Sınav Gözlemcisi Görevlendirmeleri! ÖSYM

Kodla Büyü

tkavcan

Aktif Üye
ÖSYM bugün saat 9 a kadar LYS 1-2-3-4-5 sınavlarında sınav gözlemcisi görevlendirmesi yapıyordu. Aday olarak sınava giriyorsun sınav kurallara uygun yapılıp yapılmadığını gözetleyip ÖSYM'ye rapor veriyorsun. Sınavda ÖSYM temsilcisi olduğuna dair herhangi bir belgen yok. Kopya, sağa sola bakma vs gibi durumlarda işlem yapılıyor. Yeni sınav görevleri hayırlı olsun :) :wink:

Ajan olarak içeri sızıyorsun.. Güvenlik aramasından, sınav anındaki durumlara kadar herşeyi üst birimine raporluyorsun. Başka ülkenin ajanları da sınav salonuna gelirse onları tanımamazlıktan geliyorsun. Görevin en büyük misyonu annen, baban dahil kimseye sınavdaki görevini söylemiyorsun. Tam benlik iş. :mrgreen:

Arkdaşlar ücretleri ile ilgili bi bilgiye ulaştınızmı yoksa Gönüllülük esası ilemi çalışmayı planlıyo ösym :D :D

Onu bende merak ettim hocam. Acaba sınav görevli ücretinden sınav ücreti düşüyor mu o da merak edilen konular arasında :puhaha:

şimdi bende yazı üzerine baktım alan sınavı için açmışlar başvuru yapayım dedim. Kontenjan dolu sende kimsin dedi. :puhaha:

hocam hangi sistem kapanmış?nerde başvuru yapıyorsunuz söyleyin seneye biz de başvuralım,tabi ücretliyse :D :D :++: :idea:

ben 2 ay önce din hizmetleri sınavında bu görevi aldım 1 saatlik sınavdı 85 tl yatmış hesabıma.

Re: Ynt: Sınav Gözlemcisi Görevlendirmeleri! ÖSYM

Açık sınav yok ÖSYM de

tkavcan' Alıntı:
Onu bende merak ettim hocam. Acaba sınav görevli ücretinden sınav ücreti düşüyor mu o da merak edilen konular arasında :puhaha:

salon başkanı ücreti alıyorsun, sınav gününden önce sana form yolluyorlar, neleri denetleyeceğine dair.

Ben küçük bir ilde görev yapıyorum, isteyeyim dedim sonra da aklıma salona girince salon görevlisi de samimi bir arkadaşım denk gelirse ne ederim acep diye vazgeçtim :) nasıl olduğuna dair fikri olan var mı?

tamamen öğrenci gibi giriyorsunuz. sizden başka kimsenin haberi olmuyor. sınavdan 1 saat 15 dakika önce gitmemek güzel oluyor. isterseniz erken verip çıkabilirsiniz :)

başkan ücreti alınıyor. sınavdan sonra görevlilerin doldurduğu forma benzer bir form dolduruluyor.

Geri