SINAVDAN 50 ALMAK MECBURİMİ ?

Kodla Büyü

kalender

Site Gezgini
ARKADAŞLAR BEN BİRŞEY DUYDUM, BU YAPILAN SINAVDAN 50 ALTINDA NOT ALANLAR BAŞARISIZ SAYILIP DEĞERLENDİRİLMEYECKMİŞ ( HER NE KADAR SINAV KILAVUZUNDA BÖYLE BİR ŞEY YAZMASADA ).

BİLGİSİ OLAN VARSA SEVİNİRİM ...

mevburı deıl bence yukardan asagı sırrelama olacak o kontenjanı mecburen alacak atıyorum eger bır ılde 12 ıhtıyac varsa ve sen 12 sırada 47 almıssan alınırsın cubku o ıhtıyacı alacaklar

evet bende öyle zannediyorum. ildeki sıranız önemli. ihtiyaca göre sıradan görevlendirme yapılır.
geçen alımdada bu şekilde olmuştu.

bekle haziranı ozaman badboys dedi ama adamı dinlemedik dersiniz
hatırlarsanız ve forumda ararsanız soru konuları bil birebir vermiştim

en yüksekten aşağı doğru sıralama yapılacak her il ve ilçe için kontenjan belli buna göre alınacak

Sınavdan 50 den aşağı alanlar için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne "BAŞARISIZ OLMUŞTUR" yazısı gelecek arkadaşlar...

tamamda benim anlayamadıgım benim donanım ve ağla pek aram yok olmadıda xp desen eh işte kullanıyorum kendi işim kadar R tuşuna hiç dikkat etmedim orda yazıyor zaten nereye ne için basacağın :x (ya sadece linux kullanan biri olsaydım?)ve eğitim becerileri desen ben pek beceremiyorum ben daha çok web + programlama+bunlara bağlı paket programlar ile ilgileniyorum ben şimdi bu sınavdan tahminen 35-40 arası bir puan alacağım sınavı 50dk da bitirdim bunalıp çıktım bu benim yetersiz biri olduğumu mu gösterir? bence çok saçma bir sınavdı daha doğrusu yetersiz bu sınavın kesinlikle genel bir ölçme değerlendirme yaptığını düşünmüyorum. bir çok alanda benden daha az alan bilgisine sahip bazı kişi ve ya kişiler bu sınavdan benden yüksek puan alacaklar ben pek adalet göremedim :)

durumun tersini düşün ben donanımla ilgileniyorum xp'yi ve linuxu iyi biliyorum ağı biliyorum ama web programlamayı program yapmayı eh işte biliyorum programlama sorsalardı ne olacaktı ben adaletsizlikten bahsedecektim. bence adalet olması için eşit sayıda sorular sorulmalıydı alanlardan. Birde eğitim soruları 40 taneydi ve mebe göre her öğretmenin bu soruları bilmesi gerekiyordu ne oldu çuvalladık ben 40'da 18 yaptım 40'da kırk yapsaydım şimdi 102 doğru yapmış olacaktım 80'de kaldım :(

ben sadece ordan burdan sorulsun demedim! bence 100den fazla soru ve donanımlar+yazılımlar+sistemler eşit ağırlıklı sorulmalıydı diyorum. Örn 10 Windows sorusu varsa 10 da linux olsun ben linuxdende anlamam ama öyle olmalıydı bencee

bende öyle dedim adaletli olmalıydı eşit sorular olmalıydı ama 2006 sorularını okudum sonra 2008 sınavına girdim alakası yok eğitek 2006'dan verim alamamış gibi soruları tamamen değiştirmiş?? yazılım sormayıp yazılım öğretecekmiş gibi eğitim soruları sormuş??? sözün kısası burası Türkiye tuhaflıklar ülkesi :?

kılavuza göre" il/ilçe kontejanları dikkate alınmak suretiyle başarı sıralamasına göre belirlencek öğretmenler il/ilçede formatör öğrt. olarak görevlendirilecektir."diye yazıyor
Şu anda buna göre yorum yapmak lazım bence

Sevgili arkadaşlar;
Sınav iyiydi, kötüydü,sorular yanlıştı,yetersizdi, iyi bir ölçme yeterliliğine sahip değildi vb.... Bu fikirler genel bir kanı gibi sanki. Ben de pek başarılı sayılmam sınav sonuçlarına bakılırsa. Ancak bir de iyi tarafından baksanız: Bu sınav tamamen uluslararası bir sertifikasyon, COMPTIA A+ baz alınaraka yapıldı. Evet konu dağılımını eleştirebiliriz belki ama bu sertifikasyon temel alındığı için bu da boşa bir eleştiri gibi oluyor. En azından şunu görsek; MEB, artık sınavları tamamen kendi hazırlamıyor, burnunun dikine gitmiyor, uluslararası sertifikasyonlara bakıyor en azından nedir ne değildir diye. Ha inşallah ilerde daha da verimli olur. Ama bu yolda ilerlenmesi gerekmez mi sizce de? Örneğin Microsoft Sertifikasyonu isteseydi MEB bu Eğiticilik için ön şart olarak? Güzel olmaz mıydı? (Bu arada benim de yok öyle bir sertifikam, şimdi yanlış anlaşılır falan neme lazım di mi?:))
Velhasıl, şunu kabul etmeliyiz maalesef: Biz alanımızla ilgili (BT) herşeyden haberdar olmak zorundayız. En azından Orta seviyede. Uzman olmak istediğimiz konular elbette olacaktır, olmalıdır. Ama onlarda uzmanlaşmamız, diğer konuları bilmeme hakkını maalesef bize vermiyor. Eğer böyle bir hak istiyorsak mesela Programcı olabiliriz. Ya da web tasarımcısı. Ama Bilişim Teknolojileri Öğretmeni isek ya da eski ve daha güzel adıyla BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ isek her konuda bilgimizin olması gerekmiyor mu? Adımız üstümüzde Bilişim Teknolojileri Öğretmeni....

