Sendikaların Tezsiz Yüksek Lisans Anlaşması

Kodla Büyü

blue123

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar tes ve ebs üniversitelerle anlaşarak tezsiz yüksek lisans yaptırıyor..acaba bu yüksek lisansın uzman öğretmenlik için bir faydası olacakmı...

çıkacak yakında kokusu .....

müdür yardımcılığında müdürlükde çok etkili ...

bitirdiğin an 13 yıllık müdür yar. yapmış gibi puan getiriyormuş

acaba uzman öğretmenlikte bir etkisi olacakmı..tezsiz oluyor mecburen...
karınca hocam
acaba samsunda tesin şu anda herhangi bir yüksek lisansı varmı acaba

acaba uzman öğretmenlik sınavında etkisi olacakmı...şu an acaba hangi illerde hangi sendikanın açılmış yl programı varki..

blue123' Alıntı:
acaba uzman öğretmenlik sınavında etkisi olacakmı...şu an acaba hangi illerde hangi sendikanın açılmış yl programı varki..

Bildiğim kadarıyla uzmanlıkta işlemiyor. Tezli olması gerekli dava acanlar var.Sonuçları takip etmek lazım.

Ek derse %5 alıyorlar ama uzmanlık şimdilik hayal.

yeni yönetmelikte tezsiz yüksek lisansada ek puan verilebilir uzman öğretmenlik için...

blue123' Alıntı:
arkadaşlar tes ve ebs üniversitelerle anlaşarak tezsiz yüksek lisans yaptırıyor..acaba bu yüksek lisansın uzman öğretmenlik için bir faydası olacakmı...

yok olmayacak. sadece idareci olmak istersen 8 puan alacaksın. birde yüyyüze eğitim için aldığın ek ders %5 fazla olacak.

blue123' Alıntı:
acaba uzman öğretmenlikte bir etkisi olacakmı..tezsiz oluyor mecburen...
karınca hocam
acaba samsunda tesin şu anda herhangi bir yüksek lisansı varmı acaba

geçen sene yaptılar onu... samsun ondokuz mayız daha avantajlı hocam

ozgurgul' Alıntı:
way beee artık sendikaların da işlevi bayağı değişmiş...
Yüksek lisansa kayıt olan öğretmen başına üniversitelerden belirli bir komisyon alabilirler :)
Normal kontenjanı 20-30 kişi olan bölümü sendikalarla anlaşıp öğretmenlere özel açtıklarında, 500 hatta 1000 kişi kayıt olabilir. Bunu da alacakları harç ücretiyle çarpınca devasa rakamlar ortaya çıkıyor

Uzman öğretmenliğe katkı sağlayabilmesi için yapılan yüksek lisansın kendi branşında (alanında) yapılmış olması gerekir. Sendikaların özel üniversitelerle yaptırdıkları farklı alanlardaki yüksek lisansların uzman öğretmenliğe bir katkısı yoktur ve tezsiz yüksek lisanslardır. Bu tür yüksek lisansların 3 faydası vardır. 4. bir fayda yoktur.

1. Yöneticilik başvurusunda Ek-2 belgesindeki 8 puan
2. Ek deslerin %5 ek katsayı ile farklı alınması
3. Bir kademe ilerlemesinin verilmesi

hocam senin dediğin tez copy-paste ile olacaksa onuda yazıp print etmenin ne faydası var..akademik bir kariyer için ben öğretmenlerin yl yapması taraftarıyırm

Bu arada az para değil senelik 5bin kadar bir ücret alınıyor genelde....Ücretli diye öyle bedavadan da bitirilmiyor uğraştırılıyor epeyce.

Öğretmenlik açısından düşünmeyin bence.Bir ara eğitim yönetimi alanında yapayım dedim vazgeçtim iyiki de vazgeçmişim hayatında 2 defa müfettişlik sınavına girma hakkın var onu da yedirmezler.Öğretmanlik alanında yüksek lisans yapıp ve hatta doktoraya başlayan arkadaşımız var halen atanamadı onun yerine bir sınıfçı yan alandan geçti.
Tercihinizi özel sektöre yada yurtdışına göre ayarlayın diploma için değil gerçekten 2.bir meslek için okuyun.Ben araştırıyorum hem tezsiz hem de hafta sonları gidip gelebileceğim bir yer arıyorum.

acaba bu tesin okan üniversitesi ile ablaşıp yaptığı yüksek lisans nasıldır acaba..yazılmak gerekirmi

Geri