Seçmeli Dersler

Kodla Büyü

Enterprise

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Arkadaşlar elinizde 2017-2018 yılıunda okutulacak seçmeli derslere ait dilekçe örneği var mı?
Bir de bu seçmeli derslere öğrencileri yerleştirirken nasıl bir yol izliyorsunuz? Biz excel formunda hazırlıyoruz başka kolay bir yolu var mı karışmaması için?

Sabah sabah yine Bilişim dersinin önemsiz görülmesiyle bir kez daha karşı karşıya geldim. Seneye seçilecek seçmeli dersler arasinda bilişim yok. Müdür yard. idare böyle karar verdi dedi. Var mi böyle bir hakları, ne yapmalıyız bu durumda...

Ben 7ler için Bilişim olsun istiyorum dedim. Seneye 7lerde var en azından.

İdarenin öğrenciler için dersleri seçmeye yetkisi yok hocam, hatta idarenin bu şekilde öğrencileri yönlendiriyor olması asıl şikayet konusu...

Böyle bir seçim hakları yok. Ne DYK'da ne seçmeli derste öğrenci istediğini seçer. Tabi bu kanunen olan.
Uygulamada müdür ne isterse o olur. Çünkü kanun idare tarafından anlık belirlenen birşeydir...

Bu sene 10 ders seçme yetkileri varmış, öğrencilere verdikleri fotikopi de bilişim, zeka yok.

bende idareciyim, dilekçeye seçebilecekleri 10 dersi ekledik dağıttık. öğrencilere şu uyarıyı yaptık sadece, okulumuzda branş öğretmeni olan dersleri seçin.
genelde spor,bilişim falan seçti öğrenciler.

Diyanet cuma hutbesinde din derslerini seçmesi için milleti yönlendirdi. Seçmeli işini öğrenci ve veliye bırakan yok ki. Herkes kafasına göre yönlendirme yapıyor, işkembeden evrak düzenliyor. Bizim okulda ek ders tamamlatmak için kullanılıyor seçmeliler. Boş verin arkadaşlar. Bu ülkede bu eğitim sistemiyle bir yere varılmaz. Bu kafalarla değil 2023, 2223'de de yerimizde saymaya devam ederiz. Benim artık bir umudum kalmadı.

Öğrenciler de dersin olmadığını görünce üzüldüler, scratch işliyorduk, iyi gidiyordu. Gidin idareye söyleyin dedim öğrencilere ama işe yaramayacak. Biz kodlama falan uğraşırken yakında dersi tümden kaldıracaklar bu gidişle

*Vendetta*' Alıntı:
İdarenin öğrenciler için dersleri seçmeye yetkisi yok hocam, hatta idarenin bu şekilde öğrencileri yönlendiriyor olması asıl şikayet konusu...

Size katılıyorum @Vendetta hocam aynen öyle :+1:

Okula dilekçe yaz hocam.bu sene seçmeli kaç öğrenci seçtiğini neye hangi yönetmeliğe dayanarak dersin eklenmediğini Sor.sonucta seçmeli dersler öğretmen norm durumunu etkiliyor

aynenbadi' Alıntı:
bende idareciyim, dilekçeye seçebilecekleri 10 dersi ekledik dağıttık. öğrencilere şu uyarıyı yaptık sadece, okulumuzda branş öğretmeni olan dersleri seçin.
genelde spor,bilişim falan seçti öğrenciler.

Hangi iledesin hocam.

Yazı geldi mi? eokul sayfasında giriş kısmı açılmış.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında haftalık ders dağılım saatleride değişmiş. Buna bağlı olarak seçmeli derslerde de değişiklik olacağını düşünüyorum.

Bende tek sayfa excel tablo hazırlayıp giriş yapacağız sisteme (5. sınıflar için)

Bize kırumnetten geldi güya üzerinde 2016/2017 yaxıyor sizlere 2017/2018 geldimi

Enterprise' Alıntı:
Bize kırumnetten geldi güya üzerinde 2016/2017 yaxıyor sizlere 2017/2018 geldimi

Kocaeli olarak Dys ye geçtik

Seçmeli ders için yazı henüz gelmedi

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

pisagorean' Alıntı:
Diyanet cuma hutbesinde din derslerini seçmesi için milleti yönlendirdi. Seçmeli işini öğrenci ve veliye bırakan yok ki. Herkes kafasına göre yönlendirme yapıyor, işkembeden evrak düzenliyor. Bizim okulda ek ders tamamlatmak için kullanılıyor seçmeliler. Boş verin arkadaşlar. Bu ülkede bu eğitim sistemiyle bir yere varılmaz. Bu kafalarla değil 2023, 2223'de de yerimizde saymaya devam ederiz. Benim artık bir umudum kalmadı.

atma recep... bizde cumaya gidiyoruz hiç böyle hutbe duymadım. yanlışlıkla kilisedeki papazdan duymuş olmayasın???

dersimizin seçilip seçilmeme olayına gelince, okulların %99'unda idare kendi belirliyor. bir yönüyle hak verilebilir. çocukların seçimini dağıtmak imkansıza yakın bir durum. bunu yaşayanlar ne kadar bu durumu üst makamlara bildiriyor bu da ayrı konu.