Sevgili arkadaşlar;
Sınav iyiydi, kötüydü,sorular yanlıştı,yetersizdi, iyi bir ölçme yeterliliğine sahip değildi vb.... Bu fikirler genel bir kanı gibi sanki. Ben de pek başarılı sayılmam sınav sonuçlarına bakılırsa. Ancak bir de iyi tarafından baksanız: Bu sınav tamamen uluslararası bir sertifikasyon, COMPTIA A+ baz alınaraka yapıldı. Evet konu dağılımını eleştirebiliriz belki ama bu sertifikasyon temel alındığı için bu da boşa bir eleştiri gibi oluyor. En azından şunu görsek; MEB, artık sınavları tamamen kendi hazırlamıyor, burnunun dikine gitmiyor, uluslararası sertifikasyonlara bakıyor en azından nedir ne değildir diye. Ha inşallah ilerde daha da verimli olur. Ama bu yolda ilerlenmesi gerekmez mi sizce de? Örneğin Microsoft Sertifikasyonu isteseydi MEB bu Eğiticilik için ön şart olarak? Güzel olmaz mıydı? (Bu arada benim de yok öyle bir sertifikam, şimdi yanlış anlaşılır falan neme lazım di mi?:))
Velhasıl, şunu kabul etmeliyiz maalesef: Biz alanımızla ilgili (BT) herşeyden haberdar olmak zorundayız. En azından Orta seviyede. Uzman olmak istediğimiz konular elbette olacaktır, olmalıdır. Ama onlarda uzmanlaşmamız, diğer konuları bilmeme hakkını maalesef bize vermiyor. Eğer böyle bir hak istiyorsak mesela Programcı olabiliriz. Ya da web tasarımcısı. Ama Bilişim Teknolojileri Öğretmeni isek ya da eski ve daha güzel adıyla BİLGİSAYAR ÖĞRETMENİ isek her konuda bilgimizin olması gerekmiyor mu? Adımız üstümüzde Bilişim Teknolojileri Öğretmeni....

2.7. SINAV DE Ğ ERLEND İ RMES İ

a. Adayın cevap kâ ğ ıdı 2 adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle
okutulacaktır.

b. Sınav sonucunda adayların aldı ğ ı puanlar en yüksek puandan ba ş layarak ba ş arı
sıralaması yapılacaktır.

c. Her soru e ş it puan aralı ğ ına sahip olup de ğ erlendirme 100 puan üzerinden do ğ ru
cevaplar dikkate alınarak yapılacaktır.

d. Hatalı soru/soruların çıkması durumunda de ğ erlendirme dı ş ı bırakılarak kalan
sorular 100 puan üzerinden hesaplanacaktır.

badboys kendine eğlence mi arıyosun? 50 sınav kılavuzunun neresinde yazıyor? sen girsen o sınava 50 alabilecekmiydin? salla gitsin. iki tuşa basan kendini alim zannediyor. bilgisayar dehası. abaküsü ben buldum diye bağırmanız yakın. bırakın şu ukalalığı kardeğim. 50 yi nerde gördün nerde duydun da konuşuyosun. bi bilgi verde öğrensin insanlar :x

Arkadaşlar ildeki sırana göre atama yapılmayacak..ilçelerdeki ihtiyaca göre o ilçenin bünyesinde bulunan öğretmenler o ilçeye mahsus değerlendirilecek... bu bir atama değil görevlendirme ve ilçe bazında yapılacak..kendi aranızda bunu tartışıyorsunuz güzel ama eğitekte bunu açılayan birim var..bir arayın aynı cevabı alacaksınız..

by_nero' Alıntı:
Arkadaşlar ildeki sırana göre atama yapılmayacak..ilçelerdeki ihtiyaca göre o ilçenin bünyesinde bulunan öğretmenler o ilçeye mahsus değerlendirilecek... bu bir atama değil görevlendirme ve ilçe bazında yapılacak..kendi aranızda bunu tartışıyorsunuz güzel ama eğitekte bunu açılayan birim var..bir arayın aynı cevabı alacaksınız..

Nasıl yani;
benim çalıştığım ilçede kimseyi görevlendirmeyecekler kontenjan açılmamıştı bende boşu boşuna girmiş oldum o zaman.
İl merkezine görevlendirme yapılamaması saçma değil mi? Okullardaki görevlendirmeler için bile il merkezide açık olan okulları isteyebilirsinz demişlerdi bize zamanında

ycnr' Alıntı:
by_nero' Alıntı:

Nasıl yani;
benim çalıştığım ilçede kimseyi görevlendirmeyecekler kontenjan açılmamıştı bende boşu boşuna girmiş oldum o zaman.
İl merkezine görevlendirme yapılamaması saçma değil mi? Okullardaki görevlendirmeler için bile il merkezide açık olan okulları isteyebilirsinz demişlerdi bize zamanında

Hocam 2006 da biz sınava girdiğimizde sınav sonucudan başarılı olmamıza rağmen boş kontenjan olmamasından dolayı sadece 6 ay sonra 1 arkadaş, yaklaşık 1 yıl sonrada boşalan kontenjanlara 2 arkadaş görevlendirildik. Ama sınav öncesinde il merkezi ve ilçe kontenjanları vardı. keşke dikkat etseydiniz diyebilirim. saygılarımla

Boş kontenjan değil hiç kontenjan verilmemiş ilçeye
toplamda il de 12 boş kontenjan var su anda

Geri