Serdengecti paylaşımları hakkında

Kodla Büyü
unknownrealmman' Alıntı:
vlk4n' Alıntı:
hocam kusura bakmayın sözüm size değil ben şuana kadar hiç bir dosyanızı indirmedim. Nette binlerce dosya indirilen yerler mevcut.

Bir bilişimci aradığı dosyayı bulup indiremiyorsa bu devirde normal bir bilgisayar kullanandan farklı ne olabilir ki.

Ayrıca konu dışı olarak söylüyorum bazı arkadaşlar google da bile arama yapmadan burada konular açıyorlar buda benim garibime gidiyor. Ben mi yanılıyorum bilmiyorum.

Hocam "genel" bir eleştiri olarak kabul edebilirim dediğinizi ama serdengecti hocamızın paylaşımları özgün paylaşımlar idi. Paylaştıkalarına göz atsaydınız hak verirdiniz bana.

"kafkas" ile "unknownrealmman" arasına sadece japonlar giriyor galiba:p Teşekkür ederim Mehmet Hocam.

Japon olsun çamurdan olsun :+1: Hasan Hocam.

Herkese saygılar. Hayırlı akşamlar.

canın sağolsun @serdengecti hocam.... sen ki serdengeçmişsin bundan mı geçemiceksin..takma kafana...bilişim teknolojileri öğretmenlerinin kafa bi milyon zaten...bak keyfine

serdengecti' Alıntı:
Arkadaşlar BBnet sitesinde artık herhangi bir yazılım vs paylaşımında bulunmayacağım.

İsabet olmuş. :alkis: Bari burası h a c k, c r a c k , korsan yazılım, s e r i a l, warez sitesi olmayıp kirlenmesin, temiz kalsın. :x

serdengecti hocam bütün paylaşımların için teşekkürler. Yeni lab. ımı da senin paylaşımlarınla kurduım. Blog sayfanı bizimle paylaşırsan seviniriz.

easytr' Alıntı:
nette paylaşım sitelerinden indirme işini bu forumda herkes yapar. ama linki veren kişinin bir öğretmen oluşu bambaşkadır.

başın sıkışınca sana bişe lazım olunca başka sitelere mi gidiyorsun yoksa buraya mı

aracı link kullanın. Paylaşıma devam edin. Alınganlık da olmasın, sıkıntı da olmasın.

hemenyardim' Alıntı:
serdengecti' Alıntı:
Arkadaşlar BBnet sitesinde artık herhangi bir yazılım vs paylaşımında bulunmayacağım.

İsabet olmuş. :alkis: Bari burası h a c k, c r a c k , korsan yazılım, s e r i a l, warez sitesi olmayıp kirlenmesin, temiz kalsın. :x

ne alaka şimdi kardeşim bu.. kullandiığın bütün programlar lisanslıysa o başka

Paylaşımların ve sorunlarımıza karşı verdiğin cevaplar için çok teşekkürler hocam.

insanların en hayırlısı,diğer insanlara en çok faydası dokunanlardır.bu hadisi gözardı etme,yinede sen bilirsin hocam,selamlar.

Serdengeçti hoca şimdiden adını efsaneler arasına yazdırmış, bende takip ediyordum paylaşımlarını Advanced System Care programını ondan öğrenmiştim mesela. Neyse sağlık olsun..

fatihakbulut' Alıntı:
insanların en hayırlısı,diğer insanlara en çok faydası dokunanlardır.bu hadisi gözardı etme,yinede sen bilirsin hocam,selamlar.

Kul hakkı diye de bir şey var eminim onu da biliyorsunuzdur.

Paylaşımlarınız için teşekkürler hocam.
Başka sitelerde bulacaklarımızdan farklı olarak sizin paylaşımlarınız özgün , sorunsuz çalışan denenmiş programlardı.

paylşımlar bence de güzeldi, hocamızın kendine ait bir blogu olursa ve bizle paylasırsa çok daha güzel olur.

solomonte' Alıntı:
Bir kişiyi suçlamadan önce kendimize bakmalıyız...

