Sınav Gözcülüğü ?

Kodla Büyü

wellhi4

Aktif Üye
Ortalama yükseltme sınavları veya Sorumluluk sınavlarında , normalde 1 gözetmen oluyor.. Fakat öğrenci sayısı 30 dan fazla olursa gözcü sayısı artar mı ? Böyle bir karar var mı ?

Ya bugun böyle bi olay yaşandı o yuzden soruyorum. Öğrenci sayısı 70 gözetmen sayısı 1 ,, böyle birşey olmaması gerekmiyor mu?

biz her sınavda 2 gözetmen giriyoruz.. isterse 1 öğrenci olsun... tek gözetmen hiç girmedik biz..Öğrenci fazla olan sınavlarda isterlerse 3 e ve 4 e çıkabilir.. önceden bir sınır koyulur one göre yapılabilir..

müdürün insiyatifine mi kalmış yoksa herhangi bir yönetmelik te geçiyor mu ben bulamadım??

Sınıf geçme ve sınav yönetmeliğinde gözcü görevlendirmesi yer almakta.
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/25664_0.html
Yönetmelik şunu diyor;

Gözcü Görevlendirme

Madde 46 — Okul müdürü, sınavlar için yeterli sayıda öğretmeni sınav süresince görev yapmak üzere gözcü olarak görevlendirir.

Gözcüler;

a) Sınavın başlamasından yarım saat önce görev yerinde hazır bulunur.

b) Öğrencileri sınav salonuna yerleştirir, yoklama yapar ve sınav kâğıtlarının dağıtımını sağlar.

c) Sınavın kurallarına uygun olarak yapılmasını sağlar.

d) Sınavın bitiminde, sınav kâğıtlarını eksiksiz olarak teslim alır ve kâğıt sarf tutanağının ilgili sütununu sınava girenlere imzalatır. Sınava katılmayanların isimlerinin karşısına "Girmedi" yazar ve sınav evrakını komisyona teslim eder.

Aynen müdür ayarlar diyor kesin olarak.. osym sınavlarıda 30 üzeri olunca 2 gözcü oluyor

Geri