++SINAV BİTTİ

Kodla Büyü

mustafa_ogr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Evet arkadaşlar temel olarak Windows, Ağ, Donanım ve son olarak basit düzey eğitim soruları vardı... Sanırım A + sorulardı....

Benim aklıma gelen ilk soru windows gezgininin kısa yolu... Windows tuşu + E doğru cevap.. :)

Aklınızdaki soruları eklerseniz herkes için güzel olacak..

yaklaşık 20 soru A+ e-book taki konu sonu testlerinden geldi.
fakat anşılamayan nokta şu ki;
milli eğitim teknisyen mi eğitimci mi arıyor?

2006 Eğitici Bilgisayar sınavında çok başarılı olan biri bu sınavdan çok düşük alabiliyor. Sorular dağılım ve seviye olarak çok farklı. İyi olduğumu düşündüğüm sql, veritabanları,ofis, genel bilgisayar kullanımı bilgilerinden hiç soru çıkmadı :)

Bakalım arkadaşlar ne diyecek.

Sorular beklediğimden kolaydı A+ bu kadar kolay olmaz benim bilfiğim sadece eğitim soruları saçma ve zor geldi.Allah utandırmasın

bencede sorular çok zor değildi. özellkle bunlar kesinlikle A+ sorular değil. eğitim sorularına gelince saçmalıktan başka birşey değil. bakalım sonuç ne olacak. hepimiz için hayılısı neyse o olur inşallah. geçmiş olsun....

Lcd ekranı temizlemek için ne yapılır... bu soruya ne cevap verdiniz?
Bir de crt monitör için sorulmuştu.

Sorular 2006 göre daha bilgi isteyen sorular daha iyi olmuş bence.
Ancak bu sınava var olan eğitici bilgisayar öğretmenlerini niye aldilar bilgilerini tekrar ölçmek için olsa gerek başka birysey çıkmaz...

CRT ekranların temizlenmesi sırasında ilk olarak yapılması gereken enerjinin kesilmesi, yani fişi çıkartılır...

mustafa_ogr' Alıntı:
Lcd ekranı temizlemek için ne yapılır... bu soruya ne cevap verdiniz?
Bir de crt monitör için sorulmuştu.
LCD ekranlar nemli yumuşak bezle silinir. CRT sorusunu "önce kabloları çıkartılır" yaptım :)

ÖNCELİKLE HERKESE GEÇMİŞ OLSUN
ŞURADAN BAŞLAYAYIM BU SORULARI HAZIRLAYAN HERKİM İSE YA DA BASIMINI YAPAN DİZGİSİNİ YAPAN GÜZEL TÜRKÇEMİZİ KATLETMİŞLER SORU EKLERİ ŞIKLARDAKİ CEVAPLARIN ARASINDAKİ GEREKSİZ VE YERSİZ KISA ÇİZGİLER RESMEN KATLİAMDI
EĞİTİM SORULARI ÇOK İLGİNÇTİ
ÇALIŞILDIĞI YA DA UYGULANDIĞI TAKDİRDE YAPILAMAYCAK 100 SORU DEĞİLDİ
LINUX DAN BİLE SORU VARDI

bu arada TÜRKİYE GENELİ 10.000 kişi sınava girmesi beklenirken sadece 4000 civarında girilmiş BİLGİNİZE

linux tan basit bir sürü açık kaynaklı işletim sistemi linux olacaktı bu garanti soruydu

Çakışma hangisinde olabilir diye bir soru vardı. Ben Hub demiştim sanırım...

Bir de cevabının repeater olduğu bir soru vardı sanırım...

ram ların pin sayısı hakkında

Ya sorudaki ramın modelini hatılamıyorum ama DIMM ise 168 olacak, SIMM ise 72 soruyu hatırlaya varsa yazsın

2. dizüsü CPU ile MAsaüstü CPU Arasındaki fark : Isı ve Güç tüketimi
3.Dizüstü RAM kulalnma SoDIMM
4.En hızlı Çalışan RAM Bellek
5.Açılıştaki kısa kısa sinyal sesi (sanırm RAM ve CPU emin değilim )
6.Şu XYZ şirketinde önece çalışmış BİOS'a şifre koymuşsa PİL Çıkarılır
7.Saat Sürekli sıfırlanıyorsada Pil Değiştirilir

Sınav bitti hayırlı olsun...

Ben sınava giremedim çünkü okul önce reddedip sonra onay çıktısını almış başvuru sırasında. Cuma günü akşam 17'ye kadar uğraşmamıza rağmen bir sonuç alamadık. Başvurumuzu yapmış olmamıza ve parayı yatırmış olmamıza rağmen sınava giremedik...

Sorular da gördüğüm kadarıyla çok zor değilmiş. Yapacak bir şey yok kısmet diyelim artık...

DaMieN' Alıntı:
Sınav bitti hayırlı olsun...

Ben sınava giremedim çünkü okul önce reddedip sonra onay çıktısını almış başvuru sırasında. Cuma günü akşam 17'ye kadar uğraşmamıza rağmen bir sonuç alamadık. Başvurumuzu yapmış olmamıza ve parayı yatırmış olmamıza rağmen sınava giremedik...

Sorular da gördüğüm kadarıyla çok zor değilmiş. Yapacak bir şey yok kısmet diyelim artık...

Nasipsiz dayak bile yenmezmiş boşver. :)

Peki şimdiki süreç ne olacak acaba?

İl M.E.müdürlükleri kendi ihtiyaçları kadar alım mı yapacaklar? Veya Türkiye genelinde bir başarı sırası oluşturulup formatörler diğer illere de görevlendirilecek mi? Eğer herkes kendi ilinde kalacaksa ilden ile avantaj farkı olacaktır.
Görevlendirmeler duyuru ile ve gönüllülük esasına göre mi olacak? Yoksa başarı sırasına göre emir ile mi görevlendirme yapılacak?

Bu konuda bilgisi olan var mı?

Yalnız_Kurt' Alıntı:
ÖNCELİKLE HERKESE GEÇMİŞ OLSUN
ŞURADAN BAŞLAYAYIM BU SORULARI HAZIRLAYAN HERKİM İSE YA DA BASIMINI YAPAN DİZGİSİNİ YAPAN GÜZEL TÜRKÇEMİZİ KATLETMİŞLER SORU EKLERİ ŞIKLARDAKİ CEVAPLARIN ARASINDAKİ GEREKSİZ VE YERSİZ KISA ÇİZGİLER RESMEN KATLİAMDI

KEsinlikle bunu göz ardı etmemek gerek. Muhtemelen eğitek in hazırlamış olduğu bu sınav çok büyük imla hatalarını içeriyordu.

mustafa_ogr' Alıntı:
Peki şimdiki süreç ne olacak acaba?

İl M.E.müdürlükleri kendi ihtiyaçları kadar alım mı yapacaklar? Veya Türkiye genelinde bir başarı sırası oluşturulup formatörler diğer illere de görevlendirilecek mi? Eğer herkes kendi ilinde kalacaksa ilden ile avantaj farkı olacaktır.
Görevlendirmeler duyuru ile ve gönüllülük esasına göre mi olacak? Yoksa başarı sırasına göre emir ile mi görevlendirme yapılacak?

Bu konuda bilgisi olan var mı?
arkadaşım başarı sırasına göre görevlendirme yapılacak, resen(zorunlu) görevlendirme yapılmayacak sadece sınavı kazanıp da başvuranlar arasında görevlendirilme yapılacak....
bilgi kesindir...

Geri