SELCUK ÜNİVERSİTESİ [DMYO]

Kodla Büyü

kpolat84

Üye
Merhaba arkadaşlar.. Ben bilgisayar programcılığı 2. snf öğrencisiyim.

Başka Meslek Yüksek Okulu yada Merkezdeki arkadaşları bekliyorum..

Bilgisayar Programcılığı dersleri konusunda merak ettiğim bazı şeyler var. Bizemi çok az

şeyler öğretiyolar yoksa müfredatmı böyle bilmek istiyorum. Programcılık konusunda bize

verdikleri bilgi çok zayıf. Diplomayı elime alınca ben bilgisayar programcısıyım

diyebilecekmiyim merak ediyorum..[/b]

haklısın bılader bende senınle aynı sınıfta okuyorum...bı sey ogrenemıoz..aha mezun olduk ama sonra napacaz bılmıom vallah :D

cimenwd' Alıntı:
Kardeş. Üniversite insana bilgiyi vermez. Bilgiye ulaşma yollarını gösterir. Uğraşmazsan öğrenemezsin

Ben o "yolu" görseydim burda "yorum" aramazdım.. Yeterli bilgi derken bilgiye ulaşmanın yollarından bahsediyordum zeten. Benim yerimde veya sınıfımda olsaydın beni anlardın.!

Ben kendim için bişeyler aramıyorum burda. Benim rotam belli. Mezun olunca ne yapacağını bilmeyen birsürü arkadasım var. Yanlış anlaşılmasın bilinçsiz insanlar demiyorum. Bilgisayar mesleğiyle ilgili bi kararı olmayanlardan bahsediyorum. Bunun sebeplerini arıyorum.

kararsızlık çoğu zaman herşeyi öğrenmeye çalışmak yüzünden oluyor. hele de bir bilgisayarcı bu işe kalkışıyorsa çıkmaza giriyor çünkü bilgisayarın tüm alanlarına hakim olmak mümkün değil. hocamızın da dediği gibi bir alan seçip kendini geliştirmek ve en iyilerden olmaya çalışmak en doğrusu. insan öğrendikçe kendine olan güveni de artar. dolayısıyla şekillenmiş olur... kolay gelsin...

öncelikle sözlerime başlamadan önce bu siteye emeği geçen herkese teşekkürler...mezun olmamıza çok az zaman kaldı fakat mezun olmak önemli deil günün birinde muhakkak mezun olamız garanti altındadır bizim için asıl önemli konu acaba bişeler öğrendik mi yoksa 2 senemiz boşamı gitti...türkiyede yeterince eğitime deger verilmediği gözler önünde arkadaşlar...bilgisayar bölümü konusunda konuşmak istersek uygulama yeterince verilebiliyor mu sizce yoksa imkansızlık sözkonusumu...bence yeterince egitim alamıyoruz...belki içimizden çogu arkadaşımız en basit format atmayı bir rj 45 takmayıdair bilmiyordur emin olun buna....ama bizler burumdayken umarım diğer nesiller bizim gibi olmaz diyerek herkese hoş sağlıklı günler ve başarılar diliyorum :)

ben ÖMER FARUK ÖZTÜRK
SELÇUK ÜNİVERSİTESİ TBMYO OTOMASYON MEZUNUYUM
Arkadaşlar öncelikle okulda ki verilen dersler sınırlıdır ama verilen der kadar hocaların da derse ne kadar özen gösterdikleri de önemlidir bu önem hocanın ne kadar ders anlatma becerisi güzel ise o kadar dersin önemi artar.

Ama şöyle bişi daha varki arkadaşlar üniversite öğrenmek ve öğretilmenin başladığı yerdir hocalar ne ister ve neyin yararlı olabileceğini araştırıp bıranşına uygun bi şekilde öğrenciye aktarabilmesi lazım ki o kişi tam anlamı ile bir üniversitede öğretmen olabilesin her şeyi öğrenciye bırakıp araştır gel denmemesi lazım.....
Bu konuyu açan arkadaşımıza da teşekkür ederim...
Saygı ve sevgilerim le

walla krdeşim kadir umarım burdan söylediğimiz konuşmalar bi işe yarar.ama bakalım herşeyi zamanla rayına gireceği günleri bekliyoruz.....dmyo da okumak ayrıcalık ister :lol:

Geri