Sınav Analiz Programı v1.4

Kodla Büyü

SerkanF1

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Güncellendi...

Program Analiz Programı v1.4 (06 Aralık 2013)
Şube Analizi eklendi...
Boş satırların ve sütunların gizlenmesi için gerekli kodlar eklendi...

Program Analiz Programı v1.5 (11 Aralık 2013)
Şube Analizi boş kayıt hatası düzeltildi...
İlköğretimler için Veri Tablosu bölümüne Not Baremi eklendi...
Metin kutuları yazdırma hataları giderildi...

Kendimce Sınav Analiz Programı hazırlamaya çalıştım. Umarım işinize yarar...

Not: Programın düzgün çalışması için Makroları aktif etmeyi unutmayın. Program kullanımında hata varsa lütfen geri bildirimde bulunun...

Ekli dosyalar

• Sınav Analiz Programı v1.3.rar
    696.4 KB · Görüntüleme: 1,641
  • Giriş.jpg
    Giriş.jpg
    168 KB · Görüntüleme: 6,096
  • 1.jpg
    1.jpg
    63.5 KB · Görüntüleme: 6,086
  • 2.jpg
    2.jpg
    115.2 KB · Görüntüleme: 6,087
  • 3.jpg
    3.jpg
    105.1 KB · Görüntüleme: 6,083
  • Sınav Analiz Programı v1.4.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 552
  • Sınav Analiz Programı v1.5.rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 1,709
Re: Sınav Analiz Programı v1.3

Bilişimciler döktürmeye başlıyor.
Tüm öğretmenlerin bir yere giriş yapmasına imkan sağlayan bir ürün.
Emeğine sağlık

2-3 gün içinde sınıflar arası grafik de eklerim. Boş zamanlarımda yaptığım için süreç biraz uzun sürüyor.

hocam verileri excel sayfasına değil de access dosyasına kaydettirsen süper olur

ayrıca analiz sayfası daha ayrıntılı olabilir

en yüksek not ve alan öğrenci

soru analizleri ve grafikleri

bir de soru puanından fazla puan verilmiyor ama toplamda puan 101 oluyor ve hata vermiyor

güzel paylaşım eline sağlık hocam

serkanholep' Alıntı:
hocam verileri excel sayfasına değil de access dosyasına kaydettirsen süper olur

ayrıca analiz sayfası daha ayrıntılı olabilir

en yüksek not ve alan öğrenci

soru analizleri ve grafikleri

bir de soru puanından fazla puan verilmiyor ama toplamda puan 101 oluyor ve hata vermiyor

güzel paylaşım eline sağlık hocam
Hocam 3-4 günlük ürün bu kadar oluyor. Hocalarımız öğrenciye 101 puan vermezler umarım. Dikkatli olduklarını düşünerek oraya da kısıtlama koymak istemedim... İleriki günlerde öğrenci sayısı kadar satırın görünmesini, diğer satırların gizlenmesini de eklemek istiyorum. Fakat bunların yapılması boş zamanla doğru orantılı...

Verileri access'e kaydedecek kadar büyümedim daha :) İleriki zamanlarda o da olur inşallah...

Yorumlar için teşekkür ediyorum arkadaşlar. Yorumları görünce emeğimin karşılığını almış oluyorum ve geliştirme yönünde isteğim daha da artıyor...

soru sayısına görede sütunları kapatıp açabilirsiniz. soru sayısı 50 ye kadar çıkartılmalı test yapan arkadaşlar olabilir

Hocam Ellerinize Sağlık Çok Yararlı bir Paylaşım Teşekkür Ederiz.....

ya bu serkan hoca üniversitede de böyleydi kardeşim excel deki bilgileri neden boşaltıp da vermiyorsun.

hocam bu arada SERKANadınızın bitimindeki F1 ne demek lakap mı bu?

hocam elinize sağlık güzel çalışma olmuş.. :alkis:

emek ve zaman harcanan oldukça güzel bir çalışma olmuş hocam. açıklama da belirtmişsiniz grafikler ve sınıf analizlerini de ekleyeceğinizi. teşekkürler elinize sağlık. takipteyiz sizi :+1:

izmirli_312' Alıntı:
emek ve zaman harcanan oldukça güzel bir çalışma olmuş hocam. açıklama da belirtmişsiniz grafikler ve sınıf analizlerini de ekleyeceğinizi. teşekkürler elinize sağlık. takipteyiz sizi :+1:
Dün indirme sayısına ve yorumlara bakınca güncelleştirme isteğim kalmadı. Ben kimseden para istemedim, ben 3-4 günümü ayırıp birşeyler yapıyorsam 1 dakika zaman ayırıp yorum yapmayan arkadaşlar için niye güncelleştireyim ki. Güncelleştirsem bile niye paylaşayım ki. Dün bir ara silmeyi bile düşündüm ekteki dosyayı...

tam da sınav zamanı. bu tarz bi istatistik yapmayı düşünüyordum bende. teşekkürler.

Serkan Bey, derli toplu bir çalışma olmuş. Ellerinize sağlık. Ne zamandır bu tarz bir değerlendirme hazırlamayı düşünüyorum ama kafama hep soru sayısındaki değişkinliği nasıl aşarım sorusu takılıyor. Bu tür excel uygulamalarında en büyük eksiklik soru sayılarının sınırlandıırlmış olması.
Önerilerim:
-Soru sayısınıda giriş ekranında seçip, seçim kadar hücre açılabilir.
-Boş satırlar makro ile gizlenebilir.
-Analizlere yıl sonu şeklinde bir alan açılabilir. 1.dönem+2. dönemin şeklinde.

EMEĞİNİZE SAĞLIK hocam güncellemeleri takipteyiz sınıf listelerinde boş satırları silmiş olsa daha iyi tşkler

alpi' Alıntı:
EMEĞİNİZE SAĞLIK hocam güncellemeleri takipteyiz sınıf listelerinde boş satırları silmiş olsa daha iyi tşkler
Demek istediğinizi tam anlamadım.

Teşekkür ediyorum arkadaşlar güzel yorumlarınız için.
Şube analizi yapacam ama nasıl yapacağımı kararlaştıramadım henüz. Mesela 1.Yazılıya giren tüm dokuzları veya onuncu sınıfları listeletip grafik oluşturacam ama mantığını oluşturamadım henüz. Öneriniz olursa oluşturmam daha kolay olacaktır. Hayırlı akşamlar...

emeğine sağlık hocam.deneyelim bakalı çok fazla övgü aldığına göre iş vardır

SerkanF1' Alıntı:
alpi' Alıntı:
Demek istediğinizi tam anlamadım.
sınıf listelerini 40 kişilik yapmışsınız mesala 20 30 olan sınıflarda listede boş satırlar oluyor onlar olmasa daha güzel olur diye düşündüm birde dosyayı her açtığımda aşağıdaki mesajlar geliyor

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    97.9 KB · Görüntüleme: 891
  • 2.jpg
    2.jpg
    92.7 KB · Görüntüleme: 891
Geri