Sınavlar Kalktı, Yanlışlık Yok Malesef!!!

Kodla Büyü
Yazılı sınav olmazsa ne olur söyleyeyim en basitiden. Teknoloji tasarım, resim, beden eğitimi, müzik öğretmenleri neden en kötü 4 veriyolar ona bile itirazlar oluyo hatta? İlla 5 olacak. Çünkü değerlendirmesi göreceli. Kağıt üstünde bişey yok. Sen neye göre değerlendirdin diyor veli. Her bölgedeki veliler farklı. bizim beden eğitimi öğretmenimiz
95 100 100 vermiş. Veli neden hepsi 100 değil diyor. Adam onu da çocuk diğer derslerde başarısı yüksek diye vermiş. Siz sınav yapmadan öğrenciye sınıftaki uygulamalarından 55 verdim deyince bi dünya veli gelecek başınıza. Ama sınav olunca öyle şeyler pek olmuyor. Dediniz ki ben her ders yapılan uygulamayı kayıt altına alırım "bence zor iş.." okulların % kaçında bt sınıfı var da uygulama yaptırıp not vereceksiniz? BT sınıfları yenilenmiyo olanlar tükeniyo. Ben 10 yıllık PC lerim var diye kendimi şanslı hissediyorum bir çoğunuzdan...

rock' Alıntı:
Yazılı sınav olmazsa ne olur söyleyeyim en basitiden. Teknoloji tasarım, resim, beden eğitimi, müzik öğretmenleri neden en kötü 4 veriyolar ona bile itirazlar oluyo hatta? İlla 5 olacak. Çünkü değerlendirmesi göreceli. Kağıt üstünde bişey yok. Sen neye göre değerlendirdin diyor veli. Her bölgedeki veliler farklı. bizim beden eğitimi öğretmenimiz
95 100 100 vermiş. Veli neden hepsi 100 değil diyor. Adam onu da çocuk diğer derslerde başarısı yüksek diye vermiş. Siz sınav yapmadan öğrenciye sınıftaki uygulamalarından 55 verdim deyince bi dünya veli gelecek başınıza. Ama sınav olunca öyle şeyler pek olmuyor. Dediniz ki ben her ders yapılan uygulamayı kayıt altına alırım "bence zor iş.." okulların % kaçında bt sınıfı var da uygulama yaptırıp not vereceksiniz? BT sınıfları yenilenmiyo olanlar tükeniyo. Ben 10 yıllık PC lerim var diye kendimi şanslı hissediyorum bir çoğunuzdan...
aynen sınav olmalı mutlaka! sınav olmazsa olmazımız zor değil yazılı okumak istemeyen netsupportta test designerda soru hazırlayıp yazsın yazılı okuma derdi yok.kendi sorularımıda bir ara eklerim buraya soru havuzu yapalım

Ya zaten yazılı sınav yapmak da zorunlu değil ki!!! Sen zümrene yaz ben uygulamalı yapıcam diye, Yaptığın bir uygulamayı da sınav notu olarak gir buna engel yokki. Yani uygulamalı yaptığında e okulda ayrı bölüme yazmana gerek yok yazılı bölümüne gireceksin yine. E o zaman yazılı kalksın demenin mantığı ne? İsteyen yazılı yapar isteyen uygulamalı. Açıköğretim tüm bölümlerde bile BT dersi var ve test oluyor. Hiç de sıkıntı olmuyor. Tekrar ediyorum. Uygulama sınavı yapmanızda mani yok....

hastasıyız dede' Alıntı:
eğer derneğimizin çalışmaları ile sınav notu kaldırılmış ise ve uygulama notu vermemiz isteniyorsa bence bu derneğimizin kale alındığının ve derneğimize dört elle sarılmamız gerektiğinin belirtisidir, buradan klavye başından fikrini yazmanın kimseye hiçbir yararı olmaz herkes 10 TL sine kıysın ve derneğe üye olup aktif bir şekilde çalışma yapsın, bal veren tek yapımız olan derneğimizi yıpratmaya kimsenin hakkı yok, derneğe söz söyleyecek birisi varsa önce ben elimden geleni yaptımmı diye bir kendine sorsun sonra elinden geleni yapanlara laf söylesin, derneğimizin yetkililerinede sesleniyorum, burada size söz söyleyenlere aldırış etmeyiniz, hepimiz sizlerin çalışmalarınızı takip ediyoruz, ve destekliyoruz, lütfen burada konuşulanlara aldırış edip davamızdan vazgeçmeyin, her beyni olan düşünemiyor malesef. :sleep:

Bilgisayar laboratuarları olmayıp bu dersi sınıflarda klavuz kitapsız işlemek zorunda olan yüzlerce arkadaş varken derneğin bu tavrı anlaşılır gibi değil. Kaldı ki BT nin farklı alanlarında sertifika veren gerek özel kurumlar, kurslar hatta devletin kendi kurumu olan üniversiteler BT ile ilgili alanlarda hiç mi sınav yapmıyor sanıyor derneğimiz. Derneğin icraatına taraf olmadığını belirtenleri beyinsizler adı altında nitelendirmeni yakıştıramadım hocam... 2 yıl öncesi, 4 yıl meslek lisesi, 4 yıl üniversitede 12 yılda bt öğretmeni olarak 22 senedir bu işin içindeyim. Günümün en az okul harici 5 saatini programlama ile geçiriyorum. BT dersini salt yazılıyla değerlendirmek ne kadar hatalı bir yönetse de sadece uygulama ile değerlendirildiğini savunanlarında aklına şaşacağımı belirtmek isterim. Kaldı ki MEB in önceki uygularının ne olduğu ortadayken sadece Ders içi etkinlik ile verilecek notun ileriye dönük olarak kaldırılacağı ve de hem idare hem de veli tarafından önemsenmeyeceği ortadadır. Sınav kağıdı kim ne derse desin öğretmenin sınıf içi otoritesini kuvvetlendiren bir araçtır. Amaç olmadığında hem fikiriz lakin bir yandan TEOG sınavlarında soru olarak çıksın diye bastırılırken bir yandan da dersin yazılı notunun kaldırılmaya çalışılmasına ne denir siz düşünün..

Hocam çok haklısınız. Biz kaliteyi arttıralım derken, arka planda nelerle uğraşılıyormuş bilmiyormuşuz.

rock' Alıntı:
:+1:

togius' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
eğer derneğimizin çalışmaları ile sınav notu kaldırılmış ise ve uygulama notu vermemiz isteniyorsa bence bu derneğimizin kale alındığının ve derneğimize dört elle sarılmamız gerektiğinin belirtisidir, buradan klavye başından fikrini yazmanın kimseye hiçbir yararı olmaz herkes 10 TL sine kıysın ve derneğe üye olup aktif bir şekilde çalışma yapsın, bal veren tek yapımız olan derneğimizi yıpratmaya kimsenin hakkı yok, derneğe söz söyleyecek birisi varsa önce ben elimden geleni yaptımmı diye bir kendine sorsun sonra elinden geleni yapanlara laf söylesin, derneğimizin yetkililerinede sesleniyorum, burada size söz söyleyenlere aldırış etmeyiniz, hepimiz sizlerin çalışmalarınızı takip ediyoruz, ve destekliyoruz, lütfen burada konuşulanlara aldırış edip davamızdan vazgeçmeyin, her beyni olan düşünemiyor malesef. :sleep:

