Seminer döneminde 40 saatlik kurs açmak

Kodla Büyü

Bote0621

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar başka bir okulda görevliyim. Müdür yardımcım kurs açmamı rica etti. 40 saatlik bir kursu belirledim. Fakat bunu bir hafta içinde vermek istiyorum. 2 grup var. Günlük 8 saat kurs olacak. Kursu bu şekilde açabilir miyim? Açarsam ek ders nasıl olur?

Sayın Hocam,

Öncelikli olarak açacağınız kurs Hizmetiçi Eğitim kursu mu?

Cevap evet ise haftalık 30 saate kadar ders verebilirsiniz.

Hayır ise yani HEM aracılığı ile ise haftalık 10 saate kadar ders verebilirsiniz.

İkisi de değilse gönüllü olarak kurs verebilirsiniz. Bundan ek ücret alamazsınız. Kursiyerlere de belge veremezsiniz.

İyi çalışmalar.

Habib hocam teşekkürler. Hizmetiçi eğitim kursu olarak açacağım. 30 saat olursa günlük 6 saat ders vermiş oluyorum. Bunun üzerine seminer döneminin 3 saatlik ek dersi eklenir mi?

Şimdi mevzuaı okudum :) hocam Hizmetiçi eğitim faaliyetlerinin haftalık çalışma saati (25) ders saatinden az, (40) ders saatinden fazla; günlük çalışma saati (4) ders saatinden az, (10) ders saatinden fazla olamaz. Günlük ders saatleri (50) dakika, blok ders saati ise (90) dakikadır. Mahalli hizmetiçi eğitim faaliyetlerinde haftalık çalışma saati (10) ders saatinden az olamaz.

Bu şekilde yazıyor ama?

Haftalık 30 saate giren yada ful ekders alan birisi hizmetiçi kurslarda 30 saate kadar derse girebilir. 30 saati aşamaz. Günlük 6 saat. Ama ful ekdersiniz yoksa 40 saat olabilir. BTR olarak görevlendirildiğiniz için 30 saatten fazla olamaz.

bt görevlendirmeler okul ile bitiyor. seminer döneminde günlük 3 saat ekders yazılır. ayrıca günlük 10 saate kadar ekders yazılabilir. (kurs vs.) 11 saat olmaz. hesap sorarlar.

loveman' Alıntı:
bt görevlendirmeler okul ile bitiyor. seminer döneminde günlük 3 saat ekders yazılır. ayrıca günlük 10 saate kadar ekders yazılabilir. (kurs vs.) 11 saat olmaz. hesap sorarlar.
Hizmetiçi olursa maksimum 30 Hem olursa maksimum 10 saate kadar derse girilebilir.

Sayın hocalarım haftalık 25 saatlik kurs açtım. Görevlendirmem hala devam ediyor. Ek ders durumum nasıl olacak bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim. Haftalık 18 + 25 saat alabilir miyim?

Geri