Seminerde covid 19 pozitif olan okulların listesi

Kodla Büyü

acer50

Süper Üye
Süper Üye
Bir sendika tarafından listesi yayınlanmıştır

34 OKULDA VAKA

Açıklamanın devamında vaka tespit edilen okulların isimleri paylaşıldı:

“Adana Seyhan İstiklal O.O., Adana Seyhan Yıldırım Beyazıt O.O., Adana Yüreğir Emine Özgürel İ.O.O., Adana Seyhan Orhan Gazi O.O., Ankara Bağlum Özkent Akbilek O.O., Antalya Kepez Hüsniye Özdilek MTAL, Antalya Konyaaltı Akdeniz A. L., Aydın Didim Valiler İlkokulu, Balıkesir Bandırma Esnaf Sanatkarlar O.O., Balıkesir Bandırma Korgeneral Evren Akoğlu O. O ., Burdur Gölhisar Adnan Menderes İlkokulu, Bursa Karacabey MTAL, Bursa Karacabey İMKB MTAL, Çorum Merkez Sakarya İlkokulu, Çorum Merkez Dumlupınar İlkokulu, Çorum Mecitözü İlçe MEM, Denizli Merkez Efendi İlkokulu, Diyarbakır Ergani Çayönü O.O., Diyarbakır Dîcle 15 Temmuz O.O., Edirne Keşan Keşan Lisesi

Gaziantep Kızılhisar MTAL, İstanbul Avcılar Gümüşpala MTAL, İstanbul Bahçelievler Eşref Bitlis O.O., İzmir Bornova Gül Sefa Kapancıoğlu Anadolu lisesi, İzmir Bornova Şehit Erol Olçok İmam Hatip Ortaokulu/ Anadolu Lisesi, İzmir Karabağlar Tahir MERZECİ OO, İzmir Buca Buca A.L., Niğde Bor Atatürk A.L., Mersin Tarsus Kelahmet ilkokulu, Mersin Tarsus Turgut İçgören O.O., Mersin Çavuşlu O.O., Mersin Zeki Koyuncuoğlu İ.O/O.O, Rize Merkez İmam Hatip O.O.”

Bizim okulu da yakında listeye eklerler. 40 kişi 40 metrekare bile olmayan bir yerde toplantı yapıyoruz. Arkadaşlarla daha önce hiç böyle yakın olmamıştım :)
Hocam bu şartlarda nasıl öyle bir şey yapabilmiş okul idarecileriniz. Büyük cesaret doğrusu. Allah hepinize sağlık versin.

Bizde de öyle müdürüm sağolsun özlemiş toplantı yapmayı, önceden yapmadığımız toplantıyı şimdi yapıyoruz. Yarın ilçe zümresi cuma günü de il zümresi var hayırlısı artık...

Zihniyet meselesi hocam. İki tür idareci var, biri işi doğru yapmaya çalışan idareciler, ikincisi DOĞRU İŞİ yapmaya çalışan idareciler. Bizim ki işi doğru yapmaya çalışanlardan. Ne zaman ki doğru işi yapmaya çalışan idareciler artar, okullardaki kalite de o zaman artar.
Dün aşağıdaki haberi okumuştum.
https://www.egitimsitesi.net/geylan...e-ogretmenlere-gelmeyin-mesaji-atiliyor/2197/
Bizim müdür mü demiştim kendime.

Ordu Fatsa'da da iki okulda testi pozitif çıkan öğretmenler olduğu duyumu aldım. Doğruluğunu teyit edersem okul isimlerini paylaşacağım..

Bizim okulda müdür baş yardımcısı maskesiz geziyor. Ders dağılımını ve ders programını ayarladığı için kimse bir şey diyemiyor.

Merhabalar Arkadaşlar. Peki her türlü şartlara rağmen okul (afedersiniz) çöl gibi büyük olmasına rağmen, girişte dokunmasız sensörlü dezenfektan olamasına rağmen, sabah ateşler kontrol edilip, maskeler günlük tek kullanımlık verilmesine rağmen sosyal mesafeye dikkat etmeyen öğretmenlere ne demeli. Çay yok denmesine rağmen su ısıtıcı ile çay demleyene ne demeli. Saat 11:00-11:30da imza atıp gidelim mi? diyene ne diyelim.(pandemi dönemi de normal zamanda da) Bana göre seminerler kaldırılsın ya da yıl içinde yapılan hizmetiçi kurs ve seminerler bu dönemde yapılsın. (sadece pandemi dönemi değil her dönemde).

