Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama

Ses ve Ekran Kartımın Driverını nasıl bulabilrim??? (Acil)

Konu, 'Windows İşletim Sistemleri, Sorunlar ve Çözümler' kısmında rizaferit tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal

1. rizaferit

rizaferit Site Gezgini

Arkadaşlar;
    okulumundaki bir tane bilgisayarın ses ve ekran kartı çalışmıyor. Driverlarınıda bulamıyorum. Daha doğrusu nasıl bulacağımı bilmiyorum. Çünkü onboard olduğu için markasına bakamıyorum. Zaten biligisayarda eski siz bana hangi drivera ihtiyaçım olduğunu bildiren bi program biliyorsanız onu verirseniz bende o sayede internetten bulup kurabilirim. Hangi driverı arayacağımı bilsem bulacamda dediğim gibi ne arayacağımı bilemiyorum. Bunu yapabilen bi program varsa yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler..............

2. Ay_RocK

Ay_RocK Üye

Arkadaşım Sürücünün DxDiag Komut u İle Modelini Öğren ... Daha Sonra DriverZone Diye Bir Site Var Orda Aradığın Herşeyi Bulabilirsin ... İndirme Serbest ... Burası Drive Sitesi Çok da Güncell ... Tabii Diğer Sitelerde VAr Ama Ben Bunu Biliyorum ... Kolay Geldin

3. hayatsuyu1979

hayatsuyu1979 Aktif Üye

ben yine everest home editition dicemm çünkü bu program donanımın adlarını versiyonlarını herşeyini göstermekle kalmayıp link vererek driverini bulmayıda sağlıyor.

4. Ay_RocK

Ay_RocK Üye

Tamam hayatsuyu1979 kabul ediyorum bu programın linkini at --- Daha önce kullandım ... Tabi Herzaman Program Kurmak Onu Elimizde Bulundurmak Münkün Olmuyo ... Ben de Şimdi Yok Ama Üni Yıllarında Kullanmıştım Ama Driver Aramak İçin Değil ... Link Versene ...

5. rizaferit

rizaferit Site Gezgini

ya Ay_Rock kardeş
    dediğin gibi yaptım ama driver adını bulamadım. Bir sürü şey çıktı. neyi arattıracağımı anlayamadım.
    Birde ben everest kullanmıştım. Bildiğim kadarı ile o olmayan driverı bulmuyor. Yani sorun veren doannımları tanımıyor...

6. gizemkar

gizemkar Seçkin Üye Seçkin Üye

hayatsuyu hocam programu daha öncede duymştum ama hic kullanmak nasip olmadı upload edebilirsen sayende istifade etmiş oluruz

7. disposable_hero

disposable_hero Site Gezgini

driver dedective diye bi program var. kuruyorsun makineyi tarıyo driverları buluyo ama indirmek için lisans istiyo. ama anladığım kadarıyla sana sadece marka ismi lazım. bu program işini görür sanaırım.

8. .Kaf-Kef.

.Kaf-Kef. Süper Üye Süper Üye

Hocam kasayı aç . Anakartın modeline bak sitesinde bulursun driverları.

9. nedenben

nedenben Aktif Üye

hocam
    DriverGeniue
    veya
    SisoftSandra

gibi programlarla tek tıkla bilgisayarındaki donanımın driverlarını buluyormuşsun kasayı açmadan yani ben hiç kullanmadım sen programı kur sonra neticeyi bize bildir işe yarıyor mu? :wink:

önce DriverGeniue ı dene istersen

10. gizemkar

gizemkar Seçkin Üye Seçkin Üye

şuanlık en makul yolda zaten bu anakarta bakıp uygun driveri indirmek.

11. ataman66

ataman66 Üye

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal