şeflik ücreti

Kodla Büyü
Evet aynı şeyi yazmıştık hocam da ben avy rumuzlu arkadaşımıza cevap olarak yazdım. Alinti yapmadigim için öyle oldu.
bu yazıdan bu anlamı nasıl çıkardınız ben de anlamadım
Anlamayacak ne var arkadaş şu ortamda salgında dünya birincisi olduğumuz şu dönemde işletmeye giden öğrenci bulmak imkansız.Gitseler de kaç kişi gider ücretini artık bölersiniz aranızda. 10 günü bulmaz Zaten yasak gelir.O zaman ne olacak sanıyorsunuz idari izinli mı sayacaklar.Hiç sanmam bir fiil yapılmadı diye şeflik vermiyorlar daha...

Anlamayacak ne var arkadaş şu ortamda salgında dünya birincisi olduğumuz şu dönemde işletmeye giden öğrenci bulmak imkansız.Gitseler de kaç kişi gider ücretini artık bölersiniz aranızda. 10 günü bulmaz Zaten yasak gelir.O zaman ne olacak sanıyorsunuz idari izinli mı sayacaklar.Hiç sanmam bir fiil yapılmadı diye şeflik vermiyorlar daha...
anlamayacak şu var arkadaş - paylaştığın yazıda şeflik kelimesi dahi geçmiyo onu diyorum şefliğin ödenmeyeceğini nerden çıkardın. dikkat edersen şeffliğin de ödenmeyeceğini söylemişsin paylaştığın yazıyla ilgili olarak.

Pansiyonlar, yurtlar kapalı, taşıma yok ama öğrenciyi staj yapmadığı için mezun etmeyecekler öyle mi? Sene sonunda devamsızlık, not, staj vs. her şeyi affettik deyip geçecekler bu sene büyük ihtimalle.
Staj yapmadığı için mezun etmeme değil. Yazın staj yapılacak 300 saat staj zorunlu dendiği zaman o öğrenciler yazın 40 iş günü staj yapıp öyle mezun olurlar. Bu da diplomanın geç alınması demek.

Staj yapmadığı için mezun etmeme değil. Yazın staj yapılacak 300 saat staj zorunlu dendiği zaman o öğrenciler yazın 40 iş günü staj yapıp öyle mezun olurlar. Bu da diplomanın geç alınması demek.
Kasım ayına kadar diplomayı almasında problem yok diye hatırlıyorum, üniversiteler geçici kayıt yapıp kasım-aralık gibi diplomayı istiyor, diplomayı veremezse kaydını iptal ediyor, eğer uygulamayı değiştirmedilerse durum böyleydi.

Yaza bu iş biterse stajı yaparlar hocam :p Ama Avrupa'nın en fazla vaka açıklayan ülkesinin vatandaşı olarak yaza biteceğini düşünen var mı aranızda? Hepimiz biter umuduyla bekliyoruz ama gidişat hiçte iyi görünmüyor.

Bu şekilde bir yazı gönderdi bir arkaşadım, doğruluğunu bilen var mı?
Yazı tarihi eski ama imza kısmındaki tarih yeni

upload_2020-12-3_16-49-28.png

Ekli dosyayı görüntüle 68545
o imzayı herkes atar hocam, bir hükmü yok onların. Bir de e-imzalı belgeye niye "güvenli elektronik imzalıdır" diye imza atılır, bunun mantığını anlamış değilim. Anlayan açıklarsa çok berhudar olurum.

Ekli dosyayı görüntüle 68545
Hocam bu yüz yüze eğitime başlanan ekim ayındaki konuya verilen cevap ve yazı geç geldiği için o tarihe bakmayın. Konu ekim ayının konusu. Şu anki durumla herhangibi ilgisi yok.
Not yüz yüze eğitim başladığı ekim ayında bile şeflik ödemeyen okullar olmuş. Bu ona edilen itirazın cevabı

o imzayı herkes atar hocam, bir hükmü yok onların. Bir de e-imzalı belgeye niye "güvenli elektronik imzalıdır" diye imza atılır, bunun mantığını anlamış değilim. Anlayan açıklarsa çok berhudar olurum.
Alıskanlık hocam bır donem imzasız bu evrak diyenler vardı .

Hocam bugün sendikadan bu şekilde bir yazı yazıldı MEB'e herhalde olumlu bir dönüş olur..

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201203_234300_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_20201203_234300_com.google.android.apps.docs.jpg
    116.4 KB · Görüntüleme: 146
sendikalar bastırıyor. okula gidilen gün şeflik görevlerini de yapsın şefler. ücretleri de ödensin şeklinde

EBA destek noktası olan okullar buraların bakım onarımı için şeflik ücreti talep etmeliler. Buralar eğitim öğretim için açık, yani kimse okulda eğitim öğretim yok o yüzden şeflik vermiyoruz bahanesine yaslanamaz.

EBA destek noktası olan okullar buraların bakım onarımı için şeflik ücreti talep etmeliler. Buralar eğitim öğretim için açık, yani kimse okulda eğitim öğretim yok o yüzden şeflik vermiyoruz bahanesine yaslanamaz.
Hocam bu çözüm değil eba destek noktası olan okulda zaten gorevlendirme yapildi 18 saat ucret aliyor gorevli ogretnen sadece 1 kişi. Okuldaki diğer şefler ve Eba destek noktası olmayan okulda görevli olan alamayacak yine.

alan sefinin gorevi sadece laboratuar degil ki koordinatorlükle ilgili tüm çalışmaları yaptım ben bu bile ücreti hak ettiğimizi gösterir

Hocam bu çözüm değil eba destek noktası olan okulda zaten gorevlendirme yapildi 18 saat ucret aliyor gorevli ogretnen sadece 1 kişi. Okuldaki diğer şefler ve Eba destek noktası olmayan okulda görevli olan alamayacak yine.
edn olmayan da permanganat hocamın yazdığı gibi koordinatörlükle ilgilendiği için yine ücretini almalı. Ya benim merak ettiğim, bu sendikalar ne iş yapıyor, yok mu bir girişimleri?

edn olmayan da permanganat hocamın yazdığı gibi koordinatörlükle ilgilendiği için yine ücretini almalı. Ya benim merak ettiğim, bu sendikalar ne iş yapıyor, yok mu bir girişimleri?
Hocam dediğinize katılıyorum. Olumlu yaklaşımınızı anlıyorum. Ama bakanlıktan çıkan bir mesaj var müdürlere giden. Şeflik ödenmeyecek diye. Bu yüzden okul müdürleri bir yazı veya bu konuda bakanlıktan bir duyuru olmadıkça ödeme yapmaz.
Sendikalar neden bastırmıyor onu ben de anlamıyorum.

Bakanlığın yazısı

Ekli dosyalar

• 5512312B-B649-46D7-ABA9-1C20828520C3.jpeg
    5512312B-B649-46D7-ABA9-1C20828520C3.jpeg
    149.7 KB · Görüntüleme: 100
Geri