sınav yerleştirme programı!!

Kodla Büyü
hascom' Alıntı:
Hocam oncelikle cok tesekkur ederim, emeginiz icin Allah razi olsun..
Ben bu isi kendim excel de yapiyordum ama cok vakit aliyordu.. sizin programi deneyeyim dedim..
yukledim ve kendi ogrenci listemizi koydum. deneme bir dagitim yaptim ve liste goster e basinda (diger menulerde de yapiyor) ekteki hatayi aliyorum.
hatadan anladigim kadariyla Egitim ogretim yili hatasi.. bunu girebilecegimiz bir yer yok ayarlarda..

Bir de programiniz turkce, biz yurtdisindayiz ve turkce uygun olmuyor.. acaba biz bu programi buranin diline modify yapsak izniniz olurmu..?
kaynak kod ve nasil yapacagimiz hakkinda yardimci olurmusunuz..

simdiden cok tesekkurler..a.R.o

Hasan / Endonezya

Biz de Windows 7 Home Basic sistemde aynı problemle karşılaşmıştık. Bilgisayarın sistemini yükseltince problem kalmadı.

Merhabalar program çok başarılı tebrikler...
Okulumuzdaki tüm sınıfların ilk sıra sayısı (programdaki ifadeye göre) 4 kişilik. Sanırım SALONLAR-PASIF yazan bölüm henüz kullanılamıyor. Yada ben aktif hale getiremedim. Şu anda ilk sıra sayısını 4 kişilik düzene çevirme şansım varmı ? Aşağıdaki gibi sınıf düzenine göre çıktı almak istiyorum.

Ekli dosyalar

• osd.png
    osd.png
    55.6 KB · Görüntüleme: 1,204
Sayın fatih hocam
Programınız için sizi tebrik ediyorum.
sitedeki en son versiyonu ve bir önceki versiyonu indirerek denedim ama ekteki gibi bir sorunla karşılaşıyorum.
Bir iki defa çalıştı ama sonra bir daha başaramadım. Windows 7 diyemi yapıyor acaba...

Ekli dosyalar

• hata.jpg
    hata.jpg
    48.5 KB · Görüntüleme: 1,194
ÖNCE PROGRAM İÇİN ÜSTADA TEŞEKKÜR EDERİZ.SINAV SALONLARINI NASIL AKTİF EDECEĞİZ VEYA NASIL YERLEŞTİRMEMİZ GEREKİYOR.

Bu hafta program üzerine tekrar çalışmaya başladım.
Eklediğim ve eklemekte olduğum özellikler
1. Artık öğrenci listelerini e-okuldan aldığımız Öğrenci listesi ve sınıf listesi dosyalarından otomatik ekleyebilirsiniz. Only Excel formatında kayıt edilmiş olacak(Hazır)
2. Artık salonları kendimiz oluşturup ekleyebileceğiz. (Üzerinde çalışıyorum. 1/3 bitti.)
3. Raporlamada salona göre çıktı verecek . ( Fikir aşamasında)
4. Daha önce arkadaşların istedikleri birçok özelliği yeni versiyonda ekleyeceğim. (Zaman bulursam)

güzel çalışma...
bu çalışmayı php de tapmak çok mu zor olur hocam yapan kişi olarak size sorsak..

Zor olmaz hocam. Buna benzer bir çalışma yapan bir arkadaşı tanıyorum. Tabi delphi kadar kolay olmaz, belki ben delphi php den daha iyi bildiğim için böyle düşünüyorda olabilirim. Aslında vaktim olsa php versiyonu yapabilirim. Ama o kadar çok program isteyen var ki tek başıma okul ve program işlerine yetişemiyorum. Ekip halinde çalışmak gerekli.

merhabalar. ben öncelikle hazırlamış olduğunuz bu program için teşekkür ediyorum. şu an anadolu lisesinde çalışmaktayım. programı bilgisayara kurdum. örnek sınav dağıtım çizelgesi çıkardım. her şey gayet iyi ancak bir sorun var. 9. sınfta 150 10. sınıfta 120 11. sınıfta 120 öğrencim var. program listeleri karıştırırken hepsini dengeli dağıtmıi. ancak 3 denemede de 1 sınıfa sadece 9. sınıf öğrencileri toplanmış. yani 9. sınıf öğrencilerinin sayıca fazla olması nedeniyle böyle bir hata oluştu galiba. buna bir çözüm bulabilir miyiz. teşekkür ediyorum.

baranbaran' Alıntı:
merhabalar. ben öncelikle hazırlamış olduğunuz bu program için teşekkür ediyorum. şu an anadolu lisesinde çalışmaktayım. programı bilgisayara kurdum. örnek sınav dağıtım çizelgesi çıkardım. her şey gayet iyi ancak bir sorun var. 9. sınfta 150 10. sınıfta 120 11. sınıfta 120 öğrencim var. program listeleri karıştırırken hepsini dengeli dağıtmıi. ancak 3 denemede de 1 sınıfa sadece 9. sınıf öğrencileri toplanmış. yani 9. sınıf öğrencilerinin sayıca fazla olması nedeniyle böyle bir hata oluştu galiba. buna bir çözüm bulabilir miyiz. teşekkür ediyorum.
Bunun mantıklı çözümü en kalabalık sınıf sayısı * 4 (dörtlü dağıtım için 9,10,11,12) kadar toplam salon kapasitesi olursa dağıtım istediğiniz gibi birikme olmadan olur. Yoksa şuan için ben mantıklı bir çözüm bulamadım. Sizin bir öneriniz olursa ben programa aktarırım sizin bulduğunuz çözümü.

