Sertifikalı Adli Bilişim Kursu, Aralık 2014, Ankara

Kodla Büyü
Hocam konular iyi güzel de ücreti pek bi yüksekmiş
bu kursu alan arkadaşlar bunu herhangi bir yerde kullanabiliyor mu?Bilginiz varsa memnun olurum

Eğitimi veren hocalar ankara ün. odtü bilkent gibi yerlerin elektronik müh. bil müh. hukuk ve adli tıp
bölümlerinden. aldığınız sertifika kursu düzenleyen adli bilimciler derneği tarafından veriliyor.

devlet memurluğu ve benzeri başvurular için ölçü olmasa da akademik kariyer yapmak isteyenler veya özelde iş kurmak isteyen, bilirkişilik yapmak isteyen ya da bir şirkette bu alanda çalışmak isteyen arkadaşların elinde güzel bir referans olur.

Ankara üniversitesi Adli Bilimler Enstitüsü bağlantılı , Adli Bilimciler Derneği tarafından organize ediliyor. aslında fiilen enstitü tarafından verilen bir eğitim, kamu kuruluşu olduğu için derneğe bağış almak kaydı ile düzenleniyor. malum eğitimi veren hocalar pek ucuz değil,

şunu hatırlatmak isterim, bilişimci olmak ile adli bilişimci olmak aynı şey değil. heleki devlete bilirkişi olarak başvurmak istiyorsanız ben bilgisayardan çok iyi anlarım demeyle hiç olmuyor, belge lazım. tavsiye ederim ama uzman bilgisayarcı olun diye değil bilişim hukukunu ve adli bilişimi biraz yakından öğrenmek için.

aga isterse hacker kursu versin cok degil mi ücret?kaldı ki teoriye boğacaklar.Adam gibi forencis anlatan yok.tezsiz Gazi düşünüyordum fakat fakultenin ogretim gorevlılerini begenmedim.Nasıl bir ögrenci nesli yetiştiriyor gazi.bir üniversite her şeyden önce insancıl olmayı öğretmeli :-1:üniversiteler pek iyi degil üst level konularda...kendini geliştirecen aga...gerisi tefferuat...

furkan35' Alıntı:
aga isterse hacker kursu versin cok degil mi ücret?kaldı ki teoriye boğacaklar.Adam gibi forencis anlatan yok.tezsiz Gazi düşünüyordum fakat fakultenin ogretim gorevlılerini begenmedim.Nasıl bir ögrenci nesli yetiştiriyor gazi.bir üniversite her şeyden önce insancıl olmayı öğretmeli :-1:üniversiteler pek iyi degil üst level konularda...kendini geliştirecen aga...gerisi tefferuat...

Sevgili furkan35 kardeşim; beğenmediğin hocaları ve öğrencileri bir kenara koyup bu işin nasıl iyi yapılacağı konusunda önderlik etmek istiyorsan kusura bakma yine bunun yolu akademik tahsilden geçer.

Usül esastan her zaman önce gelir, öyle olmasaydı hastanelerde doktorlar yerine lokman hekimler çalışırdı.

Çok biliyor olmak bazen yetmez, bunu ispatlamak ve usülüne uygun yaptığını gösterebilmek gerekir.

Ayrıca yanlış anlaşılmasın peşin peşin ifade edeyim, Bilişim ve Adli Görüntü inceleme uzmanıyım bu kursa da katılan hocalardan biri değilim, maksat arkadaşların bilgisi olsun.

aslında masal dinlemekten sıkıldıysan artık hikayeye gecmen gerek.Baktın imkanlar seni zorluyor sen imkan yaratacan.ücret çok ve verecekleri bilgi bilgisayar programı tanıtım tarzında olacak.maaşımız zaten yetmiyor.kısıtlı imkanlarla şimdilik kendi kendime ögreneyim sonrra belgenin icabına bakarım.katılmak isteyen katılır.özgürlük var fikir çeşitliligi olan ve insana deger veren bir ülkedeyiz.degil miyiz yoksa.isteyen uzaya çıksın kimsenin fkrini çelmek engellemek istemem.

