SENDİKAMIZ MEB BAKAN YRD ORHAN ERDEM'LE GÖRÜŞTÜ

Kodla Büyü
sefatetik' Alıntı:
Beğenmeyen gitsin kendisi anlatsın. Türkçe ile ilgili bir sorunumuz yok. bu aralar BT ciler alan değiştirme heveslisi oldu yaa. Türk dil kurumu başkanı olurlar yakında..... :lol:
Sayın sefatetik,
öncelikle gayretlerinizden ötürü sizi hep takdir ettim. Yine takdir ediyorum. Emeklerinizden ötürü teşekkür ediyorum. Alan değişikliği önerisinide "bir seçenek olarak" sunulması isteyenler arasındayım. Görüşmelerinizde isteyenlerin bt rehberliğinde olması, isteyenlerin de alan değiştirmesi için bir alternatif sunmanızı da istiyorum.

Bu isteğimizi de değerlendirmenizi sizden ve sendikanızdan rica ediyorum.

Sefa hocam teşekkürler yaptıklarınız için. Hiç bir şey yapmayıp klavye efeliği yapan çok adam var bu forumda artık rahatsız etmeye başladılar.

çalışmalarınız için teşekkürler hocam. yılmadan desteğinizin devamını bekliyoruz. :alkis:

Sendikamızı tanımayanlar lütfen sendikamızın tüzüğünü okusun. Biz sadece ve sadece öğretmen hakları için kurulan bir sendikayızr biz üye için bir biri ile kavga eden değil , üyelerin hak ve hukukunu ,mali ve sosyal haklarını nasıl geliştirebilirizin peşindeyiz
Mesela kimsye
Müdürlük, Makam mevki vaat etmiyoruz.

1. Her ilçede kreş açacağımızı üyelerimizin %100 yararlanacağı
2. Üyelerimiz ücretsiz tatil imkanı sağlamayı
3. Kendilerini geliştirebilecekleri sosyal mekanlar kurmayı
4. Sosyal aktiviteler ve geziler yapmayı
düşünen bir sendikayız

Şimdi bunları nasıl yapacaksınız diyeceksiniz şöyle benim üye sayımda 280 bin olsun bakın nasıl yapılır.
bu ne demektir biliyorusunuz her ay 2 tirilyon 800 milyarın kasaya yatması demektir.
Peki bu üye olsuğunuz o koca sendikalar şimdiye kadar sizin için ne yaptı. Veya benim 5 yıl üye olduğum yetkili sendika bana ne sağladı zor zamanımda arkamda dahi durmadığı için biz sendika kurmaya kara verdik şimdi tüm üyelerimize bütcemize göre yıl sonlarında etkinlik düzenliyoruz gelen parayı onlarla paylaşıyoruz.

Ayrıca
Herhangi bir siyasi,ideolojik gurubun temsilcisi değiliz. Bizi bilmek isteyenler yönetim kurulunu bilmesi gerekir.

7 tane kurul üyemiz var bu kurul üyeleri farklı sendikalrdan ayrılmadır.
sırf bu siyasi düşünce ve idelojilerden dolayı ayrılıp sendika kuranlardanız.

İçimizde
sol görüşül,sağ görüşlü,dindar , milliyetci vb. tüm kesimler var ama hiç birisinin görüşü
sendikanın görüşü üstüne çıkmayacaktır diye tüzüğümüze madde koyduk. Eğer öyle bir durum olursa o üyenin üyeliğine son verilecketir. maddesi bulunmaktadır bu madde hiç bir sendikanın tüzüğünde yer almaz. Herhangi bir konfederasyona bağlı değiliz sadece eğitim sendikasıyız.

Kısacası bizim hakkımızda bilgi almak isteyen tüzüğümüzü okusun. öyle eleştirsin...

Formatörlük saati bitti evde yazarım görüürüz
Açıklamalrı başkanımız ve diğer arkaşlar siteye koyacaktır...
Ama kısacası söyleyeyim Normumuzun belirleme statüsü değişebilir.
Bunu güzelce anlatım.