Bilgisayar laboratuarları olmayıp bu dersi sınıflarda klavuz kitapsız işlemek zorunda olan yüzlerce arkadaş varken derneğin bu tavrı anlaşılır gibi değil. Kaldı ki BT nin farklı alanlarında sertifika veren gerek özel kurumlar, kurslar hatta devletin kendi kurumu olan üniversiteler BT ile ilgili alanlarda hiç mi sınav yapmıyor sanıyor derneğimiz. Derneğin icraatına taraf olmadığını belirtenleri beyinsizler adı altında nitelendirmeni yakıştıramadım hocam... 2 yıl öncesi, 4 yıl meslek lisesi, 4 yıl üniversitede 12 yılda bt öğretmeni olarak 22 senedir bu işin içindeyim. Günümün en az okul harici 5 saatini programlama ile geçiriyorum. BT dersini salt yazılıyla değerlendirmek ne kadar hatalı bir yönetse de sadece uygulama ile değerlendirildiğini savunanlarında aklına şaşacağımı belirtmek isterim. Kaldı ki MEB in önceki uygularının ne olduğu ortadayken sadece Ders içi etkinlik ile verilecek notun ileriye dönük olarak kaldırılacağı ve de hem idare hem de veli tarafından önemsenmeyeceği ortadadır. Sınav kağıdı kim ne derse desin öğretmenin sınıf içi otoritesini kuvvetlendiren bir araçtır. Amaç olmadığında hem fikiriz lakin bir yandan TEOG sınavlarında soru olarak çıksın diye bastırılırken bir yandan da dersin yazılı notunun kaldırılmaya çalışılmasına ne denir siz düşünün..
hocam bana sorarsan yazılı notu kalsın derim ama kalsada ben zaten uygulama notu verecektim, ama psikolojik olarak kalması taraftarıyım, ama yazılı kalsın uygulama notu vereceksiniz derlersede bunda kıyamet koparacak bir olumsuzluk göremiyorum, kıyameti koparacak o kadar konu oldu kimse kılını kıpırdatmazken derneğimiz resmi ve akademik yollardan elinden geleni yaptı , şimdi birlik olmamız için elimizden gelen tek şey dernek, malesef pire için yorgan yakıp kendi bindiğimiz dqalı kesiyor derneğimizi yok yere hırpalıyoruz, ne bekliyorsunuz kendi bindiği dalı kesene aferin mi diyecektim, kaldıki derneğin yapmış olduğu hata bile olsa hatasız kul olmaz en küçük hatasında insanın beynine kurşun sıkılmaz, el insaf.

biltek2007' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
dersimiz notu olmayan bir ders olacak olsaydı şu an hepinizden önce ben karşı çıkardım derneğe ama derneğimizin yaptığı çalışmaders notunun sınav ile değil , uygulamalı etkinliklerden verilmesi üzerine ben bunda fırtına koparacak bir olumsuzluk göremiyorum, lütfen kendi ayağımıza kurşun sıkmayalım, derneğimize sahip çıkalım. dersimiz notla değerlendiriliyor sakin olun pire için yorgan yakmayın.

Hadi karşı çık o zaman hocam. Bu ders meslek lisesinde değil. Sınav kalktığı anda çok bilen veliler başımızı ağrıtacak. Buna çözüm bulun. Her okulda BT LABı yok. Buna çözüm bulun. Hali hazırda olanların ömrü tükenmekte. Buna çözüm bulun.

Ama yok tabi en kolayı yıkmak bu memlekette. Yapmak için uğraşılmasın zaten. Bu durumun savunulacak hiç bir tarafı yok. Boşuna kendinizi yormayın.

Bi zahmet çok dinlenilen derneğiniz, eğer sebep olduysa dersin sınav notlarını geri getirtsin.
bu agresif yazınızın nedeni ne? belliki derneğe karşı bir antipatiniz var.
sınav kalksa dahi not kakmıyor derse hiçbirşey olmaz, ben zaten bt sınıflarının kalkması taraftarıyım, projeksiyon ve akıllı tahtalarla dersin işleneceğini düşünüyorum, kitabada ihtiyacımız yok poet hocamızın kitabı gayet kullanışlı, başka derdiniz?
teogda dersimize ait soru çıkmasını ile ilgili konuyu tekrar incelerseniz konuya ait ilk mesajı ben attım, yani aynı taraftayız, ayrıldığımız nokta dernek, ben sahip çıkılmasını savunuyorum, siz ise antipati duyuyorsunuz, neden?

