++SINAV BİTTİ

Kodla Büyü
celiksd' Alıntı:
bizim bulunduğumuz ilçede kontejyan yok ama ilde 35 civarında kontejyan var acaba il bazında değerlendirmeye alınır mıyız ? yoksa sadece çalıştığın ilçenin kontejyanına göre mi belirliyorlar ? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
eğitek bu konuda il bazına göre değerlendirme yapılacağını söylüyor.

EBTFÖ' Alıntı:
Yapmayın arkadaşlar sorular çoooooooook kolaydı. Bir kere intel Karma eğitim kursunu alan herkes Bloom'un neyi kastettiğini bilir. Üstelik içinde olduğumuzu 21. yüzyıl becerilerini bilmeyen öğretmen kalmamıştır. Sizlerde 706 no'lu formatör kursuna katılmış olsaydınız, 140 soruyu yapacağınızdan emin olabilirdiniz. Böylece sınavdan muaf tutulurdunuz. Osi katmanı hergün karşımıza çıkan bir katman. Ozon tabakası ve gökkuşağının 7 rengini bilen herkes OSI'yi bilir. Am sözüm söz. Bir evcil hayvan alıp adına OSİ koyacağım. Herkese geçmiş olsun.
hocam ben 706 cıyım ama tüm soruları yanıtlayabileceğimden emin değilim(biz 706 nolu kursun sınavında a+ seviyesindeki soruları ingilizce yanıtlamaya çalıştık o kadar ) üstelik eğitek içinden 3 kişinin de(H.K. ;T.A. ve E.D.) bu 706 yı aldığını duydum ki önce üzülmüştüm sonradan utandım sınava giren eğiticilik yapan ve yapacak olan tüm arkadaşlarımdan bu 3 kişi adına duyduğum utançtan dolayı özür dilerim

mustafa_ogr' Alıntı:
turhan287' Alıntı:
mustafa_ogr' Alıntı:
Bir BÖTE mezunu olarak bu konuların üniversitede ancak %30-40 ının öğretildiğini söyleyebilirim. Bu soruları hazırlayanların bundan haberi yok sanırım.

Gerçi ben 2004 mezunuyum ne kadar müfredat değişti bilemiyorum ama bunların BÖTE de öğretildiğini sanmıyorum. Belki teknik eğitim mezunları bu konulara daha ehildir.

Valla hocam bende BÖTE mezunuyum ama bende senin tam tersini düşünüyorum bize öğretilenin fazlası var eksiği yok

Allah Allah garip..
LCD veya CRT monitörlerin nasıl temizleneceğini ha ngi ders kapsamında öğrendiniz?

Sence Böyle birşey derslerde öğretilir mi bence kafayı kullanmak lazımdı bu soruda

3bfo' Alıntı:
EBTFÖ' Alıntı:
Yapmayın arkadaşlar sorular çoooooooook kolaydı. Bir kere intel Karma eğitim kursunu alan herkes Bloom'un neyi kastettiğini bilir. Üstelik içinde olduğumuzu 21. yüzyıl becerilerini bilmeyen öğretmen kalmamıştır. Sizlerde 706 no'lu formatör kursuna katılmış olsaydınız, 140 soruyu yapacağınızdan emin olabilirdiniz. Böylece sınavdan muaf tutulurdunuz. Osi katmanı hergün karşımıza çıkan bir katman. Ozon tabakası ve gökkuşağının 7 rengini bilen herkes OSI'yi bilir. Am sözüm söz. Bir evcil hayvan alıp adına OSİ koyacağım. Herkese geçmiş olsun.
hocam ben 706 cıyım ama tüm soruları yanıtlayabileceğimden emin değilim(biz 706 nolu kursun sınavında a+ seviyesindeki soruları ingilizce yanıtlamaya çalıştık o kadar ) üstelik eğitek içinden 3 kişinin de(H.K. ;T.A. ve E.D.) bu 706 yı aldığını duydum ki önce üzülmüştüm sonradan utandım sınava giren eğiticilik yapan ve yapacak olan tüm arkadaşlarımdan bu 3 kişi adına duyduğum utançtan dolayı özür dilerim