Bir anket yapsak;

Kaç kişinin

İşletim sistemi,
Office programı,
Antivirüs programı,
Winrar'ı yada Winzip'i,
Adobe Ürünleri,
Corel Ürünleri,
Müzikleri,
Kitapları, e-kitapları,
Website şablonları,
vb. diğer yazılımlar, vs. vs.

orijinal ve lisanslı acaba???
...
bireysel kullanımlar sadece sizi bağlar hocam. forumdaki paylaşımlarınız ise tüm forum yönetmini.
...
vlk4n' Alıntı:
hocam kusura bakmayın sözüm size değil ben şuana kadar hiç bir dosyanızı indirmedim. Nette binlerce dosya indirilen yerler mevcut.

Bir bilişimci aradığı dosyayı bulup indiremiyorsa bu devirde normal bir bilgisayar kullanandan farklı ne olabilir ki.

Ayrıca konu dışı olarak söylüyorum bazı arkadaşlar google da bile arama yapmadan burada konular açıyorlar buda benim garibime gidiyor. Ben mi yanılıyorum bilmiyorum.
...
kaldıki vlk+n hocamın dediklerine katılıyorum. hatta daha da ileri gidiyorum. bilgisayar öğretmenlerinin bir kısmı ARMUT PİŞ AĞZIMA DÜŞ moduna o kadar alışmışki ARAMA butonunun işlevini unutmuş. Bu forumda karşılaştığım olaylardan bi örnek;
arkadaşımızın biri yazmış ACİL X DERSİ PLANI diye, ama bir bakıyorsun bu mesajın çok değil 2-3 mesaj altında aradığı plan zaten paylaşılmış.
...
uzun lafın kısası google da arama yapmayı bilmiyorsa bir arkadaşım lütfen ben bilgisayar öğretmeniyim diye dolaşmasın.
...
Not : serdengeçti hocamın paylaşımlarına yönemelik bir mesaj değildir. Spesifik programlar dışında kalan tüm her şeyi google da bulabilirsiniz.
...
Not 2: Bu şekilde özel bir programlar da; linkleri ile paylaşmak yerine EKRAN GÖRÜNTÜLERİ ve AÇIKLAYICI birkaç satır yazı ile paylaşılırsa tanıtıma girdiği için herhangi bir yasal sorun ortaya çıkmayacaktır.

solomonte' Alıntı:
Haklısınız Barbaryan Hocam. Önceki mesajımı yazarken site yönetimine ve siteye yönelik yazmamıştım.
İllegaliteyi savunmadım mesajımda. Sadece arkadaşların saldırgan mesajlarına yönelikti.
..
bazen alıngan, bazense fevri olabiliyoruz, yeterki kırıcı olmayalım hocam ;)

pc555' Alıntı:
hemenyardim' Alıntı:
serdengecti' Alıntı:

ne alaka şimdi kardeşim bu.. kullandiığın bütün programlar lisanslıysa o başka

bütün programları yasal ise ya baba parası yiyiodur yada öğretmenlikj yanın da ek iş olarak ticaret yapıyordur..

Genel anlamda bu sitede zaten climera ve serdengeçti dışında bu tür program paylaşımı yapan yoktu. Sadece 2 3 kişi yüzündende forumun ceza almayacağı aşikar. Bence kötü olmuş. Diğer yönden ben bulacağımı heryerden buluyorum zaten ama bu sitenin zaman zaman bu programlara açık olması gerektiğinede inanıyorum.

Zoraki de olsa bu gelişmeye hocamız adına sevindim. Kim kullanıyorsa kullansın kendisini bağlar, ama birileri korsan yazılıma kolay ulaşabilsin diye insan kendini niye tehlikeye atar ki. Ne paylaşılan hadis-i şerif bu konu için geçerli ne de helallik dileyenlere bağışlanan haklar... Kem âlât ile kemâlât olmaz demişler, suç ve caiz olmayan bir emek ile hayır elde etmek mümkün mü..

