seminer döneminde yurt dışına çıkmak?

Kodla Büyü

optimistic

Site Gezgini
herkese iyi geceler öncelikle. bilgisi olan arkadaşlardan soruma cevap bekliyorum. Seminer döneminde (Haziran sonu) eşimle yurt dışına çıkmak istiyorum bir haftalık ama böyle bir şey için prosedür nasıl işler ya da seminer döneminde mazeret izni almak problem olur mu? İlçemizde bir günlük mazeret izinleri bile İlçe MEM den alınıyor. Rapor alsam ne olur? Bilen arkadaşlardan lütfen cevap:)

hocam yurt dışına çıkmak izin valilikten izin alman gerekiyor. Yurt dışı çıkış izni. yani rapor alıp çıkmazsın bunu bil. mazeret izni ile çıkabilir misin orasını ben de bilmiyorum. ama seminer döneminde valiliğin yurt dışı çıkış izni vereceğini sanmam.

Geçen yıl dönüş için gösterdiğim süre 1 eylülden sonra olduğu için izin vermemişlerdi, valiliği falan bilmiyorum ama benimki daha milli eğitimde kabul görmedi. Rapor işe yaramaz, sonuçta görevden muaf olursunuz ama yurtdışına çıkışınız yine yasal olmaz, mazeret izninin zaten şartları var ölüm vs. gibi, yurtdışını adres gösterip geçerli bir sebep sunarsanız o şekilde olabilir belki.

mikaback' Alıntı:
hocam yurt dışına çıkmak izin valilikten izin alman gerekiyor. Yurt dışı çıkış izni. yani rapor alıp çıkmazsın bunu bil. mazeret izni ile çıkabilir misin orasını ben de bilmiyorum. ama seminer döneminde valiliğin yurt dışı çıkış izni vereceğini sanmam.

Yurtdışı çıkış izni kalktı bildiğim kadarıyla.

Ancak seminer döneminde gitmek istemeniz sorun yaratabilir. Temmuz ayında giderseniz bir problem olacağını sanmıyorum. Çekip gidebilirsiniz.

Hocam 2 hafta önce Okul müdürü olan bir yakınım Almanya'ya kaynının düğününe gitti geldi izin konusunda bir sorun yaşamadı. Yeşil pasaportu var 24 yıllık memur. Belki bu yüzden sorun çıkmadı. Ama sonuçta okulun açık olduğu zamanda izin aldı gitti. Ayrıntılarını sorarsam size yazarım tekrar.

Yurt dışına çıkarken havaalanında kims ememur kardeş göster bakalım izinini demez. Ama izin almadan giderde başına bir iş gelirse ayvayı yedin. yani tatil zamanıda olsa yurt dışı izni almak zorundasın

Geri