sınav yerleştirme programı!!

Kodla Büyü
hocam sınıflarımızda belli sayı düzeni yok.30,25,22,16,17,13,22,21,24,5 lik sınıflar var.

adn' Alıntı:
hocam sınıflarımızda belli sayı düzeni yok.30,25,22,16,17,13,22,21,24,5 lik sınıflar var.
ben biraz uğraşayım ama bugün bitiremem gibi hafta sonu uğraşırım inşallah.
Aslında sadece listeyi 5 sıraya göre düzmek işe çözüm olmadığı için biraz sistemin yapısını değiştirmeyi planlıyorum.
Aklımda bir iki farklı fikirde vardı onlarıda uygularım inşallah.

Program çok güzel ancak sınıf listelerini nasıl ekleyeceğimi çözemedim:) Söylediğiniz dosyanın içine öğrencileri teker teker mi yazmak gerekli yoksa sınıf listesini direk yapıştırabiliyor muyuz? Bilgi verirseniz çok sevinirim hocam. Şimdiden teşekkürler..

hocam program sayesinde rahat ettim gerçekten çok teşekkürler. birde..programınb son halini attınız mı? ben göremedim de..

ben çok sonraları gördüm hocam ellerine sağlık sağolasın...

hocam eline sağlık çok acele bir sorunum var sınıflarımız 34 33 vb kişi program 30 kişiden sonrasını sınıfta göstermiyor ilgilenirsen çok makbule geçecek sağolasın

biyooo' Alıntı:
hocam eline sağlık çok acele bir sorunum var sınıflarımız 34 33 vb kişi program 30 kişiden sonrasını sınıfta göstermiyor ilgilenirsen çok makbule geçecek sağolasın
36 Kişilik sınıf eklemesini yaptım ekledim.

hocam ben de uğraşıyorum bu dağıtım için,
sizin programı açtım baktım biraz, bir sorum olacak;
bu program sınıflara bakıyor mu dağıtırken yani 2 tane 10.sınıf yanyana gelmesin gibi...

Hocam program güzel olmuş fakat dağıtım seçeniği yok veritabanına göre dağıdım yapıyor mesela adına soyadına numarasına göre dağıtım seçeneği eklenebilir veritabanına öğrenci ekleme ve silme gibi bir öğrenci kayıt ekranı olabilir.

Emeğinize sağlık yazdıklarımı dikkate alırsanız tam bir program olur.

ikurt' Alıntı:
Hocam program güzel olmuş fakat dağıtım seçeniği yok veritabanına göre dağıdım yapıyor mesela adına soyadına numarasına göre dağıtım seçeneği eklenebilir veritabanına öğrenci ekleme ve silme gibi bir öğrenci kayıt ekranı olabilir.

Emeğinize sağlık yazdıklarımı dikkate alırsanız tam bir program olur.

Verdiğiniz fikirler için teşekkür ederim Önerinizi kesinlikle dikkate alacağım. İkinci dönemki versiyonlarda dedikleriniz muhakkak olacaktır. :)

Hocam tebrikler.Yaptığınız program çok güzel.Acaba cinsiyete göre dağıtım seçeneğide ekleyebilirmisiniz.Yani bir sınıfın tamamı kız öğrencilerden oluşuyorken diğer sınıf erkek öğrencilerden oluşsun.Tabi yine aynı sınıf seviyesinde olanlar yanyana oturmasınlar.Kız-Erkek öğrenci başarı analizi daha rahat yapılabilir o zaman.Teşekkürler

vansak' Alıntı:
Hocam tebrikler.Yaptığınız program çok güzel.Acaba cinsiyete göre dağıtım seçeneğide ekleyebilirmisiniz.Yani bir sınıfın tamamı kız öğrencilerden oluşuyorken diğer sınıf erkek öğrencilerden oluşsun.Tabi yine aynı sınıf seviyesinde olanlar yanyana oturmasınlar.Kız-Erkek öğrenci başarı analizi daha rahat yapılabilir o zaman.Teşekkürler
Pek olumlu görülmez ama fikrinizi düşüneceğim. Seçenek olarak eklerim. Tabi ikinci dönemki versiyonda olur. Bu aralar başka bir iş var elimde.

Sınıf otuma düzeneleri

Hocam öncelikle yapmış olduğunuz çalışma çok ama çok işime yaradı. Allah razı olsun emeğine sağlık.

Sınıf Dağıtım listesinde 9. 10. 11. 12.sınıf öğrenci sayılarının karşısında 0 yazıyor. Hocam bu sayılar sınavın yapılacağı salona getirilecek kitapçıkları belirleyeceği için lazım olacak ama benim raporumda karşısında 0 yazıyor. Hata neden kaynaklanıyor olabilir. Ben programınızı ilköğretimde kullanacağım. 9.10 yerine 6-7-8 sınıflar şeklinde değiştiremezmiyim. Şimdiden teşekkürler.

İkinci dönem yapacağınız değişikliklerde Yapılan bir dağıtımın hepsinin listesini tek bir yazdırma tuşuna bağlayamazmısınız?sınıf listesi, oturma listesi, dağıtım listesi bu listeleri sınıf sınıf yazdırmak yerine hepsini tek bir yazdırma seçeneğiyle yazdırabilirmiyiz?Birde okul adı seçeneğide kaydedilip her seferinde yazılmasa daha iyi olmaz mı?Yeni versiyonları sabırla bekliyoruz.Bu arada Çok ama ÇOK teşekkür ederim.

hocam sınıf yapılarını biz ayarlayamaz mıyız. Örneğin sıra numaralarını yan yana ÖSYM'nin yaptığı gibi koyamaz mıyız.

Öncelilkle yaptığın çalışmadan dolayı teşşekkür ederim. Faydası büyük , devamlılığını isteriz. Paylaşım..Pyalaşım
Geri dönüt olarak.
1. Listelerin toplo olarak çıktısı
2. Öğrnecilerin ad soyad tablosu ayırmanız. (Böylelikle eokuldan excel yoluyla veri aldığımızda veri tabanına aktarımı rahat olacaktır)
3. Öğrencilerin veri tabanına resim alanı eklenmesi(Böylelikle sınıf dağıtım listelerinde sıra yerine öğrencinin resmi aktarılıp . Öğrencileri ismen tanıyamıyacak öğretmenlere yardımcı olacaktır.
4. Sınıf dağıtım listesinde dağıtıldığı görülen bazı sınıfların sınıf yerleri listesinde öğrenci listesi vermemektedir.(Sınıf dağıtımında boş kalan sınıfların sınıf yerleri listesini vermiyor.
Göre bildiklerim ve fikirlerim bunlar xkolay gelsin

5. Sınıf Listelerinin sınav yeri no su olmadan listesi ( Önceden asılarak öğrencilerin en azından sınav sınıflarına direkt gitmeleri sağlanır.
6. Sınıf isimlerinin daha sonra biz tarafından belirlenmesi( sınıf Sıra sayıları bariz farklılıklar gösterebiliyor)

Hepsi birer öneridir ilgin için şimdiden teşekkürler

hocam ellerinize sağlık gerçekten çok güzel bi program ve en güzeli de isteklere göre düzenlemeler yapıp bu konuda ilginiz ve çabanız... İyi çalışmalar

hocam program için teşekkürler ama ben kullanırken şöyla bir hata veriyor.

access violation at address 004065AE in module'Project2.exe'. write of address 005A8380

Geri