SINAV VE YAZILI SORU BANKASI 5.sınıf 1.yazılı 2.yazılı 6.sınıf 1.yazılı 6.sınıf 2.yazılı

Kodla Büyü

ceky1

Üye
kıymetli meslektaşlarım sitemize bir sürü yazılı yüklenmiş, geniş bir yelpazemiz oluşmuştu ve genişlemeye devam edecek ama yazılılarda ve sorularda belli bir düzen yok. düşündüm dedim ki her yazılıda farklı farklı konulardan sorular olabiliyor ve bazen aradığımız konudan yeterli miktarda soru bulamıyoruz, kendimiz hazırladığımızda fazlaca süre harcayabiliyoruz bide diğer branşlarda adamların elinin altında soru bankası kitapları var bakıyor kitaba rahat rahat işini hallediyor paşalar gibi , dersi işlerken de bu kaynaklardan faydalanıyor.

YAHU BİZİM NİYE OLMASIN :D

site içerisindeki bütün yazılıları indirdim (habibocak hocamızın arşivleri saolsun çok işime yaradı tabi), soruları birleştirdim, ayrı ayrı inceledim, bazılarını aldım, bazılarını eledim, konu konu kategorize ettim ve bir arşiv hazırladım. İçerisinde çoktan seçmeli, boşluk doldurma, eşleştirme, açık uçlu, uygulama, scratch falan her çeşit soru bulunmakta. Ağırlık çoktan seçmeli tabi.

arşivi burdan indirebilirsiniz. boyut yetmediği için, çoktan seçmeli, uygulama ve bep , scratch 1 ve scratch 2 diye ayırdım.

aynı sorular olabilir hatta olacaktır, şıkları farklı olabilir mesela. soruların doğru şıkları belli değil basit zaten veya ufak bi google aramasıyla bulunabilir. Bazı yazılı sorularını tekrara düşmesin diye elemek zorunda kaldım sizin hazırladığınız yazılı soruları olmayabilir. Scratch de konu bütünlüğü bozulmasın diye yazılıyı kalıp olarak aldım.

genel basit bilgisayar ve genel basit internet bölümü'nde bi kategoriye sokamadığım veya o kategoride az soru olduğu için dahil etmediğim sorular var yazılı hazırlarken o bölümlere de bakabilirsiniz. kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    46.9 KB · Görüntüleme: 2,528
  • hazırlanmış yazılı soruları.rar
    3 MB · Görüntüleme: 1,831
  • uygulama ve bep.rar
    3.3 MB · Görüntüleme: 1,261
  • scratch 1.rar
    4.1 MB · Görüntüleme: 1,245
  • scratch 2.rar
    4.7 MB · Görüntüleme: 1,158
yeni üyesin ama çok büyük emek vermişsin hocam tebrikler :alkis: :alkis:

iyi çalışma olmuş, yenileri eklendi mi güncelleme de olursa süper olur

Benim pc de o kadar karman çormandı ki toplamaya üşeniyordum iyi oldu bu :D :D :D :D Teşekkürler

Bunuda ekle hocam

Ekli dosyalar

• 6. Sınıf Bilişim Teknolojileri 2. Dönem 1. Yazılı Soruları.rar
    156.9 KB · Görüntüleme: 114
Geri