Sınavlar Kalktı, Yanlışlık Yok Malesef!!!

Kodla Büyü
bilişim teknolojileri ve yazılım dediler dersimizin adına hepimiz heyecanlandık ya sonra, kitabı geçtim içerikle ilgili herhangi bir şey yayımlama zahmetinde bile bulunmadılar işte verilen değer bu sistem bu yani ülkede napacaksın ?? Varsa yoksa TEOG şuan okullar onunla yatıp onunla kalkıyor gerisi fasa fiso dersler. Şimdi bakanlığın kalkıp okullarda 4 er saat zorunlu yazılım dersi olacak teogda soru soracağız bilişim teknolojileri öğretmenleri bizim için çok değerli artık onların elinden tornavidaları alın demelerini mi bekliyosunuz ben anlamıyorum

Elimizden geleni yapalım tamam çok güzel düşünüyorsunuz ama bu karabasan gibi ne kadar bağırırsak bağıralım sesimizi duymazlar.. sayımız az ve değersiz bir meslek grubunun en değersiz branşlarından birinin üyeleriyiz şu an ki yönetime göre gerçekten bizi kaale alacaklarını mı düşünüyorsunuz?

blankkeyframe' Alıntı:
Elimizden geleni yapalım tamam çok güzel düşünüyorsunuz ama bu karabasan gibi ne kadar bağırırsak bağıralım sesimizi duymazlar.. sayımız az ve değersiz bir meslek grubunun en değersiz branşlarından birinin üyeleriyiz şu an ki yönetime göre gerçekten bizi kaale alacaklarını mı düşünüyorsunuz?

hocam sıkıntı aslında zümrede birlik yok insanlar birbirlerinin fikirlerine saygı duymuyor isterseniz "Ne olmak istiyorsunuz " diye başlık açalım deneyelim herkes birbirine girecek oturup ne olacağımızı ne isteyeceğimizi beyin fırtınası yaparak bulalım diyemiyoruz herkes fikrini söylese ne mantıklı ise onun için bir eylem yapsak mücadele versek böte öğrencileri katılsa vs. ama olmuyor herkes hemen birbirine hakaret edecektir

blankkeyframe' Alıntı:
tamirci olmak zorunda değilsin hocam 50 yaşında da bi zahmet btr olma 600 lira eksik maaş al..
Ders olmayınca ne olacak peki sayın hocam :D bu gidişle de olmayacağı aşikar :verymad:
benim hayret ettiğim hem bu kadar değersiz bir branşız hem de hala bakanlık bilişim teknolojileri öğretmeni atıyor fakülteler yetiştiriyor yanlış anlaşılmasın atanmasın ya da yetiştirilmesin demiyorum ama seçmeli derslere verilen önem dahi verilmezken ve de bizler süründürülüyorken çok ilginçtir
az evvel il memi aradım sınav kısmı bakanlıkça kaldırılmış proje ve etkinlik kısmı varmış notları da adamın dediğine göre etkinlik kısmına girecekmişiz çünkü proje kısmını proje alan öğrenciler için kullanacakmışız herhangi bir açıklama ya da gerekçe var mı diye sordum yokmuş tuhaf olan herhangi bir açıklama olmadan adamın bunları bilmesi ilginç yani anlayacağınız tam komedi...

Demekki abbas güçlü'nün haberi doğruymuş. Bilişim Dersi seçmeli olacak, kalkacak gibi yazısı. Bakanlık hemen yalanladı ama nafile kıyım yapacaklar bizim derse ufak ufak başlamışlar bile. Ama işin saçma tarafı dönem ortası böyle birşey mi olur elde yönetmelik yok, resmi yazı yok mesela benim bile bugün sitede görünce haberim oldu. Şu an ne yazacağımı bile bilemiyorum...Çocuklara yazılı tarihlerini bile söylemiştim. Artı lab yok puanlamayı neye göre yapacaksam artık :(

