şeflik ücreti

Kodla Büyü
13.madde de ne demek istemiş, meslek liselerinde grup var ise bu maddeye göre devam eder anlamı çıkar mı. Önceden olduğu şekilde ödenmeye devam edilmesi diyor. bizim okulda gruplar iptal edilmişti.

Meslek öğretmenlerinin aldıkları ek dersler şeflik ve koordinatörlükten gelmektedir. Bu durumda en çok mağdur edilen meslek öğretmenleri olmuştur.
Hemde maaş karşılığı 20 saat olduğu için girdiği bütün dersler ancak maaş karşılığını doldurur.

sevgili bakanım (canım bakanım benim) ek dersler ödenecek dendiyse ödenir, ne o mevzuat araştırma vs. Sevgili bakanımız (canımcım, bakancım) cumhurbaşkanının tüm kademeler tatildir sözünü ezerek anaokullarını açmadı mı? Ondan daha mı iyi bileceğiz? Sevgili bakancım, canımcımı üzmeyin. Senaryolar bitmez, kötü sonlu yazar bu sefer ama.

Yine sesimizi duyuralim arkadaslar bu surec kimsenin sucuegil bizi magdur etmeye haklari yok herkesin odemeleri var borclari var kirasi var tek maasla nasil yapacak heryere yazalim cimer bimer twitter vs

Yazi yine acik degil bu ogrenciler izinli sayilmalari lazim yoksa 36 haftalik stajlarini yapmis olamazlar ve mezun olamazlar yada stajlarini uzatirlar oyle mezun olurlar izinli sayilirlarsa bizde ucretimizi aliriz

Ben konya il temsilcisine genel merkeze bu konuda bilgi vermesi için mesaj atmıştım. Sizlerde kendi il temsilcilerine ulaşıp bilgi verirseniz iyi olur arkadaslar.
Screenshot_20201124-104036_Messenger.jpg

Yazi yine acik degil bu ogrenciler izinli sayilmalari lazim yoksa 36 haftalik stajlarini yapmis olamazlar ve mezun olamazlar yada stajlarini uzatirlar oyle mezun olurlar izinli sayilirlarsa bizde ucretimizi aliriz
Öğrenciler Bir dönem ime yaparsa stajdan muaf oluyor.
Yazıda sık sık mevzuata atıf olduğundan mana kalınlaşmış gibi görünse de ek ders kararının 16. Maddesi haricindeki seflik, koordinatörluk gibi diğer görevler fiilen yapılamayacağından bunlar için ek ders olmayacak

Bize de tebliğ edildi bu yazı idare tarafından. 11. maddeye göre koordinatörlük yok ama şeflik için bir şey demediler henüz. Bence onu da keserler..

Bize de tebliğ edildi bu yazı idare tarafından. 11. maddeye göre koordinatörlük yok ama şeflik için bir şey demediler henüz. Bence onu da keserler..
eğitim öğretim devam ediyor dolayısıyla şeflikler ödenmeli diye yorum yapıyorum ben. koordinatörlük ise fiilen yapılmadığı için ödenemez (ama burası türkiye bir yazıyla öderler) marttan sonraki durumda ise idari izinliydi öğretmenler ve o yüzden çoğu ek ders ödendi kulüp vs. hariç. başka platformlarda hatta burada da mart ayı ile şimdiki durumu karşılaştıranlar yanlış karşılaştırma yapıyor.

Bekleyip göreceğiz, şu an için elden gelen başka bir şey yok

Rehber öğretmenler haftada 1 gün okula gelmek kaydıyla 18 saat haftalık ücretini alabiliyorsa şeflik de ayni şeklide alınabilmeli. Alınamazsa haksızlık oluşmuş olur.

Şu anda bu durumda olmamız aslında maaşların düşüklüğünden kaynaklanıyor, de insan onuruna yakışan bir maaşımiz yok ne yazık ki ancak full ek ders ile yoksulluk sınırına yakın bir gelir elde edebiliyoruz...ama ek derste hiçbir zaman garanti... asıl öğretmen camiası olarak maaş ve ek gösterge peşine düşmeliyiZ... günü kurtaracak çözümlere değil...
4500 civarı bugun öğretmen maaşı...yazık günah...en az 6000 olmalı...

Daha önce aldığımız evraklar iptal ozaman. Yeniden veli ve işletmeden talep ve onay dilekçesi mi alacağız?

Bakanlık ne yapıyor anlayan var mı? Herşey başa dönüyor. İşletmelere yine gelsin mi gelmesin mi diye sorulacak, aileden izin dilekçesi. İzin dilekçesi zaten almıştık veliden , işletmeden tekrar izin dilekçesi almak gerekiyor.

Twitter hesabı MEB MTEGM Daire Başkanı / Teknik Öğretmen Mehmet Salih CANBAL'a ait.
Doğrulamaya gerek var mı?

Ogretmenler gunu kutlamaları hızla dev ediyor

Ekli dosyalar

• IMG-20201124-WA0027.jpg
    IMG-20201124-WA0027.jpg
    81.7 KB · Görüntüleme: 194
Geri