++SINAV BİTTİ

Kodla Büyü
Bir BÖTE mezunu olarak bu konuların üniversitede ancak %30-40 ının öğretildiğini söyleyebilirim. Bu soruları hazırlayanların bundan haberi yok sanırım.

Gerçi ben 2004 mezunuyum ne kadar müfredat değişti bilemiyorum ama bunların BÖTE de öğretildiğini sanmıyorum. Belki teknik eğitim mezunları bu konulara daha ehildir.

Bazı arkadaşlar çok zordu falan demişler...Bence o kadar zor değildi...Bilgisyar ve int.le çok haşırneşir birisi yapabilirdi ...Ortada bir sınavdı yani...

Aklıma Gelen Cevaplar

1. Dizüstü Ram i SODIMM
2. En hızlı çalışan bellek RAM
3. Açılıştaki bip sesi hatası CPU - RAM
4. Bios şifresini pil i çıkarark kırarız
5. Yıldız Ağ Topolojisi resimdeki şekil
6. FAT32 = 2TB a kadar destekler
7. 5 MB lık bilgi 1Mbps aktarım hızı ile 40 sn de aktarılır
8. Kalvye giriş aygıtıdır.
9. ROM Bilgisayar açılışında yüklenir.
10. RAM slotu 168 PIN
11. Verilen resim SATA kablosuna ait
12. Açık Kodlu işletim sistemi LINUX
13. BERG bağlantı
14. Windows gezgini Windows tuşu + E
15. USB 1.1 12Mbps
16. USB 2.0 480 Mbps
17. LCD monitör hafif nemli bezle silinir
18. DOS ta ekranı temizleme komutu CLS

albostani' Alıntı:
XYZ'de çalışan vatandaş işten kovulmuş niçin????
A) Bilgisayarı çökerttiği için
B) Yasak sitelere girdiği için
C) Patrone "ben artık ünlü biriyim bu güne bu gün bir sınav kahramanıyım artık kendi formatını kendin at" türünden sözler söyleyip havalara girdiği için
D) Milli Eğitim Bakanlığında Eğitici formatör olarak göreve başladığı için

bu kadar stresten sonra baya hoş oldu teşekkürler :D :D :D Allah da sizi güldürsün

bu arada doğru cevap d sanırım

Aklıma Gelen Cevaplar

1. Dizüstü Ram i SODIMM
2. En hızlı çalışan bellek RAM
3. Açılıştaki bip sesi hatası CPU - RAM
4. Bios şifresini pil i çıkarark kırarız
5. Yıldız Ağ Topolojisi resimdeki şekil
6. FAT32 = 2TB a kadar destekler
7. 5 MB lık bilgi 1Mbps aktarım hızı ile 40 sn de aktarılır
8. Kalvye giriş aygıtıdır.
9. ROM Bilgisayar açılışında yüklenir.
10. RAM slotu 168 PIN
11. Verilen resim SATA kablosuna ait
12. Açık Kodlu işletim sistemi LINUX
13. BERG bağlantı
14. Windows gezgini Windows tuşu + E
15. USB 1.1 12Mbps
16. USB 2.0 480 Mbps
17. LCD monitör hafif nemli bezle silinir
18. DOS ta ekranı temizleme komutu CLS
19. Resimdeki slot PCI
20. CDROM güç kablosu MOLEX
21. Winxp Kurtarma Konsolu " R " ile
22. Dosya uzantılarının saklandığı yer HKEY_CLASSES_ROOT
23. İşlemci önbelleği hangi tür bellektir Sram
24. IDe bağlantılarını içerir GÜNEY KÖPRÜSÜ
25. Zombilerle ilgili güvenlik tehtidi DDOS
26. Resimdeki dişi konnektör Rs232
27. 512MB rame 512 daha takılmış. Baktığımızda 824MB görülmüş sebep EKRAN KARTI PAYLAŞIMI
28. Aygıt Yöneticisinde kırmızı x işareti DEVRE DIŞI BIRAKILMIŞ olacak
29. Gizli dosyaları görünür yapan attrib -h *.*
30. Hangisi c sınıfı ip dir 11000011
31. Kesme ile ilgili aşaıdaklerden hangisi yanlıştır(IRQ) "belleğe doğrudan ulaşır"
32. XYZ Firmasındaki Teknisyen Sürücü Yükseltmesi Yapmadan Önce: Tüm veriyi yedeklemeliydi.
33. XYZ Firmasındaki Teknisyen Hardiski FDISK kullanarak bölmeliydi,
34. XYZ Firmasındaki Teknisyen Monitörün kablolarını çıkartmalıydı.
35. Sürekli başlangıçta bir program çalışmaktaysa nerden kaldırırız msconfig
36. Sanal bellek artırma "Sistem - gelişmiş"
37. Yerel ağ adresi 127. x. x.x ile başlayan Ip numarası
38. Drum laser yazıcıda bulunur.
39. Tarayıcı sürücüsü TWAIN
40. IP kaç Byte 4 Byte
41. XYZ Firmasındaki Teknisyen klonlama yapmış.
42. USB ye en çok 127 tane bağlanabilir, sorudaki cevap ise 127-63 şeklindeydi.
43. kısıtlı kullanıcı olarak açılmış bilgisayarda windows bileşeni ekleyemez.
44. Ip adresi veren DHCP
45.Yeni işlemci takılınca ISINDIĞI için kapanıyor.