Yönetmelik var sayın hocam uyan yok ölçme değerlendirme kısmına göre sınav yapmamızın önünde hiçbir engel yok ayrıca sınav giriş kısmı duruyorken yazılı sınav yapan da vardı yapmayan da sonuçta bu öğretmene bağlı oraya bir sınav notu girdikten sonra :(
Bakanlıktan geçen sefer şimşek hızıyla gelen basın açıklaması ve dersin kaldırılacağı yalanlamasını oluşturan durum neydi sizce tepkiler mi? eğer öyleyse şu duruma tepki mi göstermiyoruz anlayamıyorum :(

blankkeyframe' Alıntı:
bilişim teknolojileri ve yazılım dediler dersimizin adına hepimiz heyecanlandık ya sonra, kitabı geçtim içerikle ilgili herhangi bir şey yayımlama zahmetinde bile bulunmadılar işte verilen değer bu sistem bu yani ülkede napacaksın ?? Varsa yoksa TEOG şuan okullar onunla yatıp onunla kalkıyor gerisi fasa fiso dersler. Şimdi bakanlığın kalkıp okullarda 4 er saat zorunlu yazılım dersi olacak teogda soru soracağız bilişim teknolojileri öğretmenleri bizim için çok değerli artık onların elinden tornavidaları alın demelerini mi bekliyosunuz ben anlamıyorum

Hocam yorumlarınızı okudum ve açıkçası sizin adınıza üzüldüm. Meslekte 3. yılınızmış ona veriyorum bu konuşmalarınızı umarım zamanla değişir. Öyle olmaz, böye olmaz, bizim elimizden ne gelir ki demelerle bu iş olmaz hocam öncelikle onu söyleyeyim. Mesleğe başladığımdan beri dersim seçmeli oldu, zorunlu oldu, 1'den 8'e kadar tüm sınıflara derse girdiğim oldu. Şu an sadece 5 ve 6. sınıflara giriyorum. Yorgunum evet. Sistem beni ciddi anlamda yordu. Bilgisayar öğretmeni olarak başladığım mesleğimden ne öğretmeni olarak emekli olacağımı kestiremiyorum.
Ama öyle olmaz böyle olmaz, ben btr olur aldığım paraya bakarım, tamir de yaparım, o kadar vasfısızım ki derse girmeyeyim çocuk sesi çekemem gibi yakınmaları hiçbir zaman yakıştıramadım kendime, yapmadım da. Bunca yıldır kaç kez çocukları laboratuarda serbest bıraktınız da keyfinize baktınız derseniz yok denecek kadar azdır. Bıraksam bile keyif değil yine onlar için birşeyler hazırlıyor olmuşumdur. Köy okulunda çalıştım.. bilgisayardan korkan çocuk ertesi yıl köydekilerin evdeki bilgisayarlarına format atıp para kazanır hale geldi.
Tek hayalim var birgün yeniden okullardaki laboratuarlar yenilenecek ve ben elimde yenileniş müfredatla çocuklara photoshop, flash, mobil uygulamalar yapmayı öğreten programlar anlatıyor olacağım.
Size de tamircilikte başarılar dilerim.

ben üniversitede ders veriyorum hocam ki ben de köy okulundayım ve hiç bir dersimi boş geçirmiyorum öncelikle bu ithamlarınıza cevap olsun. Sonrasına gelince bana üzülmeyin çünkü ben yorgun değilim Allah'a şükür gayet mutluyum çünkü strese sokmuyorum kendimi. aramızdaki fark bu işte siz akdenizde hamsi tutmaya çalışıyorsunuz ben ise balık yemiyorum..

msingil' Alıntı:
esenordelarthe' Alıntı:
Evet bu da dernegin sucudur :D

Lutfen inceleyiniz
Basvuru takip no: su an hastanedeyim cikinca paylasacagim yaziyi da

Bilgilendirme notu http://www.bte.org.tr/belge/bilgilendir ... ndirme.pdf

Calisma raporu 3
http://www.bte.org.tr/belge/calisma_rap ... 202014.pdf

dernek sınavlar kalksın diye başvurmuş,neyi savunuyosun anlayamadım

Siz nasıl Bilişim öğretmenleri adına dersin yazılı sınavı olmasın diye başvurursunuz? Bu yetkiyi size kim verdi? Dernek adı altında dersin geleceğini etkileyecek bir değerlendirme nasıl yaparsınız?