Hocam böyle bir kurs çok da pahalı değil.Bana giriş seviyesi 3dsmax anlatacak birini buldum 3bin tl istedi.Ben kendim öğrendim beyin bedava.Şu an kaplama,ışık,render tarafına geçtim.Eğer yaz tatillerinde de düzenlenirse katılırım

Bilişim konularında ilerlemek isteyen arkadaşlara acizane tavsiyem; olayın sadece mühendislik tarafıyla değil, kriminal ve hukuk boyutu ile de ilgilenmeniz.

daha önce ifade ettim ama biraz açayım:
1. Bilgisayar uzmanı dedikleri hani word excel falan bilip, hard diskin arkasından jumper sökme devri geçti artık. bilgi her yerde okyanus gibi.
2. Bilişim uzmanı diye kendini tanıtan arkadaşlara baksanız aslında onlarda fazladan webe girmiş birkaç codec birkaç ***** görmüş kişiler.
3. Adli Bilişim uzmanı diye kendini tanıtanlara hepten gülüyorum: Adliyeyi kafalayıp bilirkişi listesine girmeyi başaran bilgisayar teknisyenleri:))

Bu ortamı sağlayan BÖTE mezunu arkadaşlarım; samimiyetle ifade etmek isterim Adli Bilişim, Bilişim, Bilişim Hukuku üzerine kanalize olmak istiyorsanız iyi kötü bir üniversiteyle birlikte ilerleyiniz. Ankara , Gazi, Hacettepe, Bilkent, KTÜ vs fark etmez. Hocalar yetmiyorsa oraları siz ele geçirin:))

Sevgi ve Saygılarımla.

Oğuzhan ORAK / http://www.adlibilimler.net/ Bilimsel ARaştırma ve Paylaşım Portalı (Ana Sponsor: www.bilgisayarbilisim.net)

oguzhan.orak@adlibilimler.net

forensis' Alıntı:
Bilişim konularında ilerlemek isteyen arkadaşlara acizane tavsiyem; olayın sadece mühendislik tarafıyla değil, kriminal ve hukuk boyutu ile de ilgilenmeniz.

daha önce ifade ettim ama biraz açayım:
1. Bilgisayar uzmanı dedikleri hani word excel falan bilip, hard diskin arkasından jumper sökme devri geçti artık. bilgi her yerde okyanus gibi.
2. Bilişim uzmanı diye kendini tanıtan arkadaşlara baksanız aslında onlarda fazladan webe girmiş birkaç codec birkaç **** görmüş kişiler.
3. Adli Bilişim uzmanı diye kendini tanıtanlara hepten gülüyorum: Adliyeyi kafalayıp bilirkişi listesine girmeyi başaran bilgisayar teknisyenleri:))

Bu ortamı sağlayan BÖTE mezunu arkadaşlarım; samimiyetle ifade etmek isterim Adli Bilişim, Bilişim, Bilişim Hukuku üzerine kanalize olmak istiyorsanız iyi kötü bir üniversiteyle birlikte ilerleyiniz. Ankara , Gazi, Hacettepe, Bilkent, KTÜ vs fark etmez. Hocalar yetmiyorsa oraları siz ele geçirin:))

Sevgi ve Saygılarımla.

Oğuzhan ORAK / http://www.adlibilimler.net/ Bilimsel ARaştırma ve Paylaşım Portalı (Ana Sponsor: http://www.bilgisayarbilisim.net)

oguzhan.orak@adlibilimler.net

Katılıyorum kesinlikle hocam. Ankaradan oldukça uzakta görev yapıyorum yoksa mutlaka giderdim. Bence değerlendirilmesi gereken güzel bir fırsat..

Geri