ben açık söliim ozaman

eğitekde akarabam va
şimdi sölüyorum 706 nolu kurs sadece ve sadece Hüs. KOÇASA. ve diğer 2 kişi elenmesin diye tertiplenmiş kurslardır
aslında bu 3 kişi için kılıf uydurulmuştur ve sizlerden kimsenin gıkı bile çıkmamıştır.
ğer bu adamlar özellikle geniş ve enli olanı sizin bahsettiğiniz a plus sorularından inanın 10 tanesini bile yapamaz
ama dedimya sizde bu kafa olduk ça

turhan287' Alıntı:
mustafa_ogr' Alıntı:
turhan287' Alıntı:
mustafa_ogr' Alıntı:
Bir BÖTE mezunu olarak bu konuların üniversitede ancak %30-40 ının öğretildiğini söyleyebilirim. Bu soruları hazırlayanların bundan haberi yok sanırım.

Gerçi ben 2004 mezunuyum ne kadar müfredat değişti bilemiyorum ama bunların BÖTE de öğretildiğini sanmıyorum. Belki teknik eğitim mezunları bu konulara daha ehildir.

Valla hocam bende BÖTE mezunuyum ama bende senin tam tersini düşünüyorum bize öğretilenin fazlası var eksiği yok

Allah Allah garip..
LCD veya CRT monitörlerin nasıl temizleneceğini ha ngi ders kapsamında öğrendiniz?

Sence Böyle birşey derslerde öğretilir mi bence kafayı kullanmak lazımdı bu soruda

Hani fazlasını öğrettilerdi.. :D

Peki disk management, Sodimm, bios pilinin çıkartılması, Hazırda bekletme, Devre dışı bırakılan aygıt, fdd kablosu, IRQ............ ve daha bir çoğu.

Birader yanlış anlama ben bunların çoğunu doğru yaptım. Ben bir gerçekten bahsediyorum. Üniversiteden yeni mezun olmuş ve piyasada pc tamir etmemiş birisinin bunlarıın çoğunu bilmesi zor.

Ama yok ben bunları hep üniversitede öğrendim diyorsan tebrik ederim okulunuzu. Ben hacettepe mezunuyum ama anlaşılan üniversite bana hiç bişey kazandırmamış...

Ayrıca bende kafa olmadığı için attım tutmuş hepsi...

ben çekiliyorum benden bu kadar zaten dolapları bildiğim için çekildim sınavdan
herkese iyi uykular

3bfo
yazmış nasıl bilmiyorum ama benden daha fazla bilgiye sahip
arkadaşımızın kodladığı harflerle başlayan muhterem arkadaşlar eğitekte parsellemişler oraları.eğer eğitici bitefo olursanız eğitekde alacağınız kurslarda bu arkadaşları ve bu isimle başlayanları görürsünüz.ama şuna dikkat edin oraya gidipte işin başındakileri aman aman insanlar sanmayın sadece baş harflerine bakın
dedimya iyiki sınavda yoktum
yoksa benimde hakkım yenecekti :)

Bu sınav da bence A+ soruları normaldi,Eğitim soruları ise çok kolaydı.40 ta 39 bekliyorum
Bakalım XYZ şirketinde işbaşı yapabilecek miyiz :lol:

biri sata hd veri kablosu diğer berg disket sürücü güç kablosu

Bilgisayar soruları konuyla ilgilenen birisi için kolaydı ama bana zor geldi mesela. Ayrıca gereçekten bilgisayar teknik servisi mi aranıyor yoksa belli programları yaygınlaştırmak için eğitim verecek eğitmen mi?! Bununla birlikte eğitim soruları zor değildi. Sadece intelin eğitim programından hazırlanmıştı. Genel olarak baktığımda da bilgisayar soru cümleleri rezaletti. Hiç mi redükte edilmemiş bunlar çeviriden sonra?!

sorular gayet güzel.tabiki zor birkaç soru olacak.A+ plus soru isteyen arkadaşlar ne istiyorlar anlamadım.Bunlar A+ sorudur.eğitim soruları pek iyi değildi ama.daha çok ezber sormuşlar.

Geri