Bir de bu çalışmanızı övünerek burada bahsediyorsunuz.

Uygulama Sınavı olsun diyenler acaba her okulda aynı imkanlar olduğunu mu düşünüyor acaba. Ben azda olsa şanslıyım 10 bilgisayarım var müdür yardımcısının eski odasında ve en az mevcudum 42 yap yapabilirsen uygulama sınavını. hadi yaptın diyelim bts olmayanlar ne yapacak.

hangi uygulamadan bahsediliyor anlamıyorum. ilçede bt sınıfı olan okul yok. kendi laptopunu götürüyosun sınıfta elektrik yok. bu şekilde ders olacaksa olmasın daha iyi.

eğer derneğimizin çalışmaları ile sınav notu kaldırılmış ise ve uygulama notu vermemiz isteniyorsa bence bu derneğimizin kale alındığının ve derneğimize dört elle sarılmamız gerektiğinin belirtisidir, buradan klavye başından fikrini yazmanın kimseye hiçbir yararı olmaz herkes 10 TL sine kıysın ve derneğe üye olup aktif bir şekilde çalışma yapsın, bal veren tek yapımız olan derneğimizi yıpratmaya kimsenin hakkı yok, derneğe söz söyleyecek birisi varsa önce ben elimden geleni yaptımmı diye bir kendine sorsun sonra elinden geleni yapanlara laf söylesin, derneğimizin yetkililerinede sesleniyorum, burada size söz söyleyenlere aldırış etmeyiniz, hepimiz sizlerin çalışmalarınızı takip ediyoruz, ve destekliyoruz, lütfen burada konuşulanlara aldırış edip davamızdan vazgeçmeyin, her beyni olan düşünemiyor malesef. :sleep:

biri çıkıp korku salıyor.Korku,endişe halindeki insan düzgün düşünemez.Calm down please :mrgreen: .iyi futbol oynayan takım ve üst sıralarda iken gidip sen diyorsun ki ya ligden düşersek .... dostum,düşman olma bize.şampiyon olacaz de.ileriye baksana.Deve kuşu misali topraga gömme. :sleep:

hastasıyız dede' Alıntı:
eğer derneğimizin çalışmaları ile sınav notu kaldırılmış ise ve uygulama notu vermemiz isteniyorsa bence bu derneğimizin kale alındığının ve derneğimize dört elle sarılmamız gerektiğinin belirtisidir, buradan klavye başından fikrini yazmanın kimseye hiçbir yararı olmaz herkes 10 TL sine kıysın ve derneğe üye olup aktif bir şekilde çalışma yapsın, bal veren tek yapımız olan derneğimizi yıpratmaya kimsenin hakkı yok, derneğe söz söyleyecek birisi varsa önce ben elimden geleni yaptımmı diye bir kendine sorsun sonra elinden geleni yapanlara laf söylesin, derneğimizin yetkililerinede sesleniyorum, burada size söz söyleyenlere aldırış etmeyiniz, hepimiz sizlerin çalışmalarınızı takip ediyoruz, ve destekliyoruz, lütfen burada konuşulanlara aldırış edip davamızdan vazgeçmeyin, her beyni olan düşünemiyor malesef. :sleep:

Ben sınavın kalkmasını istemedim. Benim adıma böyle bir iş yapana ben hakkımı helal etmiyorum. Derneğini kaale almışlarmış. Çok mu mutlu oldun. Dernek demek ki böyle saçma sapan işler yapıyor. Derneğin sözü kaale alınması için dersin kaldırılmasını da talep eder. Meb dersimize karşıydı demek ki dernek te karşıymış.

