sıkılmaya başladım artık bu meslekten

Kodla Büyü

goldenboy

Seçkin Üye
Seçkin Üye
valla okulda ne yaptım belli deil pozisyonum ne anlamamaya başladım 3-5 derse giriom sora orda burda nsl bi işe döndü bu ya çok saçma hissediyorum kendimi bazen 7.senem iyice baymaya başladı artık

herkes aynı durumda hocam nasıl bi hata yaptıkda seçtik bu branşı...benimde 7 dersim var öğretmenmiyim;depo öğretmenmi;ne olduğum belli değil...kimse seçmesin bu bölümü kapatsınlar artık bitsin yeter..başkalarıda üzülmesin bizim gibi!!!!!

hepimiz aynıyız hocam 4 saat dersim var benimde formatörüm teknoloji tasarımla birleşirse angarya öğretmen konumunda kimsenin önemsemediği bişey olacak 10 yıllık bilişim teknolojileri öğretmeniyim 2002 mezunuyum tekrar sınava girmeyi bile düşünüyorum seneye

ben çevre müh. ziraat müh gibi bölümleri okuyup kurumlar aarası geçişi düşünüyorum ciddi ciddi...

hakkatten ya pozisyonumuz belli deil ordan buraya savruluyrz istedikleri gibi kullanabiliolar bizi çünkü görev tanımımızda esneklik var böyle 25-30 yıl geçermi ya bi düzene girmesi lazım artık

7 saat dersim var 4. yılım ve ben de çok bunaldımm ister istemez canım sıkılınca eşime de yansıtıyorum adam da sıkıldı artık böyle yapacaksan bırak öğretmenliği diyor ama insan onca yılı düşünüyor bi çırpıda da bırakılmıyor :cry:

hamuş' Alıntı:
hepimiz aynıyız hocam 4 saat dersim var benimde formatörüm teknoloji tasarımla birleşirse angarya öğretmen konumunda kimsenin önemsemediği bişey olacak 10 yıllık bilişim teknolojileri öğretmeniyim 2002 mezunuyum tekrar sınava girmeyi bile düşünüyorum seneye

seneye ben de girecem sınava Allah nasip ederse, en garanti bölümleri yazacam sınıf öğr,türkçe ,matematik,fen... bu bölümlere dokunamazlar heralde

ya ben liseden mezun olduğum ilk yıl fen bilgisi öğretmenliğini kazanmıştım ve beğenip gitmemiştim. ne salakmışım şimdi anladım...

missilver hocam bilemezdnz ki ilerde böle olacanı haksızlık etmeyin kendinize ama biraz geniş baksaydık biraz belli gibiydi bu işin sonsuza kadar olmayacağı ama kısmet benim başka bi şansım yoktu meslek lisesi mezunuym

ya aslında ben sürekli dile getirirdim bu konuyu. ilk mesleğe başladığımda 36 yıl vardı emekliliğe. 36 sene sonra bilgisayar olmaz ki ben ne öğretecem öğrencilere diyordum. ama bu kadar yakın bir zamanda bu duruma düşeceğimiz hiç aklıma gelmemişti.

bizim bölümde bayanlar biraz daha şanssız bence. Okulda idarecilerin neredeyse tamamı erkek olduğu düşünülürse ister istemez rahatsız oluyoruz..şu an formatör değilim okulda 12 saat dersim var saolsunlar yine de formatör gibi herşey benden soruluyo:( meslekte ikinci yılım başka bir kuruma geçme şansımız olsa keşke böyle nereye kadar devam edilir ki....

missilver' Alıntı:
ya aslında ben sürekli dile getirirdim bu konuyu. ilk mesleğe başladığımda 36 yıl vardı emekliliğe. 36 sene sonra bilgisayar olmaz ki ben ne öğretecem öğrencilere diyordum. ama bu kadar yakın bir zamanda bu duruma düşeceğimiz hiç aklıma gelmemişti.
Hiç düşünmemiştim bak bunu. Korktum şimdi geleceğimden.

Aslında uzatmaları oynuyoruz herkes sıkıldı, ek dersi iyi, borcum var formatör olmam lazım diyenlerinde pişmanlıkları en geç eylül ayından itibaren başlayacaktır.