Hocam kim ne derse desin paylaşımların çok işimi gördü.. Allah razı olsun arkadaşım... Devam etmeni isterim etmesen de canın sağolsun...

masci' Alıntı:
Hocam kim ne derse desin paylaşımların çok işimi gördü.. Allah razı olsun arkadaşım... Devam etmeni isterim etmesen de canın sağolsun...

teşekkür ederim hocam. Biraz olsun faydam dokunduysa ne mutlu bana.

Seviyeli bir şekilde fikirlerini paylaşan arkadaşlarıma teşekkür ederim.

serdengecti' Alıntı:
masci' Alıntı:

ya hocam ben böte mezunuyum mesleğe başladım elde var sıfır...sürekli bu sitede paylaştığınız dökümanlar sayesinde bt sınıfımızı adam etmeye çalıştım,amaç art niyetsiz paylaşım yapmak değil mi, meslektaşlarımıza faydalı olmak değil mi?...o zaman vicdanınız rahat olsun hocam boşverin gerisini... :+1: :alkis: :alkis:

serdengecti' Alıntı:
masci' Alıntı:

hocam sen devam et paylaşmaya ,sonuçta alan alır almayan,karşı çıkan almaz.
Eğer böyle düşünürsek,kendi adıma, ben bu forumdan pek bişey alamadım ama verdim , hiç sormadım hep cevap verdim.(yemedim yedirdim-içmedim... :lol: )
Paylaşımı/cevabı Bırakırsak bu foruma hiç girmememiz lazım.

Hocam bizde emeğin çok. Kendi bilgisayarımda bile senin paylaştığın win7lite ı kullanıyorum. Bence sizi uyaran arkadaşlar bile sizin paylaşımlarınızdan faydalanmışlardır. Hiç üzülmenize gerek yok. Asıl sizin paylaşımlarınız olmadan üzülecek olan bizleriz.

kırk yılın başında bir prgramını tuttum işime yarayacaktı o da nee link ölmüş takip ede ede buraya geldim.
seni kıranıda bir gün kırarlar merak etme hocam netten arayıp bulabilirsem iyi olacak program lazım bana.

serdengecti' Alıntı:
Arkadaşlar BBnet sitesinde artık herhangi bir yazılım vs paylaşımında bulunmayacağım. Nacizane bilgi paylaşımında katkım olabilir. Daha önceki paylaşımlarımın linkleri öldüğünde yenilenmeyecektir. Biliyorsunuz Kendime lazım olan ,kullandığım ve size lazım olabileceğini düşündüğüm programların paylaşımlarını da yapıyordum. Artık bu olmayacak.

Herkese sevgiler saygılar... :)

Son derece yerinde bi karar hocam. burası alanımızla alakalı değerli paylaşımların yapıldığı bir mecra olmaktan çoktan çıktı. Ha iktidara muhalefete çakmak istediğiniz zaman ya da canınız sıkılıpta ota çöpe yorum yapmak istediğiniz zaman her zaman bekleriz...

Sayın Hocam,

Aynısını MEBWEB derslerinde bende yaşadım. İsmi lazım değil bir kaç kişi demediğini bırakmadı. Sınıf öğretmeni bilişimcilere ders mi verirmiş. Haddini bil. Yok para mı alıyorsun. Yok bundan menfaatin ne? Ankara'ya mı gideceksin? Gözün yükseklerde mi? Arkadaş herkes ota çöpe yorum yazarken ben günlerimi, gecelerimi, yemek saati olan öğle aralarında bile ders anlatıyorum ama milletin söylediğine bak. Geliyor, paylaşılanları alıyor ve ondan sonra da demediğini bırakmıyor. Bu yüzden kızıp bende paylaşımdan vazgeçmiştim. Bir arkadaş dedi ki "köpek gelip seni arkandan ısırsa sen de onu ısırır mısın?". Onun üzerine paylaşımlarıma devam ettim ve ediyorum da. Forumda açılan konuların büyük bir çoğunluğunun zaten bilişimle alakası yok. Ama bizim camia böyle işte.

Sonuç : Bilişim ile ilgili bilgileri ben paylaşmazsam sen paylaşmazsan kim paylaşım yapacak.

İyi çalışmalar.

Geri