Sınav Analiz Programı v1.4

Kodla Büyü
Karşılaştığım birkaç küçük hata

Ekli dosyalar

• hata2.jpg
    hata2.jpg
    225.7 KB · Görüntüleme: 2,067
vansak' Alıntı:
Karşılaştığım birkaç küçük hata
Hakkında bölümünde de belirttiğim gibi sınıf listeleri toplam 5000 öğrenciye kadar izin veriyor. Çerçeve çizgilerine göre hareket etmeyin. Siz okul listesini oraya yerleştirdiğinizde rahatlıkla işlem yapabilirsiniz...
Sınıf listelerindeki okul başlığının şimdilik bir işlevi yok. Okullar arası karşılaştırma grafiği oluşturmak istediğimizde o sayfada birkaç değişiklik yapmam gerekecek... Şimdilik öyle bir ihtiyaç olmadığı için Sınıf Listelerindeki Okul adının pek bir önemi yok...

Tablo kenarlıkları eklendi, başlık kilidi açıldı...

1,5 versiyonunda hatalar giderilmiş yalnızca ilk açılışta bağlantıları güncelleme istiyor... birde şube analizi yaparken ortalamaların virgülden sonraki basamak sayısı cok fazla onu virgülden sonra iki basamak olarak ayarlanabilir elinize sağlık .....

serkan hocam şu tür bir hata aldık sorunun kaynağını çözemedik yardım lütfen!!!

24 puanlık soruda bazı değerleri kabul etmiyor mesela 18 girdiğimiz zaman fotoğraftaki hatayı alıyorum.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    479.2 KB · Görüntüleme: 2,028
vansak' Alıntı:
serkan hocam şu tür bir hata aldık sorunun kaynağını çözemedik yardım lütfen!!!

24 puanlık soruda bazı değerleri kabul etmiyor mesela 18 girdiğimiz zaman fotoğraftaki hatayı alıyorum.
Gördüğüm kadarıyla Excel 2010 kullanıyorsunuz. Yaptığım bu program 2003 ve 2007de sorunsuz çalışıyor ama 2010 kullanan arkadaşlar çeşitli problemlerle karşılaşıyor. Bende 2010 da var, onda denedim ama sizin dediğiniz hata ile karşılaşmadım... Makroları etkinleştirince bende öyle bir hata vermedi...

Arkadaşlar merhaba. Çok güzel bir Sınav Analiz programı mevcut. sınıf listesinden tutunda diğer bütün bilgilere kadar herşeyi programın kendisi hazırlıyor. size düşen sadece soruların konularını ve puan değerleriyle birlikte öğrencilerin hangi sorudan kaç puan aldığını girmek geriye kalan herşeyi program hallediyor. sınıf listesini dahi e-okuldan çekiyor. bence muhteşem bi inceleyin derim. adı Akıllı Giriş Sistemi. sitesi: www.akilligirissistemi.com

Serkan Hocam çok teşekkür ederiz.
Benzer birçok analiz programına göre daha başarılı buldum. Özellikle tüm okulun listesini ekleyerek öğretmen arkadaşlara dağıttım güzel oldu. Herkes kensi sınıfını çağırıp işini yapıyor.

Ancak,
Bizim öğretmen sayımız açısından, listenin formülü sanırım kısa kaldı. (Tabi branşıda) Sondaki öğretmenlerimiz listeye gelemiyor.

İlgilenirseniz seviniriz...

arkadaşlar sınav analizi soru bazında değilde başarılı ve başarısız öğrenci sayısına göre yapan var mı? bizim okulda da soru bazlı analiz yapılıyor ama başka okulda çalışan bir müdür yardımcısı gönderdiğim dosyadaki gibi yapılacağını söyledi. yardımcı olursanız sevinirim

Ekli dosyalar

• Sınav Analizi.rar
    1.5 MB · Görüntüleme: 141
ibnisinalisesi' Alıntı:
Benzer birçok analiz programına göre daha başarılı buldum. Özellikle tüm okulun listesini ekleyerek öğretmen arkadaşlara dağıttım güzel oldu. Herkes kensi sınıfını çağırıp işini yapıyor.

Ancak,
Bizim öğretmen sayımız açısından, listenin formülü sanırım kısa kaldı. (Tabi branşıda) Sondaki öğretmenlerimiz listeye gelemiyor.

Sınav analizlerini zümre bazında yaptığınızda öğretmen sayısı problem olmaz. 2. dönem başında güncellemeyi yapacam. Ama dikkat etmeniz gereken bir husus var. Notlar Kaydet dedikten sonra bir çok öğretmen Excel Sayfasını kaydetmeden çıkıyor. Notları Kaydet sadece çalışma sayfasındaki hücrelere notları kaydediyor, sayfanın kendisini kaydetmiyor.