Yanda, arkada, önde aynı sınıftan öğrenci olmaması için sanal öğrenciler yaratıyoruz. Yani 9,10,11 ve 12. sınıfların toplam sayılarını eşitliyoruz. Fakat bazen bu sanal öğrenciler yan yana oturabiliyor . Programı değiştirirken bunu önlemek için sanal öğrencilere aynı soyadı verilip, sonrasında aynı soyadını taşıyanların yan yana oturması engellenebilir.

muratci' Alıntı:
Yanda, arkada, önde aynı sınıftan öğrenci olmaması için sanal öğrenciler yaratıyoruz. Yani 9,10,11 ve 12. sınıfların toplam sayılarını eşitliyoruz. Fakat bazen bu sanal öğrenciler yan yana oturabiliyor . Programı değiştirirken bunu önlemek için sanal öğrencilere aynı soyadı verilip, sonrasında aynı soyadını taşıyanların yan yana oturması engellenebilir.
Anladım iki tane boş öğrenci yan yana gelmesin istiyorsunuz. Bunuda göz ardı etmem. dikkate alırım.

öncelikle yapmış olduğunuz çalışmadan dolayı sizleri kutlarım
sınıfların aktif olmasını ve öğrenci sayıları ile oturma düzenin güncellenmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. malumunuzdur sınav tarihleri başlamak üzere.
yeni güncellemeyi sabırsızlıkla bekliyor çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum

kolaylıklar diliyorum, bu proğramı bu seviyeye kadar getirdiyseninz umarım o takıldığınız noktayıda aşarsınız sabırsızlıkla bekliyoruz.

Arkadaşımızın programı sayesinde kendi okulumda kelebek organizasyonunu yaptım ve geçen hafta uygulamaya başladık. Herşey gayet güzel gidiyor. Öğrenciler sınavlara daha ciddi hazırlanmaya başladı. Sınavların kalitesi yükseldi. Tembel öğrenciler isyanda. İlk sınavdan fotoğraflar... http://beykozanadolu.k12.tr/kelebek-sistemi.html

Kullanmakta olduğum versiyonu yükledim. Biraz, hatta birazdan fazla karıştı gibi, sürekli birşeyler ekledikçe karman çorman oldu gibi, ama yinede görsellik olmasada işlevsellik idare eder. Biraz karıştığı için sorular olabilir pm atarsanız daha çabuk cevap veririm.

hocam bölgenizdeki bilsa bayilerini veya bölge müdürlüklerini ararsanız bilsanın programı var. pazarlıkla iyi bir fiyata alabilirsiniz. öğrenci ve öğretmen bilgileri vb...hepsini teker teker girmeden programa çekebiliyorsunuz. seviye şube vb..kontrol yaparak otomatik dağıtım yapıyor ve her türlü listeleri alabiliyorsunuz.

h333n' Alıntı:
hocam bölgenizdeki bilsa bayilerini veya bölge müdürlüklerini ararsanız bilsanın programı var. pazarlıkla iyi bir fiyata alabilirsiniz. öğrenci ve öğretmen bilgileri vb...hepsini teker teker girmeden programa çekebiliyorsunuz. seviye şube vb..kontrol yaparak otomatik dağıtım yapıyor ve her türlü listeleri alabiliyorsunuz.
programın adı nedir?

Sınav yerleri planlama hocam. fakat dikkat edin ürün gamlarında birde sınav planlama(SPLANOTO) programıda var o ortalama yükseltme sorumluluk sınavları için. siz bilsa yetkilisine sınav yerleri planlama şeklinde belirtin.

Merhaba,
Program güzel ancak eksikleri var. O da sınıf seviyelerinde farklı sayıda öğrenci varsa son sınıfa aynı sınıfa ait öğrencileri yerleştiriyor.
Ancak dersliklere yerleştirilecek öğrencilerin hangi sınıftan başlaması seçeneği eklenirse bu sorun giderilecektir. Örneğin 10.sınıfta fazla öğrenci var diyelim. Eğer 29 veya 30 öğrenci yerleştirilise ve her derslik 10.sınıf ile başlatılabilirse bu sınıfa bir tane daha 10.sınıf eklenebileceğinden sorun çözülüyor.
Ben bunu manüel olarak database doyasını düzenleyerek yapıyorum.

inşallah bundan soraki sürüme bu seçeneği eklersiniz. Genede teşekkürler.

Geri