Şerefli Subaylar Orduya Geri Dönüyor

Kodla Büyü

germosa

Site Gezgini
zamanında bunlar darbe yapacak diye "ergenekon" ve "balyoz" davalarında hapse attırılan terfileri ellerinden alınan ordudan uzaklaştırılan subaylarımız inşallah orduya geri dönüyor.

bakın darbe yapıcak denilen yüzlerce asker kendi ayaklarıyla gidip yıllarca hapis yattılar ve sonunda beraat ettiler.

yüzlerce askerimizi darbe yapıcak diye iceri attıranların kendileri darbeye kalkıştı. hatta darbecilerin başlarındaki adamda balyoz sonrası o göreve getirilmiş birisi.

"Daha önce paralel yapının kumpas yaptığı iddiasıyla terfisi engellenerek görevden alınan Kurmay Albay Hüseyin Kurtoğlu, darbe girişiminin ardından yeniden İstanbul İl Jandarma Alay Komutanlığı’na atandı."

Hocam bir hikaye vardır ve sonunda denir ki " bende bu evlat,sende bu kuyruk acısı oldukça" diye.Benzeri bir durum da ,Pardon Filmindeki sahne aklıma geldi.
Ferhan Şensoy içeride boş yere yattığı yılların karşılığı olarak,eniştesini öldürmüştü ve devletten şu kadar yıl hapsin alacağı vardı onu da bunun yerine sayın demişti . Bunca yıl suçsuz yere acı çeken insanlar bunları unutamazlar.Ters teper kanaatindeyim.
Tabi işin espirisi bunlar fakat ben doğru olmayacağını düşünüyorum...

haruneser' Alıntı:
Hocam bir hikaye vardır ve sonunda denir ki " bende bu evlat,sende bu kuyruk acısı oldukça" diye.Benzeri bir durum da ,Pardon Filmindeki sahne aklıma geldi.
Ferhan Şensoy içeride boş yere yattığı yılların karşılığı olarak,eniştesini öldürmüştü ve devletten şu kadar yıl hapsin alacağı vardı onu da bunun yerine sayın demişti . Bunca yıl suçsuz yere acı çeken insanlar bunları unutamazlar.Ters teper kanaatindeyim.
Tabi işin espirisi bunlar fakat ben doğru olmayacağını düşünüyorum...

işi sadece kişisellik bağlamında ele alırsak tamam ama bu askerler kendilerinin eğitimi için bu vatanın fedakarlıklarını biliyorlar ve kişisel çıkarlar için değil vatan için orada olduklarını hepimizden çok biliyorlar. Onlar içeri girip yatmaktan korkmadılar ki hiç sadece bu durumun ülkeye çok zarar vereceğini şuan olan şeyin olacağı bir ortamı yaratacağını söylediler. o yüzden liyakat sistemi ve vatan görevi kavramı sahibi kişiler gerekli bizlere.

Mustafa Kemal Atatürk için yakalama emri çıkarılmıştı. Hatta mümkün olduğunda daha fenası da düşünülmüştü. Yıllarca cephelerde savaşmış ve başarılı olmuş olmasına rağmen üstelik. ATAM "vatan" dedi başka da birşey demedi.

Hocam, sen bu insanları çok yıprattın.Unutulmayacak acılar yaşattın.Konu Vatan olunca akan sular durur diyebilirsiniz.Eminim de böyle düşünenler vardır içlerinde.Fakat bunun bazı riskleri de doğuracağı düşüncesindeyim.

haruneser' Alıntı:
Hocam, sen bu insanları çok yıprattın.Unutulmayacak acılar yaşattın.Konu Vatan olunca akan sular durur diyebilirsiniz.Eminim de böyle düşünenler vardır içlerinde.Fakat bunun bazı riskleri de doğuracağı düşüncesindeyim.

bu insanlar vatan sevgisi olan, kini olmayan insanlar. bunları tutup haksız yere hapse attıklarında ordusu ve milletine en ufak zarar vermediler. davalarının bitip beraat etmelerini beklediler.

Asker küs tutmaz arkadaşlar. böyle birşey olursa iade-i itibar anlamında müthiş birşey olur. Vatansever bir insan kin gütmez kişilere takılmaz. Ama bu yola gidileceğini sanmıyorum. Herşey güzel olur inşallah. Şer gibi gördüğümüz bir olayda hayır çıkabilir.

Geri