Dernek hakkında bilgim yok ama bizim derste sınavın kalkmasını dernek mi teklif etmiş gerçekten?

yadigartbaykal' Alıntı:
sınav kalsın diyen bilişim öğretmenlerinin (!), öğretim programından haberi yok anlaşılan. Birinci dönem konularında nasıl bir Uygulama sınavı yapmayı düşünüyorsunuz anlamadım.
sınav deyince aklınıza sadece uygulama sınavı mı geliyor sayın hocam? yazılı sınav yaparsınız o konularda zaten burada sıkıntı şu ki sınav giriş yeri durmalı isteyen yazılı ile isteyen uygulama isteyen etkinlik değerlendirme ile isteyen bildiği gibi bir değerlendirmeyle(öğrencinin yaptığı çalışmalar,uygulamalar vs) oraya not girebilsin yoksa dersimiz bu not ayarıyla şimdiden fiilen seçmeli olmuş durumda zaten :(

blankkeyframe' Alıntı:
ben üniversitede ders veriyorum hocam ki ben de köy okulundayım ve hiç bir dersimi boş geçirmiyorum öncelikle bu ithamlarınıza cevap olsun. Sonrasına gelince bana üzülmeyin çünkü ben yorgun değilim Allah'a şükür gayet mutluyum çünkü strese sokmuyorum kendimi. aramızdaki fark bu işte siz akdenizde hamsi tutmaya çalışıyorsunuz ben ise balık yemiyorum..

Sizi dersinizi boş geçirip geçirmeme konusunda eleştirmedim. Bu konuda bana cevap verme derdine düşmenize gerek yok. Sadece dersimi nasıl geçirdiğimi anlattım. Ha şu bir gerçek nasıl ki dersler kalksın btr normu verilsin yan gelip yatayım arada tamir de yaparım diyen bilişim öğretmenlere sinirleniyorsam kendi dersini önemsemeyip çocukları serbest bırakıp oyun oynatan öğretmenlere de sinirleniyorum. Tayin olduğum bir okulda benden önce hiç ders işlemeyip çocukları serbest bırakıp ama idareye yaranmak için bütün tamirat işlerini yapan bilişim öğretmeni yüzünden çok sıkıntı yaşadım. Dersim önce gelir tamirat işine de btr bile değilim niye elimi süreyim dediğim için kötü oldum. Size anlatmaya çalıştığım bizim en büyük zararımız birbirimize. Hiçbir şey olmaz bu saatten sonra amaaan teog'da da zaten sorulmuyor bakın keyfinize diyenlere de yukarıda verdiğim örnektekilere kızdığım kadar kızıyorum.
Üniversitede ders verdiğinizden bahsetmişsiniz bir yandan da MEB'e bağlısınız çok ilginç nasıl oluyor da forumda bu kadar vakit geçirip size söylenen her söze cevap yetiştiriyosunuz, anlayamadım.
Başkalarının çabalarını, hayallerini akdenizde hamsi tutmaya benzetip ben balık yemiyorum diyerek küçümseyen bir öğretmenle de daha fazla tartışmak istemiyorum.

forumda vakit geçirmek için çok zamanım oluyor okulda ne yazık ki hocam. Başkalarını küçümsemek ne haddime.. benim amacım tartışmak değil tam dersi burada yalandan yere tartışmayalım demek istiyorum.. burda boşuna sesimizi birbirimize duyurmaya çalışana kadar (hamsi tutma olayından kastım bu) biraz realist olup çözebileceğimiz mikro sorunlar üzerine tartışalım mesela okuldaki sorunlarımız gibi değerimizi artırmak için okulda ne gibi çalışmalar yapabiliriz gibi.. benim anlatmak istediğim bu. ben ilk defa böyle bir konuya yazıyorum hatırladığım kadarıyla normalde sadece izlerdim ama çok vakit kaybedip çok strese giriyor herkes böyle konular ile o yüzden gerçekleri görerek hareket etmekte fayda var diye düşünüyorum.

ertann83' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:

Ben sınavın kalkmasını istemedim. Benim adıma böyle bir iş yapana ben hakkımı helal etmiyorum. Derneğini kaale almışlarmış. Çok mu mutlu oldun. Dernek demek ki böyle saçma sapan işler yapıyor. Derneğin sözü kaale alınması için dersin kaldırılmasını da talep eder. Meb dersimize karşıydı demek ki dernek te karşıymış.
notu sınavı olmayan dersi kim kale alır!nasıl bu dernek böyle bişey ister iyiki de üye olmamışım!sınavın kalkmasında eli olan kimseye hakkımı helal etmiyorum !

dersimiz notu olmayan bir ders olacak olsaydı şu an hepinizden önce ben karşı çıkardım derneğe ama derneğimizin yaptığı çalışmaders notunun sınav ile değil , uygulamalı etkinliklerden verilmesi üzerine ben bunda fırtına koparacak bir olumsuzluk göremiyorum, lütfen kendi ayağımıza kurşun sıkmayalım, derneğimize sahip çıkalım. dersimiz notla değerlendiriliyor sakin olun pire için yorgan yakmayın.

pim çek bomba at gibi olmuş başlık.
Başlığı açan pimi çekti, bombayı attı gitti :)

yazılı sınav sizin için neden bu kadar önemli?
uygulama notu verin olsun bitsin...not kesinlikle verilmeli orası ayrı....

only61' Alıntı:
yazılı sınav sizin için neden bu kadar önemli?
uygulama notu verin olsun bitsin...not kesinlikle verilmeli orası ayrı....
BT sınıfı olmayan bir okul düşün öğretmenim.
Tüm okullarımızda BT Sınıfı yok ne yazık ki.
BT sınıfı olmayan bir okulda uygulama notu neye göre verilir?

hastasıyız dede' Alıntı:
dersimiz notu olmayan bir ders olacak olsaydı şu an hepinizden önce ben karşı çıkardım derneğe ama derneğimizin yaptığı çalışmaders notunun sınav ile değil , uygulamalı etkinliklerden verilmesi üzerine ben bunda fırtına koparacak bir olumsuzluk göremiyorum, lütfen kendi ayağımıza kurşun sıkmayalım, derneğimize sahip çıkalım. dersimiz notla değerlendiriliyor sakin olun pire için yorgan yakmayın.

Hadi karşı çık o zaman hocam. Bu ders meslek lisesinde değil. Sınav kalktığı anda çok bilen veliler başımızı ağrıtacak. Buna çözüm bulun. Her okulda BT LABı yok. Buna çözüm bulun. Hali hazırda olanların ömrü tükenmekte. Buna çözüm bulun.

Ama yok tabi en kolayı yıkmak bu memlekette. Yapmak için uğraşılmasın zaten. Bu durumun savunulacak hiç bir tarafı yok. Boşuna kendinizi yormayın.

Bi zahmet çok dinlenilen derneğiniz, eğer sebep olduysa dersin sınav notlarını geri getirtsin.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı arasında yapılan son görüşme (23.03.2015) sonucu sınav girişleri açılacakmış. Bekletme nedenim teyit için E-Posta bekliyordum. E-Posta geldi.

Yaklaşık 20 gündür bu konuyu araştırıyorum. Bakanlıkta Bilgi işlem, Temel Eğitim Öğrenci İşleri Birimi, Ders Programları Birimi, Program Geliştirme Birimi, Bilgi Edinme ve son olarak da Alo 147 ile görüştüm. Cuma gününe kadar girilmeyecek denmişti ve bu konuda olumsuz e-postalar geldi ve şu anda bende kayıtlı. Olumsuz yazma nedenim de bundandı.

İnanın bazı arkadaşların mesajlarını okuyunca 20 gündür boşuna uğraşmışım diye düşündüm. Bilişimci arkadaşlara her zaman ve zeminde destek vermeye çalışıyorum. Karşılığı bu olmamalı. Neyse bizi bilen bilir.
kaynak: habibocak

Teşekkürler Habib hocam. 12 yıllık meslek hayatımda 2 yıldır nefes almıştık. Bu olay üzerine tuz biber oldu.

Geri