Şifreyi Otomatik Panoya Kopyalayan Program

Kodla Büyü

alibaba37

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhabalar;

Bazı durumlarda aynı şifreleri farklı tahtalara yada sistemlere defalarca girmek zorunda kalıyoruz. Örneğin EBAAdmin, DeepFreeze, Wi Fi şifresi gibi. Basit bir dosya yada program hazırlayıp çift tıkladığımızda otomatik olarak belirlediğimiz şifreyi panoya kopyalayabilen bir program arıyorum. Böylelikle zaman kaybı yaşamadan şifreyi otomatik olarak yapıştırabiliriz. İşin mantığını anlatabilecek yada varsa program önerisi olan varsa yardımlarınızı beklerim. İyi çalışmalar dilerim herkese...

ClipX adında panoya 1den fazla kopyalama ve yapıştırma yapabileceğiniz programı deneyebilirsiniz.
bluemars.org/clipx/
buradan ClipX Stickies Eklentisi 1.9 ile tam istediğiniz gibi olabilir. hem sürekli kopyaladıklarınızı panoda tutabilirsiniz. şifre gibi kullanılanları ise stickies eklentisiyle sabitleyebilirsiniz

Son düzenleme:
tam olarak nasıl kullanıyoruz hocam bende kullanmak istiyorum

Hocam gayet basit aslında hocamın gönderdiği ebaadmin dosyasını rardan çıkarın. İçindeki EBA Admin.bat isimli dosyaya sağ tıklayıp düzenle yapın. Ardından da belge içindeki "echo | set /p= sifre |clip " şeklindeki yazıdan "sifre" yazan kısmını silip onun yerine kopyalamasını istediğiniz şifreyi yazın. Misal ben 12345abc gibi bir şifrenin kopyalanmasını istiyorsam echo | set /p= 12345abc|clip yazmalı belge içinde. Ardından da Dosya - Farklı Kaydet deyip dosya ismi.bat şeklinde kaydedin.

Yada açın bir metin belgesi echo | set /p= sifre |clip yazıp yukarıda belirttiğim gibi "sifre" yazan yere kopyalanmasını istediğiniz şifreyi yazıp Dosya - Farklı Kaydet deyip dosya ismi.bat şeklinde kaydedin. Misal dosya adı wifi.bat gibi olabilir.

dosyayı indirip yükledim şifreyi değiştirdim fakat nasıl aktaracağım yapamadım nasıl yapacağım

çift tıklayınca otomatik kopyalıyor.sadece istediğiniz yere yapıştır yapın hocam

Hocam gayet basit aslında hocamın gönderdiği ebaadmin dosyasını rardan çıkarın. İçindeki EBA Admin.bat isimli dosyaya sağ tıklayıp düzenle yapın. Ardından da belge içindeki "echo | set /p= sifre |clip " şeklindeki yazıdan "sifre" yazan kısmını silip onun yerine kopyalamasını istediğiniz şifreyi yazın. Misal ben 12345abc gibi bir şifrenin kopyalanmasını istiyorsam echo | set /p= 12345abc|clip yazmalı belge içinde. Ardından da Dosya - Farklı Kaydet deyip dosya ismi.bat şeklinde kaydedin.

Yada açın bir metin belgesi echo | set /p= sifre |clip yazıp yukarıda belirttiğim gibi "sifre" yazan yere kopyalanmasını istediğiniz şifreyi yazıp Dosya - Farklı Kaydet deyip dosya ismi.bat şeklinde kaydedin. Misal dosya adı wifi.bat gibi olabilir.
Faz2 eba admin şifresinde ensonda yer alan %1 kısmını panoya kopyalama yapmıyor. Acaba yüzde işaretinden dolayı mı yoksa karakter sınırlaması falan var mı?

Geri