sene başından beri çalışmıyo yardım lütfen

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar bt sınıfında exper bilgisayar dan biri hiç açılmıyo. kasanın ışıgı yanıyo. ekranın ışıgıda yanıyo ama hiç görüntü gelmiyo
kabloları kontrol ettim sorun yok.. niyedir? yardım...

Ekran Kartı veya Anakart Problemi var sevgilil kardeşim sanırım.Ama yine de görmek gerek tabi.....

hocam büyük bir ihtimalle ekran kartınızla ilgili bir sorununuz var. Baska bir makinadan ekran kartı sokun ve calısmayan mak. takın.Eger sorun ortadan kalkarsa problem ekran kartındadır.Kolay gelsin.

ama ben hiç ekran kartı sökmedim... :(
ben en iyisi garantisini arayayım
teş..

HOCAM BENCE DE GARANTİSİ DEVAM EDİYORSA HİÇ ELLEMEYİN ARAYIN FİRMAYI GEYİP ALIP YAPSINLAR.

hocam bunun için garantiye gerek yok söküp takacaksınız sadece, korkmayın bişey olmaz, deney deney öğreniyor insan, ama önce kasayı başka bir monitörde deneyin bence belki monitör arızalıdır

:) hiç ekran kartı sokmediyseniz işiniz biraz zor. İnsaallah garanti size yardım eder. Ben bugune kadar bu garantidsen bir fayda gormedim de. (kurt a sormuşlar neden boynun kalın diye , demiş ki kendi işimi kendim hallederimde ondan demiş.)

bide şöle bir durum var başka bilgisayarın ekran kartını sökünce bu sefer o bilgisayar kartsız kalacak. :( fazla bilgisayar yokki fazladan alıp ona takayımm

Arkadaşlar bende de var exper bilgisayar ama bendekiler onboard ekran kartına sahipler ukalalık yapmak istemem onboard oalbilir onunki de. Bence RAM probelmi vardır. Benim lab da ilk kurulduğunda böyle bir bilgisasyar vardı aradım servisi bana aç içini ramini sök tak iki ram vardır olmazssa birini tamamen sök diğeriyle çalıştır. Eğer prıoblem varsa sadece ram i bize gönder dediler. Ben de açtım kasayı söktüm taktım düzeldi normal çalışıyo şimdi.

Not: Servis Ankara Yenimahalle Anadolu ticaret meslek lisesi burayı aradım.

exper bilgisayarlarda ona benzer bir sorun bende de var. ara sıra kendiliğinden açılıyo, ara sıra arkadaşın dediği gibi kasanın ışığı yanıyo ekranın ışığı yanıp sönüyo ama açılmıyo. açıldığı zamanlarda koruma kartının aktif olmadığını farkettim çünkü masaüstü öğrenciler tarafından doldurulmuştu. arkadaşın sorunu tam olark nedir bilmiyorum ama sanki bendekinin problemi koruma kartı gibi geldi bana koruma kartını çıkarıp bi denemek lazım

Arkadaşlar benim bilgisayarlar da exper, eğer kasayı açarsak garanti kapsamından çıkmıyo mu bilgisayarlar?

evet garanti kapsamından çıkıyor teknik servisler genelde başka bir müdahalede bulunulmuş diye daha sonrasında sorumluluk almıyor:(

bizim lab.da da bu tür problemler çok oluyodu -kasa çalışıyo ama ekranın ışığı yanıp sönüyo ve görüntü bi türlü gelmiyodu-. Sorunu, ram i çıkarıp tekrar takınca çözmüştük. Nedeni de şöyle duymuştum, sanırım kısa devre gibi bişey oluyomuş üzerinde bazen ondan kaynaklanıyomuş..Belki sizinki de bu yolla çözülür..

benze sorunları taşıyan bir bilgisayarı paketledim göndermek için, hiç uğraşmayın garanti kapsamındaki malı gönderin ister kasa etiketi olsun ister olmasın.

hocam bi kere şunu yapmalıydınız bence garantisi vardır mutlaka göndermelisiniz siz dokunmayın. Eğer garantisi yoksa kasayı açın hocam

bazen de elektrik akımının dengesiz gelmesinden kaynaklanıyor.

bir de güç kablosunu sökün açma düğmesine 30 saniye kadar basılı tutun içindeki akım boşalsın sonra tekrar takın açın.

olmazsa diğer arkadaşların dediği gibi Ram ve ekran kartını deneyin.

kasalar garantili ama bir ram söküp tamak için onları beklerseniz gelmezler. fön makinesi ile kasanın ardındaki garanti etiketini ısıtın zarar vermeden ince bir şey ile tornavida-falçata etiketin kapak kısmındaki yüzünü çıkarın gövdeye tutunan kısmı yapışık kalsın. ram ve ekran kartını sök tak yapıp deneyin. kapağı kapatırken etikete dikkat edin.

belki bir telefonla da halledersiniz. arayın üzerindeki etikette tel no var. kolay gelsin

Geri