Seminerin ilk gunu saat 13:00 civari bir arkadasimiza gelen telefon ile 2 gun once covid 19 olan bir kisinin dugunune katildigini ogrendik ve teste gitti. Su an karantinada okuldaki 90 ogretmen ise beklemede. Hastahaneler covid icin yer olmadigindan hasta kabul edemez duruma gelmisken cok buyuk risk aldindi. Okulda onlem sifir canli ders desen şişirilmiş bi palavra. Mudur beye onlem alalim girişlere temizlik stanti yapalim kendimiz dedigimde para yok dan başka birşey de duymadik. Allah sonumuzu hayirli eylesin ne diyelim.

Merhabalar Arkadaşlar. Peki her türlü şartlara rağmen okul (afedersiniz) çöl gibi büyük olmasına rağmen, girişte dokunmasız sensörlü dezenfektan olamasına rağmen, sabah ateşler kontrol edilip, maskeler günlük tek kullanımlık verilmesine rağmen sosyal mesafeye dikkat etmeyen öğretmenlere ne demeli. Çay yok denmesine rağmen su ısıtıcı ile çay demleyene ne demeli. Saat 11:00-11:30da imza atıp gidelim mi? diyene ne diyelim.(pandemi dönemi de normal zamanda da) Bana göre seminerler kaldırılsın ya da yıl içinde yapılan hizmetiçi kurs ve seminerler bu dönemde yapılsın. (sadece pandemi dönemi değil her dönemde).
Aslında seminer çalışması özüne yönelik olsa çok faydalı olur hocam. Hani bir yılda yapacağımız bütün işleri zümrede, sene başı toplantılarında kaleme/kayıt altına alıyoruz.
Ben kendi adıma konuşayım; yeni eğitim öğretim yılında yapacaklarımı, başvuracağım yerel ve ulusal yarışmaları, okul içinde bilişim sınıfı iş ve işlemlerini önceden belirleyip yazılı halde onaylatıp dosyama ekliyordum. Ancak bu yıl biraz farklı oldu. Belirsizlik var. Salgın sürecinde artık haftalık karar alınması gerekiyor..
Hakkımızda hayırlısı olsun. Şu hastalık bitsin de normale dönelim..

Hocam size maske mi verildi. Şanslıymıssınız

böyle okul varmıymış. biz de bunların hiçbiri yok ve o kadar piski okul anlatamam. bahçede oturuyorum. dokunmatik değil ama 3-5 dezenfektan var o kadar yani.

Biz okula girmedik.Görevli olmadığı için her yer toz.Zümreyi ayakta hazır evrak üstünden 10 dkda yaptık.Çay içilmiyor fotokopi ve klavyeye dokunulmuyor.İdareci önüne şerit çekmiş kapıya 1 kişi girebilir yazmış.Böyle olunca bizde 52 öğretmen böyle yapıyoruz.Yarım saat geç, yarım saat erken gidiyoruz okula girmiyoruz.

Biz okula girmedik.Görevli olmadığı için her yer toz.Zümreyi ayakta hazır evrak üstünden 10 dkda yaptık.Çay içilmiyor fotokopi ve klavyeye dokunulmuyor.İdareci önüne şerit çekmiş kapıya 1 kişi girebilir yazmış.Böyle olunca bizde 52 öğretmen böyle yapıyoruz.Yarım saat geç, yarım saat erken gidiyoruz okula girmiyoruz.
En güzelini yapıyorsunuz

100 e yakın öğretmen seminer var diye okula gittik. Kurul toplantısını nasıl yaptık biliyor musunuz? Zümre zümre sınıflara ayrılıp zoom üzerinden yaptık. Heralde 34 yıllık hayatımda gördüğüm en mantıksız eylemdi. Kardeş şunu evimizden yapaydık ya. Ama yoo öğretmen yatıyodu demi?

100 e yakın öğretmen seminer var diye okula gittik. Kurul toplantısını nasıl yaptık biliyor musunuz? Zümre zümre sınıflara ayrılıp zoom üzerinden yaptık. Heralde 34 yıllık hayatımda gördüğüm en mantıksız eylemdi. Kardeş şunu evimizden yapaydık ya. Ama yoo öğretmen yatıyodu demi?
Sizin idarecilerin de kafası pırıl pırılmış. Ama yine de hepinizi bir odaya tıkmadıkları için şanslıymışsınız.

