimdi tekrardan aöf bürolarına gitmem gerekiyor mu?

Geri