Sen yapamazsın diyerek sinir ediyorlar?

Kodla Büyü
gelecek' Alıntı:
cinefil' Alıntı:
Adobe After Effects programını öğrenmeye başladım ve cok ciddi şekilde profesyonel olana kadar, ciddi projeler yapana kadar öğrenmek istiyorum. Bunu abime söylediğimde "yapamazsın, sanki yapabilecek misin? Android yazılım yazmak varken niye bunu yapıyon?" gibisine moralimi bozacak şeyler söyledi. "Bilgisayar dünyası sadece kodlardan oluşmaz, after efect programı da en az onlar kadar ciddi bir yazılımdır. Bu programı ciddi anlamda öğrenmeye çok hevesim var" diyorum. Abim "Sanki öğrenebilecen mi" dedi Ya Allahım ya Rabbim ne yapsak suç! İnsanlarin eline ne geçiyor böyle deyince?

Bugün bir öğrenci bana tutanak tutarsan görürsün diyerek tehdit ediyordu. Tutanak tutup kenarda saklama niyetindeyken baştan tutanak yazıp gönderdim. En son müdür yardımcısının orda ağlıyordu. Pek benzemese de benim örnek insanlar şunun farkında değil eğer bişey yapıyorsanız en iyisi olun ki rahat iş bulun. Android de program yazmanın geleceğini pek görmüyorum çünkü rekabet çok fazla ama adobe after effects gibi bir programı kullanan fazla yoktur. Çünkü yaratıcılık gerektiriyor sanatsal zekaya sahipseniz yani resminiz filan güzel ise devam edebilirsiniz. Bende sanatsal zeka yani resim müzik yeteneği düşük ama matematiksel ve soyut zekam çok iyidir. Bana mesela android programcılığı daha mantıklı seçenek oluyor.

Babama rağmen fizik okudum karşıydı bana tıp oku diyordu. Puanım yetmesine rağmen fizik okudum bu sefer fiziği bırakmak istediğimde yine babam bana karşıydı. Bilgisayar öğretmeni oldum. Şimdi iyiki bırakmışsın diyor.

Hayat sizin başkalarının düşüncelerini dinleyin ama son kararı siz verin.

İbret alınası bir hikayeniz var. Kulağıma küpe olsun. Paylaşım için teşekkürler :+1:

uysal_rockci' Alıntı:
Montaj için Premiere, çeşitli Efektler için de After Effects mükemmel ikilidir. ama çok sağlam bilgisayar isterler.
Bilgisayarın performansı yeterli değilse saatlerce render beklersin.

Her ikisini de kullandıktan sonra bir de final cut programını kullandım. ve en son tüm montajlarımı final cut ile yapıyorum.

Montaj ile ilgilenecekseniz sosyal ağlarda mutlaka gruplar vardır katılın onlara.
yardımcı oluyorlar.

Tavsiye için teşekkürler.. İyi bir bilgisayar almayı düşünüyorum hocam :+1:

okadda' Alıntı:
Adobe After Effects içinde kod olmadığını kim söylemiş!
Biraz ilerletirsen Adobe After Effects içinde kod yazarak iş ve işlemlerin gerçekleştiğini göreceksin.

Buna sevindim hocam.. Bana iyi bir kaynak kitap lazım. Tavsiye edebileceğiniz bir kitap var mı hocam

cinefil' Alıntı:
uysal_rockci' Alıntı:
Montaj için Premiere, çeşitli Efektler için de After Effects mükemmel ikilidir. ama çok sağlam bilgisayar isterler.

Her ikisini de kullandıktan sonra bir de final cut programını kullandım. ve en son tüm montajlarımı final cut ile yapıyorum.

Montaj ile ilgilenecekseniz sosyal ağlarda mutlaka gruplar vardır katılın onlara.
yardımcı oluyorlar.

Eger bu is icin bilgisayar alacaksaniz ikinci el mac bakmanizi oneririm.
Deneyimlerime gore bu tarz islerde acik ara önde ( bana göre )

uysal_rockci' Alıntı:
cinefil' Alıntı:
uysal_rockci' Alıntı:

yardımcı oluyorlar.

evet başka birisi de bana demişti. Mac bilgisayarlar bu konularda bayağı iyiymiş hocam :+1:

cinefil' Alıntı:
uysal_rockci' Alıntı:
cinefil' Alıntı:
uysal_rockci' Alıntı:

yardımcı oluyorlar.

evet başka birisi de bana demişti. Mac bilgisayarlar bu konularda bayağı iyiymiş hocam :+1:

Aynen.
Bu tarz programlarda mac'in yeri başka cidden.
eğer mac alacaksanız her türlü konuda danışabilirsiniz, yardımcı olmaya çalışırım.
Umarım montaj ve efekt konusunda ilerletirsiniz kendinizi,
çok eğlenceli ve güzel şeyler ortaya çıkarabileceğiniz bir alan.

uysal_rockci' Alıntı:
cinefil' Alıntı:
uysal_rockci' Alıntı:
cinefil' Alıntı:
uysal_rockci' Alıntı:

yardımcı oluyorlar.

Aynen.
Bu tarz programlarda mac'in yeri başka cidden.
eğer mac alacaksanız her türlü konuda danışabilirsiniz, yardımcı olmaya çalışırım.
Umarım montaj ve efekt konusunda ilerletirsiniz kendinizi,
çok eğlenceli ve güzel şeyler ortaya çıkarabileceğiniz bir alan.

Çok teşekkürler hocam :+1: Zamanı geldiğinde inşallah danışacağım size emin olabilirsiniz :wink:

Geri