Başka bir sendika üyesiyim ancak eğiitm-söz-sen kadar bt öğretmenlerini gündeme getiren sendika yok. Bırakın boş eleştirileri arkdaşlar adamlar bizlerin hakkını savunuyor sizler çıkıyorsunuz sırf eleştiri yapacaksınız ya boş boş şeyler yazıyorsunuz. Lütfen bırakın bu tür şeyleri. Sendikayı Tebrik eder BT öğretmenleri için yapmış olduğunuz girişimlerin devamını dilerim

çalışmalarınızdan dolayı tebrik ediyorum,hocam siz olumsuz eleştirilere bakmayın meyve veren ağaç taşlanır. :sleep:

Hocam bizler için yapılan her türlü olumlu çabayı destekleme taraftarıyım. Teşekkür ederim kendi adıma

Ben sendikanın icratlarını eleştirmiyorum niye bu kadar parçalı bir yapının olduğunu tartışıyorum.Bir etnik gurubun bir inancın bir mezhebin kölesi olmuş düşünmeyen büyükbaşlar kendi sendikalarına iman etmişken ,,,,,, eğitim sözsen harikalar yaratsa ne olur ,marsta uzay araştırmaları yapsa ne olur bakanla konuşsa ne olur başbakanla konuşsa ne olur ????
Bugun bizim branşımızın sorunlarını biri daha çok dile getirdi diye destek vermek buda ayrı bir tuzak değilmi yarın da egitim -arap-sen beden eğitimi öğretmenlerinin sorunlarına sahip çıksın onlarda biraz güçlensin ..Bin tane sendika olsun hepside biraz güçlü olsun ama toplamda çok güçlü olunmasın bunu mu istiyorsunuz.

sefatetik Hocam bu çalışmalarınızdan bir sonuç çıkarabilmeyi başarırsanız ben ve bir çok bilişimci arkadaşımız sendikanıza geçer diye düşünüyorum. En önemli sorunumuz olan " norm fazlası olma" sorunu çözülse kafi.

Hocam, büyük yada küçük göstermiş olduğunuz her türlü çaba için kendi adıma tşk ediyorum...

Hicbir sendikaya üye değilim ve olmayi da hiç düşünmedim; ancak sizin çalişmalarinizi gercekten beğeniyor ve takdir ediyorum. Girişimleriniz başarıyla sonuçlanır inşallah ama sonuç olumsuz bile olsa emeklerinize sağlik diyorum. Teşekkürler herşey için...

YÜRÜYÜN ARKADAŞLAR. HAKLI MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRELİM. BT FORMATÖR V.S ADI NE İSE ONDAN OLMAK İÇİN CAN ATAN İNSANLARDA GÖREVLERİNE DEVAM ETSİNLER.

Hocam çalışmalarınızı az çok takip ediyorum. Her şey için teşekkürler.

Arkadaşlar açıklama tek bir konuda olmadığı için bir bütün halinde yayınlayacağız.
Sitemizde 6 konu başlığı var. Birazdan ekleyeceğiz. Hani birileri çıkıp ta yazım yanlışı aramasın diye :)

Şuan da yaynladık. Yarında resmi başvurularımızı ekleyeceğiz
sitemize BT öğretmenlerimiz için olumlu bir gelişme olacağına inanıyorum. Çünkü çözüm önerilemizi gayet olumu buldu. Artık MEB 'te anlatacak başka biri yoktur herhalde
en son noktaya da anlatım. Daha ne yapalım. Hakkımızda hayırlısı.

Şunu söyleyeyim işallah bu sefer norm olur. Çünkü EĞİTEK bu sefer bana kaçamak cevap veremeyecek ben bakana kadar ilettim
normun olması için...

Benim tek korkum. Eğer bir çözüm olursa bu noktada hiç bir çaba harcamayan baba sendikaların çıkp biz yaptık deyip
birde okullara afiş basmaladır. Para bol nede olsa... bol bol MATBAA dan afiş basıyorlar okullara asıyorlar. Birileri de hemen inanıyor...

Sendika bundan sonra duymak istediğim en son kelime. Allah bu kadar insanın umudunun tacirliğini yapanların belasını versin.
Kendilerine ve çevrelerine sağladıkları rantlar da müsait yerlerinden çıksın emiiiii

saygılar

bt öğretmenine norm gelsin sendikamdan istifa edip eğitimöszsene geçecem

ben de çalışmalarınız için teşekkür ediyorum hocam.. yok Türkçe kursuna gitsin, yok boşuna uğraşmasın diyenler önce bulabilirlerse insanlık kursuna gitsin...

bende bu sendikadan degilim fakat yapılan iş hepimizin hayrına teşekkürler bunu görmemek ayıp olur :) evet bir de şu kadro olayı çözülsede tayin isteyebilsek :?

Bakın arkadaşlar alan değişikliği için dava açacağız
Allah aşkına nerde görülmüş 15 yıllık sınıf öğretmeni , BT öğretmeni olarak atansın var mı böyle birşey
Biz veya Türkçe,Matematik, Fen vb. bölümler niye açıldı o zaman herkes sınıf öğretmenliği okusun
daha sonra istediği alana geçsin.
Bu ülkenin geleceğini düşünen böyle bir hata asla yapmamalı...

Geri