Sen Türkiye de bilmem kaç bin tane BT öğretmeni ol... BTE Derneğinin üye sayısı 200-300 de kalsın. Sonrada kalk iyi ki üye olmamisim ne işe yarar bu dernek diye yaygara kopar. Zaten dernekler, sendikalar üye sayısının çokluğu ile değil sadece ismi ile ses getiriyorlar idi bu ülkede... Pes vallahi pes... :eek: :eek:

bu agresif yazınızın nedeni ne? belliki derneğe karşı bir antipatiniz var.
sınav kalksa dahi not kakmıyor derse hiçbirşey olmaz, ben zaten bt sınıflarının kalkması taraftarıyım, projeksiyon ve akıllı tahtalarla dersin işleneceğini düşünüyorum, kitabada ihtiyacımız yok poet hocamızın kitabı gayet kullanışlı, başka derdiniz?
teogda dersimize ait soru çıkmasını ile ilgili konuyu tekrar incelerseniz konuya ait ilk mesajı ben attım, yani aynı taraftayız, ayrıldığımız nokta dernek, ben sahip çıkılmasını savunuyorum, siz ise antipati duyuyorsunuz, neden?[/quote]

Hocam 2002 den beri dersin düzenli işlenmesi için birçok çaba sarf ederken, bir de labsız ders işlerim de ne demek? Hem uygulama dersi, uygulama notu verilsin diyorsunuz. Ne kadar kendinizle çelişiyorsunuz? 12 yıldır kitapsız ders anlatmaya alıştım ben. Hem arkadaşın kitabını çoktan edindim. İçimizden kitap yazabilen arkadaşlara ne mutlu. Hem halk Eğitim için hem de bizim için güzel bir kaynak.

Agresifliğime ise yoğun yorgunluk sebep. 30 saat ders böyle yapıyor sanırım.

çeliştiğimi düşünmüyorum sayın öğretmenim, dediğim gibi bende sınav notunun kalması taraftarıyım ama uygulama notu olacaksada bunda bir problem göremiyorum, öğrencileri teker teker tahtaya kaldırıp uygulama yaptırılabilir, her konuda sınıfın 1/4 üne akılllı tahtalar üzerinde uygulama yaptırılabilir, bt sınıfını korumaya çalışırken çektiğimiz ızdıraptan, sürekli öğrencileri serbest bırakan ders anlatmayan öğretmen tiplemesindende kurtulmuş oluruz, kendimizi öğretmen gibi hissetmeye başlarız, tabi illaki böyle olsun demiyorum ama buda bir seçenek, bt sınıfının illaki şart olmadığını anlatmaya çalışıyorum.

kalkarsa dava açarız. o kadar zümre kararlarımız var, uygulamalarımız var, bizi yarı yolda bırakamazlar. dönem içinde yapmaları kadar saçma bi şey yok.

bi halt edemeyiz.. napıçaz...açalım dava nolcak bakalım :verymad:

bana sınav tarihi de ders notları girişi de açılıyor. benim e-okul da mı sorun var acaba :?

sınav yapılmayacak diye rahattim şimdi açıık olduğunu görünce bi panik oldum hemen sınav yapmalı mıyım. Yapmasam sorun olur mu. Bu nasıl iş ya. :x

arkadaşlar yanlış anlamadıysam BİLİŞİM DERSİNİN YAZILI NOTU MU KALKTI...ARTIK NOTLA DEĞERLENDİRMEYECEĞİZ Mİ?

Ben 1. yazılımı yaptım ve e-okula notları girdim. Bana resmi yazı, bir bildiri ulaşmadığı sürece eski sisteme devam ederim.

Ben 1. yazılımı yaptım ve e-okula notları girdim. Bana resmi yazı, bir bildiri ulaşmadığı sürece eski sisteme devam ederim.

neye göre kalktı deniliyor anlamadım. iki hafta öncesine kadar yazılı notları girme kısımı e-okuldan kaldırılmıştı. şimdi tekrar gözüküyor. demek ki kalkmamış. ben yazılımı yaptım. notlarımı girdim. madem kalktı deniliyor bir zahmet haber versinler....

Kalkmasın ya, niye kalksın.

Kalkmasını isteyen arkadaşları da anlayamıyorum bir türlü.
Sınavlarımı yaptım bende, bu haftasonu okuyum , e-okula gireceğim nasipse.

Konuyu yeniden niye açtınız ,açılış tarihine bir bakın ,arkadaşlar lütfen 1 ay geçti sınav falan kalkmadı

Geri