Ben onun altyapısını hazırlıyorum şimdilik, okulum büyük 1. seviye halk eğitim kursu açtım devamınıda getireceğim. Ders daha fazla rahatlatıyor beni yeterki öğrencinin isteği olsun. Formatör olunca ne olduğun belli değil. Ben rahatım karışanım edenim yok diyen formatör bile aslında ipliğin ucunda sallanıyor her an kopabilir. Tüm bunlara rağmen ne yapıyoruz derseniz hiçbirşey yapmıyoruz sağa sola mail yollamayla bir şeyin değişmeyeceğini hala anlayamadık.

bende boş boş oturacağıma sınava hazırlanayım bari. bunca zaman boşuna vakit kaybettik. gerçi şimdi bebeğimizde var ama olsun. girebilirsem beslenme ve diyetetik okuyacağım.

Bu durumda olupta sıkılmamak elde değil ki zaten. Keşke matematikçi yada sınıfçı olsaymışsız.

20 saat dersim var ama ben bile artık soğudum derslere önem vermiyorum vakit geçsin diye bakar olduğumu farkettim soğuttu beni bu müfredat ve bakan yazık çok yazık

kimnebilir' Alıntı:
Bu durumda olupta sıkılmamak elde değil ki zaten. Keşke matematikçi yada sınıfçı olsaymışsız.
bu devirde genel anlamda öğretmen olunmaz zaten arkadaşlar. ayaklar altında kaldı öğretmenlik.

arkadaşlar artık öyle bir hal aldıki;dersleri geri verseler bile bi anlamı olmıcak;sadece kötünün iyisi olacak; içerik yok müfredat yok bişiy yok...anlattığın şeyden zevk almadıktan sonra;anlattığın şeye inanmadıktan sonra ne farkederki.çocukların yerinde ben olsam bende dinlemezdim diyorum bazen kendi kendime...başarılı sayısal öğrencileri olarak; harcandık diyorum....

missilver' Alıntı:

Aynı şekilde ben de düşünmüştüm ama tabi bu aklıma geldiğinde üniversite bitmişti ve ben işe başlayıp gerçeklerle yüzleşmiştim. Yani artık çok geçti :cry:

darkpasaone' Alıntı:
bizim bölümde bayanlar biraz daha şanssız bence. Okulda idarecilerin neredeyse tamamı erkek olduğu düşünülürse ister istemez rahatsız oluyoruz..şu an formatör değilim okulda 12 saat dersim var saolsunlar yine de formatör gibi herşey benden soruluyo:( meslekte ikinci yılım başka bir kuruma geçme şansımız olsa keşke böyle nereye kadar devam edilir ki....
bayanlar bazı noktalarda şanslı bazı noktalarda değil. kendim için konuşayım birçok yerde de öyledir herhalde, idareciler erkekse seni en küçük şeyler için uğraştırmıyorlar, büyük şeyler için hiç zorlamıyorlar. orta ayardaki şeylerle uğraşıyorum ben genelde. format atılacaksa... kasaya bakıyorum formatlık durumsa kasayı yollayın bts ye diyorum. bunun dışında kendileri hallediyor, kablo vb donanım işleri için anlaşmalı olduğumuz bilgisayarcı geliyor. rahat gibi gözüküyor ama aslında bunaltıcı, seni hiçe sayıyorlar çok zaman, okulda teknolojiye dair birşeyden haberdar etmek tenezzülünde bile bulunmuyorlar.diğer öğretmenlerin bakışları da cabası :oops: "AA bu yazıcı buraya ne zaman geldi kim taktı" gibi şaşırmalarım çok oluyor, hiç haberim olmadan tamire giden kasalar: :shock:

Öğretmene bir şamar bilişim teknolojileri öğretmenlerine iki. Bizi bu hale düşürenler utansın. Bıktırdılar yarın yine ne çıkcak diye beklemekten. Altı üstü müfredatı değiştireceksin, güncel yapacaksın. Yok dersi kaldır yok başka dersle birleştir. Ufku dar başımızdakilerin malesef. Öğrenciye tablet vermekle mi bilişim çağına adapte oluyorsun...

Geri