Şifre mi o da ne?

Kodla Büyü
Hocam bunu kullanarak et şifresini resetledim fakat tekrar şifre oluşturmak istediğimde windows parola oluşturamıyor hatası alıyorum. nasıl yapabilirim. şu an et da admin şifresi yok acilen şifre koymam lazım. :cry:

esmed' Alıntı:
Hocam bir sorum var.Ben bu yöntemi denedim.Et tahtada oldu ama şifreyi resetledi tekrar şifre oluşturamıyorum.Yani şuan etye herkes herşeyi kurabilir.Tekrar şifre oluşturmama izin vermiyor.Ebaadmine şifre vermiyor.Ne yapabilirim?

Hocam aynı sıkıntıyı yaşıyorum şu an siz nasıl çözdünüz?

Bilgisayarım sağ tıkla yönet kullanıcı hesapları sonra administrator çift tıkla açılan menüden parolayı değiştiremezsin bölümündeki tiki kaldırın.sonra şifreyi değiştirin.

Hocalarım, etkileşimli tahtayı açınca parola ekranı geliyor ve ne girdiysem parolanın kullanım süresi doldu değiştirin uyarısı alıyorum. Parola sıfırlama işlemi yapıyorum usb takıp ama bir işe yaramıyor. Bu konuda yardımcı olacak olan var mı?

zlh' Alıntı:
Hocalarım, etkileşimli tahtayı açınca parola ekranı geliyor ve ne girdiysem parolanın kullanım süresi doldu değiştirin uyarısı alıyorum. Parola sıfırlama işlemi yapıyorum usb takıp ama bir işe yaramıyor. Bu konuda yardımcı olacak olan var mı?
Hocam biostan tarihi geri al kaydet ve pc yi başlat. geçerli parolayla açılacaktır. Parolayı değiştirme süresini ayarlamak için Bilgisayar sağ tık "yönet" i kullanın.

umutsenmut' Alıntı:
Hocam faz 2 ET ye imaj atmak için F7 tuşuna basınca şifre istiyor ayrıca bios içinde şifre istiyor. bu bahsettiğiniz yöntemler bios şifreleri için de geçerli mi?....
Hocam çözümü buldunuz mu? Lütfen yardım biosa ya da boot a girerken şifre istiyor

Sayın hocalarım okulumuzdaki tahtalardan biri öğrenciler tarafından sistem geri yükleme yapılmış ve tahta şifre sormadan işlem gerçekleşmiş yada şifreyi bulmuş olabilirler. Bunu atak programını iptal etmek için yapmışlar. Tahtaya yeni imaj attık ve atak programını tekrar yüklemek istediğimizde şifre giriyoruz ama yönetici değilsiniz uyarısı veriyor. Çözüm konusunda ne tavsiye edersiniz. Bu arada ben bilişim öğretmeni değilim projeden sorumlu mdr.yardımcısı.

ooooOOOO üstat sayende (3.yöntemle) akıllı tahtayı göçerttik.
Artık akıllı tahta açılmıyor fatih logosundan sonra mavi ekran gelip Bad System Config İnfo verip sürekli kendini yeniden başlatıyor. Windows açılmıyor.
inşallah çözümünüde biliyorsundur.

ActiveBootDiskSuite 10 ile evet bunu usb ye yazdırıp boot ederek şifreyi sıfırlama yaptık ama tahta açılmaz hale geldi!

güvenli mod a nasıl giricez kısayolu ne tahtada? klavye ile yapıcaz. yada win10 usb si ile repair yapıp cmd yi açıp kayıt defterinden bikaç ayarı kod ile değiştirmemiz gerekicek sanırım. oda olmazsa yeniden imaj/format atmak zorunda kalıcaz. kaç dakika sürer imaj atma işlemi ?

bcdedit/deletevalue {default} numproc
bcdedit/deletevalue {default} truncatememory

bunarı oldum bunlar çözüm olmazsa artık imaj atmak zorunda kalıcaz. Driver v.s hepsi içinde oluyomu imajın?

AdminBekir' Alıntı:
ooooOOOO üstat sayende (3.yöntemle) akıllı tahtayı göçerttik.
Artık akıllı tahta açılmıyor fatih logosundan sonra mavi ekran gelip Bad System Config İnfo verip sürekli kendini yeniden başlatıyor. Windows açılmıyor.
inşallah çözümünüde biliyorsundur.

