sınav yerleştirme programı!!

Kodla Büyü
İlgilenen arkadaşlar için bazı yeni değişiklikler yaptım.
Tabi biraz karıştı. Anlaşılmayan yer olacaktır. Umarım sıkıntısız çalışır:

fatihkultukturkan' Alıntı:
İlgilenen arkadaşlar için bazı yeni değişiklikler yaptım.
Tabi biraz karıştı. Anlaşılmayan yer olacaktır. Umarım sıkıntısız çalışır:
dostum tam anlamıyla işimize yaradı sağolasın
yanlız bir önceki versiyonda 36 kişi desteği vardı bunda yok
birde sınıf kapasitelerini otomatik alsa gerektiğinde kapasite değiştirilse
o zaman kusursuz bir program olurdu
tekrar teşekkür ediyorum bizi büyük bir zahmetten kurtardığın için

:)

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    4.9 KB · Görüntüleme: 1,284
  • 2.PNG
    2.PNG
    15.4 KB · Görüntüleme: 1,283
Sayın hocam çok teşekkürler, ellerinize sağlık. çok güzel olmuş yalnız tek bir eksiği var. bazen aynı anda farklı derslerin sınavları oluyo mesela sözel sınıflar bir dersten sınava girerkekn sayıosalllarda sayısal bir dersten sınava giriyo dolayısı ile sınıflar bazında hangi dersten sınava gireceklerininide belirlenmesi ve sınav dağıtımı yaparken aynı dersten sınava girenleri daha iyi dağıtım yapması daha güzel olacaktır. saygılar iyi çalışmalar

Fatih hocam ellerinize sağlık. Son yaptığınız güncellemelere henüz bakmadım ama verdiğiniz emekler ve oluşturduğunuz şu program için tekrar teşekkür ediyorum. Ortak sınav düzenlemesi için çok işimize yaradı. Programın çalışma mantığını da anlayınca pek problemim kalmadı. Sadece sınav yerleşim programlarının tek tek yazdırılması biraz uzun oluyordu. onu da güncellemelerle düzeltmişsiniz sanırım.

sınıf sıra düzeni sınıfa özel seçilebilse daha güzel olcak mesela bazı sınıflarda 6x5 ama bazıların 5x4 bazılarında 5x5 bazısında 5x6 gibi seçilebilse daha iyi olacak.

Dağıtım algoritmasında bi bozukluk var arka arkaya gelmiyor ama yan yana geldiği durumlar oluyor, herhalde 2 li sıra sistemine göre yapılmış. mesela 2 li sırada tamam yan yana gelmiyor ama yandaki ikili sıranınaynı hizadaki ile yanyana gelebiliyor. Eklenen sınıflar için sıra düzeni olsa yani 5x4 , 5x5, 6x5 gibi ihtimalleri seçebilsek dahada güzel olucak. dağıtımda her sınıf için sınava girceği derside seçebilsek oda güzel olucak bazen aynı anda sınıflar iki farklı sınavdan ortak sınav oluyorlar. mesela bu gibi durumlardada aynı sınavı olan farklı sınıflarıda yanyana getirmeyebilir.

Şifre olsun mu? Hiç soru yapmayana 420, yapana 120 versin mi? Yandaş ve adam kayırsın, güzel yerlere yerleştirsin mi ? Mailla gelen YEĞEN mesajlarını otomatik işlesin mi? :lol:

mobile' Alıntı:
Dağıtım algoritmasında bi bozukluk var arka arkaya gelmiyor ama yan yana geldiği durumlar oluyor, herhalde 2 li sıra sistemine göre yapılmış. mesela 2 li sırada tamam yan yana gelmiyor ama yandaki ikili sıranınaynı hizadaki ile yanyana gelebiliyor. Eklenen sınıflar için sıra düzeni olsa yani 5x4 , 5x5, 6x5 gibi ihtimalleri seçebilsek dahada güzel olucak. dağıtımda her sınıf için sınava girceği derside seçebilsek oda güzel olucak bazen aynı anda sınıflar iki farklı sınavdan ortak sınav oluyorlar. mesela bu gibi durumlardada aynı sınavı olan farklı sınıflarıda yanyana getirmeyebilir.
hocam kayboldun cevap vermiyorsun artık

mobile' Alıntı:
mobile' Alıntı:
hocam kayboldun cevap vermiyorsun artık
Biliyorsunuz sene sonu olunca işler biraz daha yoğunlaşıyor.
Haklısınız pek programla ve siteye pek bakamıyorum. Ama gelecek sene başında tekrar programı yeniden düzenleyeceğim istediğiniz gibi her sınıfı için oturma planını seçebilecek şekilde yapmayı planlıyorum. Ama bu sene artık geçti gelecek seneye inşallah :)

fatihkultukturkan' Alıntı:
Biliyorsunuz sene sonu olunca işler biraz daha yoğunlaşıyor.
Haklısınız pek programla ve siteye pek bakamıyorum. Ama gelecek sene başında tekrar programı yeniden düzenleyeceğim istediğiniz gibi her sınıfı için oturma planını seçebilecek şekilde yapmayı planlıyorum. Ama bu sene artık geçti gelecek seneye inşallah :)
Eyvallah hocam, takipcin olcam seneyede peşini bırakmam. bu sene sonu programını kullandık çok işimize yaradı, teşekkürler. umarım önümüzdeki yıl eksiklikleride giderilince süper bişi ortaya cıkıcak. :+1:

Bügün toplantıda ortak sınav yapmaya karar verdik.. Programı inceliyorum.. Gayet güzel çalışıyor.. Emeğinize sağlık...