Son düzenleme:
3 günde 2 toplantı, bugün ilçe zümre yarın il zümre. Şu 5 gün 5 aylık kaçtığım her şeyle sarmaş dolaş yaşıyorum sanki. Seminer yerine Okullar açılsaydı erkenden, öğrenciler de gelseydi, ne yaşanacaksa yaşansaydı ama seminerler uzaktan olsaydı, çok mu zordu. Atomu parçalayıp parçalayıp birleştirdik.

3 günde 2 toplantı, bugün ilçe zümre yarın il zümre. Şu 5 gün 5 aylık kaçtığım her şeyle sarmaş dolaş yaşıyorum sanki. Seminer yerine Okullar açılsaydı erkenden, öğrenciler de gelseydi, ne yaşanacaksa yaşansaydı ama seminerler uzaktan olsaydı, çok mu zordu. Atomu parçalayıp parçalayıp birleştirdik.
Çok haklısın hocam uzun bir zaman hep aynı uyarılar vardı zira trafik ışıklarında dahi evdekal evdehayat evegit uyarıları vardı.Yani bu kadar zamandan sonra okulda nihayet atomu parçaladık birleştirdik yani....

Kağıt üzerinde her şey tamam uygulamaya gelince elde hiç bir şey yok.100 küsür sayfalık covid tedbiri gönder hepsini okulun üstüne yık ,5 kuruş para gönderme , ekranda,basında okulları açmaya hazırız de, sadece yaptığın seminerde yüzlerce öğretmen covid şüphesiyle tecride alınsın biz de her şeyi yapıyorMUŞ gibi yapalım , öğretmen olayın farkında canımız tehlikede ,çocuklarda işin içine katılırsa ülke büyük bir sıkıntıya düşer dediğinde ,tembel öğretmen,yatmaya alıştınız,bedavadan para alıyorsunuz diye aşağıla ,İl ve ilçe müdürleri yazı üstüne yazı göndersin (çalışıyorMUŞ gibi yapmak için ) ama sahaya yansıyan hiç bir şey yok.Bir de okullara gelip ne yaptınız diye kontrol yap para yok deyince yönetmelik var yapacaksınız de, artık müdürler öğretmenlerden para toplayarak okulun ihtiyaçlarını temin etmeye başladı VEEEE eğitime hazırız hadi ders yapalım o da yetmez hadi kurs yapalım.Evet herkes için bir tehlike söz konusu ama bizim işimiz kalablık ve sınıf ortamında yani kapalı ortam ve muhatabımız kanı kaynayan durdan yapmadan anlamayan sürekli hareketli bir grup ile bunları tam olarak kontrol mümkün değil yeni yayınlanan 'Nöbetçi Öğretmenlerin Görevleri' yazısıyla nöbetçi öğretmene sorumluluk yüklenip ki; bir koridorda 1 nöbetçi öğretmen ancak en az 6 sınıf var bir de WC olduğunu düşünürsek kontrol edemezsiniz. Bir öğrencim arayor hocam ben covid oldum sorumluluk sınavlarına nasıl gireceğim diye ? bu çocuk haber verdi tedbirleri almaya çalışıyoruz ama ya haber vermeyenler hastalığını saklayanlar onlar ne olacak ? Lütfen sayın yöneticilerimiz şu yapıyorMIŞ gibi yapmaktan vazgeçin gerçekçi olun gerçeklerle yüzleşin geleceğimiz için en doğrusu budur. Söyleyecek o kadar çok şey var ki ama söyesek tesiri yok sussak gönül razı değil.

Şimdi ptesi gidecek miyiz gitmeyecek miyiz o bile belirsiz hala değil mi?
Hocam idareci olduğum için cevap vereyim : Bakanlık gönderdiği yazıda 18 Eylüle kadar genel müdürlüklerin gönderdiği iş ve işlemlerin yapılmasını istiyor ancak bazı işgüzar idareciler öğretmenlere okula geleceksiniz diyor hiç bir mantığı yok okulda olmanın iş ve işlemler durumuna göre evden de yapılabilir ve yazıda belli sayıda öğretmen veya alan zümresi ifadesi var ,bu gün gelen yazıda da öğretmenlerin 3 haftalık telafi döneminde haftada en az 1 ders saati canlı ders yapması isteniyor,teknik imkanı olmayan öğretmenler okuldan da ders yapabilir diyor.Orta öğretimde bu şekilde ilköğretimleri bilmiyorum.

Son düzenleme:
31 ağustos-18 eylül arası öğretmenlerin dönüşümlü olarak okula gideceği söylendi.

Net ifadeler yok idareci yorumluyor biz riske giriyoruz evdeki yavrularımızı riske atıyoruz yavrulara bakan anaları riske atıyoruz psikolojimiz allak bullak

Geri