ActiveBootDiskSuite 10 ile evet bunu usb ye yazdırıp boot ederek şifreyi sıfırlama yaptık ama tahta açılmaz hale geldi!

güvenli mod a nasıl giricez kısayolu ne tahtada? klavye ile yapıcaz. yada win10 usb si ile repair yapıp cmd yi açıp kayıt defterinden bikaç ayarı kod ile değiştirmemiz gerekicek sanırım. oda olmazsa yeniden imaj/format atmak zorunda kalıcaz. kaç dakika sürer imaj atma işlemi ?

bcdedit/deletevalue {default} numproc
bcdedit/deletevalue {default} truncatememory

bunarı oldum bunlar çözüm olmazsa artık imaj atmak zorunda kalıcaz. Driver v.s hepsi içinde oluyomu imajın?
Klavye ile güvenli moda erişebilirsiniz image 20 dk sürer sürücüler içerisindedır.

Bozunca sen yaptın düzelince ben yaptım diyecektin sanırım bu işin fıtratında var. :lol:

hasari' Alıntı:
Bilgisayarım sağ tıkla yönet kullanıcı hesapları sonra administrator çift tıkla açılan menüden parolayı değiştiremezsin bölümündeki tiki kaldırın.sonra şifreyi değiştirin.

hocam ben admin hesabına girip kullanıcı hesabına parola koymak istiyorum. ama tahtayı tekrar kapatıp açtığımda şifreyi görmüyor. tahtada deepfreze vs. yok ne yapabilirim ?

stanimos' Alıntı:
hasari' Alıntı:

hocam ben admin hesabına girip kullanıcı hesabına parola koymak istiyorum. ama tahtayı tekrar kapatıp açtığımda şifreyi görmüyor. tahtada deepfreze vs. yok ne yapabilirim ?
Masaüstüne klasör ekle sonra yeniden başlat eğer klasör silinmişse herhangi bir koruma programı vardır şayet klasör yerindeyse koruma programı yoktur. Bunu bir kontrol edermisin.

hasari' Alıntı:
stanimos' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Masaüstüne klasör ekle sonra yeniden başlat eğer klasör silinmişse herhangi bir koruma programı vardır şayet klasör yerindeyse koruma programı yoktur. Bunu bir kontrol edermisin.
Hasari hocam tesekkur ederim bunu çözdüm ama şimdide açılışta yanlizca admin hesabini gosteriyor.kullanici degistir secenegini tiklayinca kullanci adini elle yazınca aciyor.diger kullanici hesabini acilista gostermesini nasil saglarim

Masaüstünde bilgisayar simgesine sağ tıklayın yönet>Yerel kullanıcılar ve gruplar>kullanıcılar buradan istediğiniz hesaba çift tıklayın ardından "hesap devre dışı" nın çekini kaldırıp deneyin olması lazım.

hasari' Alıntı:
Masaüstünde bilgisayar simgesine sağ tıklayın yönet>Yerel kullanıcılar ve gruplar>kullanıcılar buradan istediğiniz hesaba çift tıklayın ardından "hesap devre dışı" nın çekini kaldırıp deneyin olması lazım.

Denedim hocam olmuyor. Acilista yanlizca admin hesabi gözüküyor

stanimos' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Çalıştıra netplwiz yaz kullanıcı hesapları ekranı gelecek ardından bu ekrandan gelişmişe gel.
En alttaki "kullanıcılar CTRL+Alt+Delete tuşlarını kullansın" alanındaki çeki kaldırın.

hasari' Alıntı:
stanimos' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Çalıştıra netplwiz yaz kullanıcı hesapları ekranı gelecek ardından bu ekrandan gelişmişe gel.
En alttaki "kullanıcılar CTRL+Alt+Delete tuşlarını kullansın" alanındaki çeki kaldırın.

Hocam teşekkürler hallettim bu şekilde

Faz 2 bir tahtada şifre sürekli yanlış diyor ve flashtan yükleme yaptığımda da recovery hatası veriyor. Bu dediğiniz 4. Yöntem işe yarar mı acaba?

zfrkaya' Alıntı:
Faz 2 bir tahtada şifre sürekli yanlış diyor ve flashtan yükleme yaptığımda da recovery hatası veriyor. Bu dediğiniz 4. Yöntem işe yarar mı acaba?
Yazılımın son versiyonu ile deneyin işe yaraması lazım.

Geri