hocam programın eskisinde 36 kişi desteği var bunda yok ayrıca genel liselerde yan yana 3 sıra arkaya doğru 8 sıra gidiyo 6x8 seçeneği yokmu

Ellerinize sağlık, çok işimize yarayacak, teşekkür ederiz.
Bir şey sorabilir miyim; sınıflara dağıtılmak üzere oturma planını gösteren tablolar elde edebilir miyiz?Mesela, 9A sınıfında hangi öğrenci hangi sınıfta sınava girecek bunu gösteren bir liste yaratılabilir mi? Bir de 5*6 lık sıralara uygun bir oturma sistemi seçebilir miyiz? teşekkür ederiz

Veri Tabanındaki Derece bölümündeki numaralarda aynı olan varmı yoksa hepsi birbirinden farklı lı mı olmalı

"access violation at adress 0076DDBD in module 'OSDP.exe'. Read of address 00000198."
verdi hocam.

listeleri girdim.
ders dağıtımını yaptı

ayhangunes' Alıntı:
"access violation at adress 0076DDBD in module 'OSDP.exe'. Read of address 00000198."
verdi hocam.

listeleri girdim.
ders dağıtımını yaptı

Başlat->Denetim Masası->Yönetimsel Araçlar->Veri Kaynakları (ODBC)->Dosya DSN -->

ekleme işlemlerinden sonra "dosyayı onar" dediğiniz zaman düzeliyor.

Değerli Fatih Hocam,
Ellerinize ve emeğinize sağlık. İhtiyaç yeni oluştuğu için deneme fırsatı yeni buldum ve gayet hoş bir çalışma olmuş.
Aşağıdaki istekler mümkün müdür?
1- Öğrencileri sınav salonlarına dağıttıktan sonra sınıf bazında hangi salonda sınava gireceklerini gösterir liste (öğrencilere hangi salonda gireceklerini kolay olarak duyurabilmek için)
2- Sınav salonlarımız sabit 30 kişilik değil, bazıları 22 bazıları ise 24 kişilik bunların sayılarını kendimizin seçme şansı olabilir mi?
Eğer bu tür düzeltmeler yapılabilirse program bizim içinde kullanılabilir ve işlevsel olacak, saygılar sunuyor emeğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum.

kucukefe hocam ben bu programı geçen sene epeyce kullandım. fatih hocamıza da bu konuda müteşekkirim. İsteklerinizin ikisi de halihazırda programda mevcut. sanırım gözünüzden kaçtı.

Bana göre programdaki tek problem 9-10-11-12 sınıflardaki toplam öğrenci sayılarının birbirlerinden epeyce farklı olması durumda oluşuyor.Program öğrencileri her sınıfa homojen olarak dağıttığı için öğrenci sayısı çok olan şubelerdeki öğrenciler son sınıflara yığılıyor. Ben bunun dışında önemli bir zorlukla karşılaşmadım bu programda. Fatih hocama tekrar teşekkür ediyorum.

A-DAMAR' Alıntı:
Bana göre programdaki tek problem 9-10-11-12 sınıflardaki toplam öğrenci sayılarının birbirlerinden epeyce farklı olması durumda oluşuyor.Program öğrencileri her sınıfa homojen olarak dağıttığı için öğrenci sayısı çok olan şubelerdeki öğrenciler son sınıflara yığılıyor. Ben bunun dışında önemli bir zorlukla karşılaşmadım bu programda. Fatih hocama tekrar teşekkür ediyorum.

Dağıtıma başlamadan önce sınıf sayılarını alıp öğrencileri yüzdelese (örnek 9 % 35 , 10 % 25 ,11 % 20, 12 % 20 gibi)
sonra sınıflara bu oradan öğrenci dağıtsa güzel olur.

Birde raporlamadan sadece 9,10,11,12 öğrenci sayıları değilde tm fen dil gibi alan bazında da sayıları üstte istatislik olarak yazarsa gerçekten çok makbule geçecek. Çok mu şey istiyorum :roll:

gökte ararken yerde buldum diye buna denir. siteyi tesadüfen buldum. programı çalıştırdım. çok güzel olmuş. emeği geöen arkadaşın ellerine sağlık. teşekkür ederim. küçük bir sorunum var. ya sistemde yok .ya da ben bulamadım.sorun şu. dağılımı yaptıktan sonra o sınıftaki öğrencilere hangi derslikte sınava gireceklerine ilişkin bir çıktı vermiyor. liste kısmında "sınıf dağılım listesi" ve "sınav yerleri listesi" var. buraya birde sınıflardaki öğrencilerin nerede sınava gireceklerine ilşikin bir kısım eklenmeli diye düşünüyorum.
iyi günler.

fatih hocam ellerinize sağlık. çok güzel bir program olmuş.
sıralara yerleştirmede cinsiyet seçimi de yapabilir miyiz.
teşekkürler.

Bu sene henüz programı kullanmaya başlayamadık. Ama sanırım sitedeki versiyon benim kullandığım versiyondan biraz eksik versiyonu, bazı arkadaşların geçen seneden istekleri vardı. kız erkek ayrımı olsun yan-yana kız-erkek veya kız-kız erkek erkek şeklinde gelmesi gibi, sonra dağıtımı bu sene biraz daha geliştireceğim, a-damar hocamın dediği gibi programdaki sorun sınıf seviyesindeki farklılıklar bunu sınıf seviyesini eşitlemek için boş öğrenciler eklemek yada sizin istediğinize göre boş öğrenciyi otomatik eklemesi, ayrıca sınıfta öğrencileri elle yerleştirme yapılacak bir sistem yapacağım. Birde sınıf sıra şekillerini seçilebileceği bir sistemi düzenleme yapacağım. Tabi okuldaki diğer işlerden vakit bulabilirsem :)

Geri