Sesli yoklama alma ve Öğrenci Seçme Programı

Kodla Büyü
volkankey' Alıntı:
zodiac' Alıntı:
volkankey' Alıntı:
Daha önce başka bir başlık altinda konuyu büyüttük. Istek uzerine Vb6 ile küçük bir yazılım geliştirdim.
Detaylar ve gözden kaciranlar icin:
http://www.volkankey.com/siradaki-kim-versiyon-2/

eyvallah hocam sağolun, okuldaki bazı pclerde run time error hatası veriyor neden acaba?

isletim sistemleri mi farkli hocam

yok hocam hepsi w7 ama bazılarında çalışıyor bazılarında run time veriyor.

hocam rastgele bir kaç öğrenci seçtikten sonra yoklama alınırsa bu hata çıkıyor.
bu arada işletim sistemi XP

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    104 KB · Görüntüleme: 3,542
Şimdi denedim hocam oldukça hoş bir çalışma. BT sınıfı için bilgisayar numaralarını ekledim sadece. Rastgele seçiyor. Tebrikler ve de teşekkürler. :)

ejdeharr' Alıntı:
hocam rastgele bir kaç öğrenci seçtikten sonra yoklama alınırsa bu hata çıkıyor.

hocam bir yere extract ettikten (çıkardıktan) sonra çalıştırısanız daha iyi olabilir
rastgele öğrenciden sonra yoklama hususuna bir bakayım hocam

bekirweb' Alıntı:
Şimdi denedim hocam oldukça hoş bir çalışma. BT sınıfı için bilgisayar numaralarını ekledim sadece. Rastgele seçiyor. Tebrikler ve de teşekkürler. :)
önemli değil hocam sağolun

:alkis: :alkis: Hocam harika olmuş elinize sağlık. Yalnız şu konuşturma olayını nasıl yaptığınızı açıklayabilir misiniz? :alkis: :alkis:

ejdeharr' Alıntı:

evet hocam bu hatanın aynısı bende de çıkıyor ama öğrencileri seçerken.

kalelibilişim' Alıntı:
:alkis: :alkis: Hocam harika olmuş elinize sağlık. Yalnız şu konuşturma olayını nasıl yaptığınızı açıklayabilir misiniz? :alkis: :alkis:
cok basit hocam google un apisi
yani web sitesinden
http://translate.google.com/translate_t ... lo%20World
intenet uzerinden
gibi isimleri gönderip netsock ile dosyaya cekip kaydediyorum ilk defasinda
eger dosya varsa nete baglanmaya gerek yok
yani yeni isimlerde 1 kereligine internet baglantisi ile tts apisini kullanip dosyaliyorum müzik dosyasi olarak

volkankey' Alıntı:
kalelibilişim' Alıntı:
yani web sitesinden
intenet uzerinden
yani yeni isimlerde 1 kereligine internet baglantisi ile tts apisini kullanip dosyaliyorum müzik dosyasi olarak

Süpermiş...

volkankey' Alıntı:
kalelibilişim' Alıntı:
yani web sitesinden
intenet uzerinden

bu runtime hatasını nasıl düzeltebiliriz hocam?

Bakicam hocam ona
aslında bir installer yapip gerekli bilesenleri icine atsam belki sorun olmayacak incelemem lazım
buraya çözüm leri yazarım

volkankey' Alıntı:
Bakicam hocam ona
aslında bir installer yapip gerekli bilesenleri icine atsam belki sorun olmayacak incelemem lazım
buraya çözüm leri yazarım

çok teşekkürler hocam sağolun ilginiz için.

Hocam acizane bir önerim olacak.
BT sınıfında yoklama işlevini kullanmak istediğimde her gelen sınıf için ayrı ayrı ekle sil yapmak gerekiyor. Aslında yoklama özelliği hiç kullanılamıyor. Bu haliyle sabit bir sınıfta sabit bir bilgisayarda işlev görüyor.
Eğer öğrenci isimleri ve seslerini sınıf sınıf ayrı bir şekilde saklayabilir ve bize de yazılım üzerinden istediğimiz sınıfı seçme imkanı verecek bir düzenleme yaparsanız çok hoş olur.
Örneğin 6-A sınıfı geldiğinde ben yazılımdan 6-A sınıfını seçerim. Bu sayede de daha önce 6-A adıyla kayıtlı olan öğrencilerin yoklamasını alabilir, seçim işlemini yapabilirim.
Nasıl yapılacağı konusunda bir bilgim yok malesef. Masaüstü yazılım konusundaki bilgim sınırlı.

bekirweb' Alıntı:
Hocam acizane bir önerim olacak.
BT sınıfında yoklama işlevini kullanmak istediğimde her gelen sınıf için ayrı ayrı ekle sil yapmak gerekiyor. Aslında yoklama özelliği hiç kullanılamıyor. Bu haliyle sabit bir sınıfta sabit bir bilgisayarda işlev görüyor.
Eğer öğrenci isimleri ve seslerini sınıf sınıf ayrı bir şekilde saklayabilir ve bize de yazılım üzerinden istediğimiz sınıfı seçme imkanı verecek bir düzenleme yaparsanız çok hoş olur.
Örneğin 6-A sınıfı geldiğinde ben yazılımdan 6-A sınıfını seçerim. Bu sayede de daha önce 6-A adıyla kayıtlı olan öğrencilerin yoklamasını alabilir, seçim işlemini yapabilirim.
Nasıl yapılacağı konusunda bir bilgim yok malesef. Masaüstü yazılım konusundaki bilgim sınırlı.

bir dahaki versiyona ekleyim hocam doğru tek sınıf için düşünülmüştü

Geri