bizim bulunduğumuz ilçede kontejyan yok ama ilde 35 civarında kontejyan var acaba il bazında değerlendirmeye alınır mıyız ? yoksa sadece çalıştığın ilçenin kontejyanına göre mi belirliyorlar ? cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Mantıken mi soruyorsunuz yoksa olabilecek ihtimali mi soruyorsunuz...

Mantıken il genelinde bir havuz oluşturulup sırayla görevlendirilmesi gerekir.

Ama bu MEB. Muhtemelen ilçede kadro yoksa görev de olmayacak gibi.

evet doğru söylüyorsun ama bu konuda şu anda eğitici formatör öğretmenlerin yardımcı olabileceğini düşünüyorum teşekkürler...

Yapmayın arkadaşlar sorular çoooooooook kolaydı. Bir kere intel Karma eğitim kursunu alan herkes Bloom'un neyi kastettiğini bilir. Üstelik içinde olduğumuzu 21. yüzyıl becerilerini bilmeyen öğretmen kalmamıştır. Sizlerde 706 no'lu formatör kursuna katılmış olsaydınız, 140 soruyu yapacağınızdan emin olabilirdiniz. Böylece sınavdan muaf tutulurdunuz. Osi katmanı hergün karşımıza çıkan bir katman. Ozon tabakası ve gökkuşağının 7 rengini bilen herkes OSI'yi bilir. Am sözüm söz. Bir evcil hayvan alıp adına OSİ koyacağım. Herkese geçmiş olsun.

mustafa_ogr' Alıntı:
Bir BÖTE mezunu olarak bu konuların üniversitede ancak %30-40 ının öğretildiğini söyleyebilirim. Bu soruları hazırlayanların bundan haberi yok sanırım.

Gerçi ben 2004 mezunuyum ne kadar müfredat değişti bilemiyorum ama bunların BÖTE de öğretildiğini sanmıyorum. Belki teknik eğitim mezunları bu konulara daha ehildir.

Valla hocam bende BÖTE mezunuyum ama bende senin tam tersini düşünüyorum bize öğretilenin fazlası var eksiği yok

turhan287' Alıntı:
mustafa_ogr' Alıntı:

Valla hocam bende BÖTE mezunuyum ama bende senin tam tersini düşünüyorum bize öğretilenin fazlası var eksiği yok

Allah Allah garip..
LCD veya CRT monitörlerin nasıl temizleneceğini ha ngi ders kapsamında öğrendiniz?

isot' Alıntı:
bencede sorular çok zor değildi. özellkle bunlar kesinlikle A+ sorular değil. eğitim sorularına gelince saçmalıktan başka birşey değil. bakalım sonuç ne olacak. hepimiz için hayılısı neyse o olur inşallah. geçmiş olsun....