Önümüzdeki yıl seçmeli dersleri seçme hakkı 10 dersle sınırlandırılarak idareye bırakılmış. Derslerin 3 ü Din Kült, 3 ü beden müzik resim, geriye 4 ders kalıyor onlarda test çözme dersleri. Bizim ders arada kaynadı yine malesef :(

Arwen hocam nerede yazıyor idareye bırakıldığı kimseye resmi bir evrak gelmedimi yaw :++:

arwen' Alıntı:
Önümüzdeki yıl seçmeli dersleri seçme hakkı 10 dersle sınırlandırılarak idareye bırakılmış. Derslerin 3 ü Din Kült, 3 ü beden müzik resim, geriye 4 ders kalıyor onlarda test çözme dersleri. Bizim ders arada kaynadı yine malesef :(

yazı nerede hocam?

baynadir' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

atma recep... bizde cumaya gidiyoruz hiç böyle hutbe duymadım.

Kıymetli Kardeşlerim!
Hutbemizi bütün mümin kardeşlerimiz için önemli olduğuna inandığım bir hususu hatırlatarak bitirmek istiyorum. Okullarımızda ders seçme süreci 24 Şubat 2017 tarihine, yani önümüzdeki Cuma gününe kadar devam etmektedir. Geleceğimizin teminatı yavrularımızı okullarımızda tercihe bağlı olarak okutulan Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin Hayatı derslerini seçmeye teşvik edelim. Çocuklarımıza Yüce dinimiz İslam’ı, Kerim Kitabımız Kur’an’ı, Peygamberimizin örnek hayatını öğretmenin anne babalar olarak üzerimize düşen dini bir vazife olduğunu unutmayalım.

http://www2.diyanet.gov.tr/DinHizmetler ... atler.docx

baynadir' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

atma recep... bizde cumaya gidiyoruz hiç böyle hutbe duymadım. yanlışlıkla kilisedeki papazdan duymuş olmayasın???

dersimizin seçilip seçilmeme olayına gelince, okulların %99'unda idare kendi belirliyor. bir yönüyle hak verilebilir. çocukların seçimini dağıtmak imkansıza yakın bir durum. bunu yaşayanlar ne kadar bu durumu üst makamlara bildiriyor bu da ayrı konu.
Ne biçim konuşuyosun birader! Ağzını topla. Sen gel de bu uslübla karşımda takıl.

DotCom' Alıntı:
baynadir' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

Kıymetli Kardeşlerim!
Hutbemizi bütün mümin kardeşlerimiz için önemli olduğuna inandığım bir hususu hatırlatarak bitirmek istiyorum. Okullarımızda ders seçme süreci 24 Şubat 2017 tarihine, yani önümüzdeki Cuma gününe kadar devam etmektedir. Geleceğimizin teminatı yavrularımızı okullarımızda tercihe bağlı olarak okutulan Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin Hayatı derslerini seçmeye teşvik edelim. Çocuklarımıza Yüce dinimiz İslam’ı, Kerim Kitabımız Kur’an’ı, Peygamberimizin örnek hayatını öğretmenin anne babalar olarak üzerimize düşen dini bir vazife olduğunu unutmayalım.

Al arkadaş kaynağını atmış. Biz camiiye gittik. Sen de gittin ama bedenin orda aklın başka yerdeydi heralde.

DotCom' Alıntı:
baynadir' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

Kıymetli Kardeşlerim!

Kapak olmuş, tebrikler Dotcom :+1:

baynadir' Alıntı:
pisagorean' Alıntı:

Kimin atıp atmadığı meydana çıktı, camide kafan orada burada olursa ne hutbeyi duyarsn ne de maneviyatından faydalanırsın.Sonra da kalkıp kilise milise diye savunmaya geçersin. Diyecek tek laf "Allah hidayet versin evvelinde ıslah etsin"

Çalıştığım okul Bilişim teknolojileri dersini sınavlarda çıkmadığı için seçmedi.
Böyle bir durumla karşılaşan var mı?

http://www.meb.gov.tr/secmeli-dersler-i ... r/12849/tr

Seçmeli dersler için okul yönetimleri en fazla 10 farklı ders belirleyecek
Ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerin seçmeli dersleri için okul yönetimleri en fazla 10 farklı ders belirleyecek ve seçilen dersler ikinci dönemin ilk haftasında e-okul sistemi üzerinden ilan edilecek.

Geri