sertifika.meb.gov.tr

Kodla Büyü

ccaaggllaarr

Aktif Üye
Arkadaşlar MEB okulda kullanılan bilgisayarlar için sertifika yükleme işlemlerinin yapılması gerektiğini belirtmektedir.

konu ile ilgili olarak başlıkta verilen adreste gerekli açıklamalar bulunmaktadır.

Sertifika yükleme işlemleri tüm bilgisayarlar için yapılacaktır.

Kolay gelsin

compteach' Alıntı:
Etkileşimli Tahtalara da yüklenecekmi yoksa onlarda yüklü mü ki?
tahtalara otomatik yüklenecek netsupport sistemini kaldırmadıysanız kendileri halleder onları. Diğer idari vb. amaçlarla kullanılanlarda yüklenmesi gerekiyormuş.

Habib Hocam bizim okulda raspberry pi ile dijital pano uygulaması yaptık . İnternete bağlı durumda. Raspbian / Linux dağıtımları için sertifika yüklemesi yapılacak mı ? Yapılacaksa nasıl yapacağız Raspbian için...

btr1111' Alıntı:
Habib Hocam bizim okulda raspberry pi ile dijital pano uygulaması yaptık . İnternete bağlı durumda. Raspbian / Linux dağıtımları için sertifika yüklemesi yapılacak mı ? Yapılacaksa nasıl yapacağız Raspbian için...
Meb hattını kullanan tüm bilgisayar, Et vb. kurulacak Hocam.

habib hocam bir yazı gelecek mi?Resmi yazı olmadan ben kurmam şahsen.Birde bu sertifikanın amacı nedir?ne işe yarayacakmış? Filtreyi atllatamayacakmı öğrenciler?
btr111 hocam nasıl rahat kullanabiliyormusunuz rasperiyi yani siz değilde sıradan bir kullanıcı kullanabilir mi?Raspbian hiç denemedim xfce kullanıyorum arayüz felan nasıl kullanışlı mı?Herhangi bir pc ye kurabilirmiyiz acep raspbianı

Kilit' Alıntı:
habib hocam bir yazı gelecek mi?Resmi yazı olmadan ben kurmam şahsen.Birde bu sertifikanın amacı nedir?ne işe yarayacakmış? Filtreyi atllatamayacakmı öğrenciler?
btr111 hocam nasıl rahat kullanabiliyormusunuz rasperiyi yani siz değilde sıradan bir kullanıcı kullanabilir mi?Raspbian hiç denemedim xfce kullanıyorum arayüz felan nasıl kullanışlı mı?Herhangi bir pc ye kurabilirmiyiz acep raspbianı
Hocam,

Resmi yazı mutlaka gelecek. Zaten gelen yazı 3 paragraf. Son iki paragrafını ilk mesajda paylaştım.

bıktım bişey yüklemek için timefreeze aktif pasif yapmaktan. 25 tahta kolay mı ya. Bu bakanlığın güvenlik safsataları da sıktı artık. AP bile kullanamıyoruz. Birşey indirmiyoruz. Kardeşim kapatın komple interneti. . Süper güvenlik.

akıllı tahtalara kurulacakmı? otamatik yüklencek ise bütün tahtalarda deep freeze var arkadaş şimdi 35 tahtanın deep frezeni kaldırmak gerekecek!!!

Ben ne zamandır diyorum uğraşmayın böyle deepfreeze, timefreeze vb ile diye :) Adamlar habire uzaktan güncelleme çıkarıyor. Başınıza durduk yere iş alıyorsunuz. Her tahtanın içine bir imaj dosyası alın, bir kopyasını da kendinize alın bakın keyfinize.

İMAJ VAR ZATEN HOCAN ZIRT BIRT İMAJMI LACAĞIZ VÜRİS KAYNIYOR OKULDAKİ FLASHLARDA

Ben şimdi öğretmen bilgisayarına bu sertifikayı yükledim. Meb engelini de aşmayı denedim ve hala aşabiliyorum...
Bu sertifika yüklemesinin amacı ne ola ki?
A) Engel kaldırmayı engelleyecekler ise bir işe yaramadı!
B) Girilen siteleri izleyeceklerse bunu zaten yapıyorlar...

Papsukkal' Alıntı:
Ben şimdi öğretmen bilgisayarına bu sertifikayı yükledim. Meb engelini de aşmayı denedim ve hala aşabiliyorum...
Ay sonundan sonra deneyin Hocam.

Tabletleri gördükçe içim acıyor. Ntvspor izleyip iddaa tahmini alıyorlar

habibocak' Alıntı:
Papsukkal' Alıntı:
Ay sonundan sonra deneyin Hocam.
Ben de tüm laboratuvar bilgisayarlarına bir ümitle kurdum (Chrome eklentisi kulklanarak Facebook vs. girişini engellemek için) Ancak baktım öğrenciler hala girebiliyor. Ay başında kesin mi engelleneceği?

Kilit' Alıntı:
Hocam bende yeniyim dijital pano için kullaniyorum. Php mysql server kurdum ustune . Gayet iyi calisiyor ancak site icindeki videolari gosterirken biraz takiliyor grafik hizlandirma islemi nasil yapiliyor bilmiyorum. Kullanisi basit ama denetimsel islemler icin komutlari falan arastirmak gerekiyor. Birde usutunde gercek zaman tutan saat yok yani saat olayi network usutunden guncelliyor. Bazen şaşiriyor onu da date -set komutuyla elden giriyorum.

işin yoksa akıllı tahtalardaki deepfreze i pasif et kur yine aktif et..isyaaaaannn :wink:

Faz 2 etkileşimli tahtaya sertifikaya kurdum. Masaüstü simgeler gitti görev çubuğu gitti masaüstünde sadece saat ve takvim kaldı.

lombardini' Alıntı:
Faz 2 etkileşimli tahtaya sertifikaya kurdum. Masaüstü simgeler gitti görev çubuğu gitti masaüstünde sadece saat ve takvim kaldı.

Bende öyle bir şey olmadı hocam. Hepsi normal çalışıyor. Simgeleri de etkilemedi yani

lombardini' Alıntı:
aynen hocam bende faz2 42 tahtanın daha 10 tanesine yükledim 2 tanesi senin dediğin gibi oldu. diğerlerine yüklemeyi kestim.bakalım nasıl altından kalkacaz.sıkıntıyı bende anlamadım.

faz 2 25 tahtaya kurdum okulda 39 pcye kurdum hiç birinde sıkıntı yaşamadık pazartesiden beri

blg_ort' Alıntı:
lombardini' Alıntı:
aynen hocam bende faz2 42 tahtanın daha 10 tanesine yükledim 2 tanesi senin dediğin gibi oldu. diğerlerine yüklemeyi kestim.bakalım nasıl altından kalkacaz.sıkıntıyı bende anlamadım.
Hocam sabırla bekledim bilgisayara bişey yapmadım sonra geldi devam ettim.beklemek lazım bazı makinalarda.

Geri