Comptia a+ diye bir sertfika vardır ve sorular burdan geldi siz CCNA ile karıştırıyorsunuz. Ben examcollection.com daki comptia sorularına çalıştım sorular aynen birebir bu testlerdendi.

Teknik liselerde verilen eğitim ile soruların yarısından fazlası çözülebilirdi. Bötelerde ise eğitim dersleri işin içine giriyor. TEFlere göre bu sorular çok kolaydı.

Sadece donanım soruları sorulmuş bir sınava bakıp kolay-zor demekten öte sınava gireceklerin ortak profilini merkez alıp soruları buna göre sormaları gerekir. Elbette ayırdedici sorularda olmalı fakat bunu sadece teknik bilgi ile kıyaslayamazsınız.

BENİM SÖYLEMEK İSTEDİĞİM İSE ŞU; SINAVDA SALLAMA YAPARAK SORULARI HASBEL KADER DOĞRU CEVAPLAYIP DA YÜKSEK NOT ALANLAR, UYGULAMAYA GELİNCE KESİNLİKLE BAŞARISIZ OLACAKLAR, ACABA BU DURUM HİÇ GÖZ ÖNÜNE ALINMIYOR MU? BEN OLSAYDIM SADECE BRANŞI BİLGİSAYAR OLAN ÖĞRETMENLERİ ALIRDIM ÇÜNKÜ UYGULAMAYA GELİNCE BİLG. ÖĞRT. ELBETTE ÖĞRENİM TEMELİ BİLGİSAYAR OLDUĞUNDAN BİR ŞEKİLDE VERİLEN HERHANGİ BİR İŞİ BAŞARABİLECEKLERDİR. ANCAK EHLİYET VAR AMA ARABA KULLANAMIYORSAK O EHLİYETİN HİÇBİR FAYDASI OLMAZ!!...

Sınava katılım bayağı fazlaydı. MEB önceki sınavlarda yapmadığını yaptı ve Microsoft'un dışındaki konulara ağırlık verdi. Buradan şu çıkıyor artık herkez Word Excel biliyor. Bundan sonra Donanım ve ağ üzerine uzmanlarla çalışmak isteniyor. Sorular özellikle Endüstri Meslek Liselerinin Konuları İle İlgili Demekki orada bu dersleri verenler bu sınavlardan başarılı olacaklar.

Mevcut formatörler için ise sizde bu yolda çalışın mesajı verildi sanırım. Bakalım herşeyi zaman gösterecek

erdem12 sınava katılım fazla değildi. Tüm ege bölgesi çınarlı meslekteydi ve 500 küsür kişi vardı Ankarada 850 kişi girmiş. Hepsini toplasan 2006 sınavındaki sayı kadar anca yapar. Eğitek daha fazla bekliyordu bence ama bu kıuş kıyamette bir de çok mataf bi iş olmadığı için millet girmedi :)

Ben Diyarbakırda girdim. Burada da 500 civarıydı. Sınav biraz acaleye getirildi vede zaman olarakda belki yanlıştı. Sonuçlar açıklanana kadar bekleyecez artık.

Arkdaşlar yazılan sorularda dikkatimi çektide başka bi sayda da farklı sanırım.
soru: IPV4'ün sorusu bit olarakmı yoksa byte olarakmı cevabı istenmişti.
A) 4 B) 32 C) 128 D) ... gibiydi şıklar...

yani şimdi siz bir usb ye 127 tanemi aygıt takıyonuz
yada yazıcı bağlarken hııı gel buraya RS232 C KABLO GEELLL GELL Mİ DİYONUZ
karşılaşılan problemlerle ilgili sorulara diyecek yok 9-10 adet gerisi tamammmen saçmalıktı...

Geri