seminerler ve zoom

Kodla Büyü
Mesela 11 de toplantı başlamış ise biraz daha zaman veriyor hocam hemen 11 de kimse girmedi diye iptal olmuyor.
ben toplantı saatını whatsApp uzerınden duurdum sonrada zoom da actım zoom da toplantı seklınde ayarlamadım gerekte yok zaten yada ben gerek duymadım

Meet sorunsuz çalışıyor. Telefonda uygulama ile denedik. Ses, görüntü aktarımı gayet kaliteli.

https://zoom.us/education
Adresinde eğitim kurumları için bir çözüm var. 40 dakika limiti olmadan 100 kişi kullanıma izin vereceğini vaat ediyor. Okulun e-posta adresi vs. ile kayıt gerekiyor.
Zoom bazı ülkelerde 40 dk sınırlamasını 1 Temmuz 2020 tarihine kadar kaldırmış .40 dk sınırlaması Kaldırılan ülkeler: Japonya, İtalya, ABD, Avusturya, Danimarka, Fransa, İrland, Polonya, Romanya, Güney Kore, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Norveç, Portekiz, İsviçre, Birleşik Arap Emirlikleri, Kanada, Almanya, İngiltere, Hong Kong, Avustralya, Hindistan, Yeni Zelanda,
Türkiye ülkeler arasında bulunmuyor

Okulla ve zümremizle yapacağımız toplantı haricinde ebadan izlenecekler var gibi duruyor.Okulla başka işimiz olacak mı?

Zoomla ilgili bir deneyimim
20 30 gun onc okulun maili ile kayit olduk daha sonra toplanti yaptik ve 40 dakikadan fazla surdu toplantiyi kesmedi 40 dakikadan sonrada zoom calismaya basladi.fakat bugun genenayni kurum maili ile oturum actim yarin icin toplanti ayarladim 40 dakika olduguna dair turuncu bir kutucuk icin de 40 dakika oldugunu yazdi acaba genel gecer bir uyarimi yoksa gercekten 40 dakikaya indirdimi.benim bildigim pandemi sebebi ile siniri kaldirmisti

Bildiğim kadarıyla yeni bir hesapla yapılan ilk toplantıda süre sınırı koymuyor zoom. O sebeple daha önce hiç toplantı açılmamış yeni bir hesap üzerinden zoom toplantısı açarsanız ilk toplantıyı süre sınırı olmadan yaparsınız.

Toplantiya katilim zorunluluğu konusunda bir bilgi var miydi? Mazeretini sordugumda bir ogretmen israrla zorunlu degildi katilmadim vs diyor. Tutanak tuttum mazeretsiz sekilde katilmadi diye ama baska ne yapilmasi gerekiyor bilemedim. Ek dersi ödendiği halde ogretmenlerin bu tarz tutumlar icinde olmalarini aklim almiyor ya. Ek ders kesme islemi yapilabilir mi?

Toplantiya katilim zorunluluğu konusunda bir bilgi var miydi? Mazeretini sordugumda bir ogretmen israrla zorunlu degildi katilmadim vs diyor. Tutanak tuttum mazeretsiz sekilde katilmadi diye ama baska ne yapilmasi gerekiyor bilemedim. Ek dersi ödendiği halde ogretmenlerin bu tarz tutumlar icinde olmalarini aklim almiyor ya. Ek ders kesme islemi yapilabilir mi?
Seminerlere katılma zorunlu hocam. Eğer mazereti varsa belgelendirmeli.

Hocam mazereti varsa katilmamasinda bir sorun yok. Ama dediginiz gibi katılmak zorunlu değil demesi hiç hoş değil. Okul yönetimi zoom üzerinden yapılan kurul toplantı tutanağı tutup katılan katilmayanlari tespit ederse bence en basitinden ücreti kesilmeli.

Geri