Hata olduğunda geri dönüş yapabilsinler diye Otomatik kaydetmeyi kodlara eklemedim. Ama isterseniz yeni versiyonda onu da eklerim...

cimcime80' Alıntı:
arkadaşlar sınav analizi soru bazında değilde başarılı ve başarısız öğrenci sayısına göre yapan var mı? bizim okulda da soru bazlı analiz yapılıyor ama başka okulda çalışan bir müdür yardımcısı gönderdiğim dosyadaki gibi yapılacağını söyledi. yardımcı olursanız sevinirim
Şuan tubitak projesi için grafik programı ile uğraşıyorum. İnceledikten sonra 2 dönem başında değerlendiririm hocam. Öneriniz için teşekkür ediyorum...

SerkanF1' Alıntı:
ibnisinalisesi' Alıntı:

Ancak,

Sınav analizlerini zümre bazında yaptığınızda öğretmen sayısı problem olmaz. 2. dönem başında güncellemeyi yapacam. Ama dikkat etmeniz gereken bir husus var. Notlar Kaydet dedikten sonra bir çok öğretmen Excel Sayfasını kaydetmeden çıkıyor. Notları Kaydet sadece çalışma sayfasındaki hücrelere notları kaydediyor, sayfanın kendisini kaydetmiyor.

Hata olduğunda geri dönüş yapabilsinler diye Otomatik kaydetmeyi kodlara eklemedim. Ama isterseniz yeni versiyonda onu da eklerim...

Serkan bey hatırlatmalarınız ve emeğiniz için tekrar teşekkür ederiz.

Sınav analiz programını çok beğendim kullanıyorum.Teşekkürler.
Şöyle bir katkı yapamaz mıyız? Testlerde cevap anahtarını girip öğrencinin verdiği cevapları girince analizi kendisi yapsın.

kalendar' Alıntı:
Şöyle bir katkı yapamaz mıyız? Testlerde cevap anahtarını girip öğrencinin verdiği cevapları girince analizi kendisi yapsın.
Sınav Analiz Programında böyle bir olay daha karmaşık olacaktır ve kullanılabilirliğini azaltır. Çoğu kişi tarafından karmaşık bulunacaktır o zaman. Ama düşüneyim hocam...

SerkanF1' Alıntı:
kalendar' Alıntı:
Sınav Analiz Programında böyle bir olay daha karmaşık olacaktır ve kullanılabilirliğini azaltır. Çoğu kişi tarafından karmaşık bulunacaktır o zaman. Ama düşüneyim hocam...
Hocam ben en azından sınavı okurken analizi de hemen yapmak maksadıyla böyle bir fikir beyan etmiştim. Mümkünse diye.

Program harika olmuş Serkan Hocam eline sağlık. Fakat öğretmen sayısını arttırabilir miyiz? Bizde 75 öğretmen var yetmiyor iki dosya halinde verdim öğretmenlere ama kafaları karışıyor yapabilirsen çok sevinirim teşekkür ederim.

infinitas' Alıntı:
Program harika olmuş Serkan Hocam eline sağlık. Fakat öğretmen sayısını arttırabilir miyiz? Bizde 75 öğretmen var yetmiyor iki dosya halinde verdim öğretmenlere ama kafaları karışıyor yapabilirsen çok sevinirim teşekkür ederim.
Siyaseti gördükçe hergün, içimde iş yapma isteği kalmıyor... Sınav dağıtım programıyla uğraşıyorum kendi çapımda. Polonya comenius projemiz var. Vakit bulursam biraz daha sadeleştirirken öğretmen sayısını da eklerim... 100 yeterli olur inşallah...

kalendar' Alıntı:
SerkanF1' Alıntı:
kalendar' Alıntı:
Hocam ben en azından sınavı okurken analizi de hemen yapmak maksadıyla böyle bir fikir beyan etmiştim. Mümkünse diye.
Tabiki yapılabilir, yapılamayacak birşey yok. Ama gel gelelim ben üşengecim azıcık :)

hocam programınız çok güzel teşekkür ederim.
Bir sorunla karşılaştım onu sizinle paylaşmak istedim. raporların çıktı görünümlerinde sıkıntı var. Çıktılarda alttaki grafik tabloları gözükmüyor veya yarım gözüküyor.2010 da bu şekilde olunca 2013 yükledim sorun hala devam ediyor

Sayın Hocam eline sağlık gerçekten güzel olmuş. Ricam soru sayısını 33'e çıkarabilir misin. Teşekkürler...

erbaskaya' Alıntı:
Sayın Hocam eline sağlık gerçekten güzel olmuş. Ricam soru sayısını 33'e çıkarabilir misin. Teşekkürler...
Programla uğraşmayı bıraktım. Devletim beni öğretmenlikten ihraç etti.

Geri