ses sürücüsü yüklü ama ses yok?

Kodla Büyü

halox

Aktif Üye
Arkadaşlar bir pcye format attım,xp sp3 ile, ancak ses sürücüsünü yüklediğim halde ses yok,haat ses kartınsa fiziksel bir sorun olabileceğini düşünüp deneme mahiyetinde başkasına da attım artık ondanda ses gelmiyor,yani kontrol ettiğimde aygıt yöneticisinden herşey yolunda,hoparlör değiştim sağlam bi taneyle,banamısın denemedi,sorun ne olabilir?

Anakart Kimliği 12/23/2004-SpringdaleG-6A79AE19C-00
Anakart Adı ECS 865G-M Deluxe
Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller [A-2/A-3] PCI

sil sürücüyü bi daha yükle
ses kartında sıkıntı vardır muhtemelen

hocam defalarca aynı işlemi yaptım,ama yok yani,işin garibi 2. bilgisayardada aynı sıkıntı var,yani her iki pcnin ses kartı ben format atınca fiziksel olarak bozulmuş olamaz,yazılımla ilgili bir sorun var bence,ya da sp3 ile

hocam ben de bu tarz problem oldu, motherboard_driver_audio_realtek_azalia-ati.exe
bu dosyayı kurdum çözüldü

Hocam ses kartının sürücüsü yanlış yüklenmiştir. Aygıt yöneticisinde hiç bir problem görünmüyor ama ses çıkmıyor. Benim de başıma geldi. Ses kartı AC-97 iken windows C-Media olarak tanıyor. Ses kartının markasının doğru olduğundan emin misin?

hirens boot cd içinde wintools veya yeni versiyonlarda program klasörünün için 3DPNET diye bir program var, onunla doğru sürücüyü bulabilirsiniz.

erkanbulut' Alıntı:
Hocam ses kartının sürücüsü yanlış yüklenmiştir. Aygıt yöneticisinde hiç bir problem görünmüyor ama ses çıkmıyor. Benim de başıma geldi. Ses kartı AC-97 iken windows C-Media olarak tanıyor. Ses kartının markasının doğru olduğundan emin misin?

hocam çözüm olmadı :(

hocam benim de başıma gelmişti. Bilgisayarda hem onboard hem de harici ses kartı varmış. Biostan birisini iptal ettiğimde sorun düzeldi. Senin bilgisayarda ses kartı bir tanemi.

Valla arkadaslar everestten baktim modele,Birde bizim bildik keysmart bunlar,simdi sp2ile denicem valla dert ettim ya boyle ahmak bi is olamaz

Hocam oyle dusundum,baska bir kasayi denedim format sonrasi ayni sorun ondada var,bayir yazilimla ilgili kesin,acaba diyorum uyumlulukla ilgili olabilirmi,simdi sp2li pcye kurmaya kalktik surucuyu,uyumlulukla ilgili sinamadan gecemedi diyor,WQL olayindan kaynaklaniyor olabilir

dijital imza ya da sp3 ten kaynaklanmıyor arkadaşlar,sorunum hala sürüyor,normal sitesinden indiriyorum realtek ac'97 audio sürücüsünü,yüklüyorum,bu sefer resimdeki gibi bir sorun oluyor,bi tane daha sürücü buldum onu yüklüyorum,o zaman bu işaret kalkıyor taskte ses simgesi falan da geliyor ama yine ses yok,kısacası hala çözemedim
erkanbulut' Alıntı:
erkan hocam şuan sizin bahsettiğiniz ayrıntı üzerinde duruyorum,peki c-media sürücüsü olarak neyi yüklediniz,link falan verebilirmisiniz?

Ekli dosyalar

• ddes6g.jpg
    ddes6g.jpg
    77.2 KB · Görüntüleme: 11,078
Tamam sorun çözüldü. Aynen erkan hocamin dedigi gibi windows cmedia olarak taniyor,dosyayi buldum sorun cozuldu,ilginize tesekkurler

hocam bu sorun bende de vardı bir hafta öncesine kadar, bir bilgisayarcıya gösterdik, win 7 yüklü 5 bilgisayarımda da aynı sorun vardı, win xp sürücüsünü yükledik ve ilginç bir şekilde çalıştı... farklı işletm sistemine uyumlu sürücü yüklemeyi deneyin...

sitelerdeyim' Alıntı:
hirens boot cd içinde wintools veya yeni versiyonlarda program klasörünün için 3DPNET diye bir program var, onunla doğru sürücüyü bulabilirsiniz.

Bu programı deneseydiniz o sizin yerinize doğru sürücüyü bulurdu, bu kadar uğraşmanıza gerek kalmadı. Driver paketi diye 32 GB'lık bir dosyayı bilgisayara kurmaya gerek yok. Bu programı deneyin. Bir tecrübe edin arkadaş; ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Tek yapmanız gereken bir hirens boot cd edinmek yahu. Zor birşey değil ki. Hatta hala bir hirens boot cd edinmediğiniz hata.

bendeki kasada önde de arkada da ses girişi var öndekine takınca hiç ses gelmiyor arkadakine takınca sadece pcdeki sesleri çakıyor internet üzerindeki sesleri çalmıyor çok aradım nette kayıt defterine missing.reg ekleyin diyolar onu eklemeye çalışınca da hata veriyor biostan hangi ses kartını nasıl devredışı bırakacağım

Arkadaşlar bende de aynı sorun var anakart modeline göre sitesinden realtek ac97 sürücüsünü indirdim hiç bir uyarı hata yok ama ses gelmiyor.

halox' Alıntı:
Tamam sorun çözüldü. Aynen erkan hocamin dedigi gibi windows cmedia olarak taniyor,dosyayi buldum sorun cozuldu,ilginize tesekkurler
kaç gundur bende aynı problemle ugrasıyorum hocam nasıl çözmüştünüz acaba

Hocam driverpack programını kullanın forumda olacaktı linki. İçerisinde mevcuttur, mevcut olmasa bile o sürücünün güncel driverını nereden ındırecegınıze yönlendirir.

Geri