seçmeli ders ve bilişim rehber öğretmeni

Kodla Büyü

böte63

Site Gezgini
hocalarım tecrubeli hocalarımdan fikir almak için;
bizim okulda 8 saat zrunlu bilişim dersim var seneye formatoruk alırsın diye seçmeli derslerde bilişimi seçmemişler, en az 4 saat seçmeli seçilsin istiyordum 8 saat bana ytermi sene formatörlükte sıkıntı falan olurmu

nerde olduguna bağlı, köy kasabada 6 saate bir norm açılır ama merkezde bölge olayı var ve sıkıntı olabilir.ben 14 saat ders vardı hepsnini secilmesini istedim ne olur ne olmaz

Merkezde sıkıntı şöyle olur,
aynı bölgede iki tane bilişimci var ve aynı bölgedeki okulların ders saatleri toplamı sayısı 31'den az ise ikinci puanı düşük olan bilişimciye yol görünür.
ancak blunduğunuz bölgede 6 ders bilişim var ve tek bilişimci iseniz sıkıntı yok.

Hiç duymadım, köylerdeki norm ayrıca hesaplanır diye. MEB'de bölge mantığı vardır.

ercinc98' Alıntı:
Bakınız ;

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/8301.html
Madde11.

Arkadaşımız ayrıca okulunun türünü yazmamış, ortaokul, düz lise, anadalu lisesi mi?
Meslek lisesi ise ayrıca farklıdır.

Bilmeden sallamayın.
:?
İlk mesajda verilen bilgiler incelendiğinde, okul türünün ortaokul olduğu anlaşılır sanırım. 8) Okul hakkında yeterli bilgi verilmemiş.

böte63' Alıntı:
bizim okulda 8 saat zrunlu bilişim dersim var seneye formatoruk alırsın diye seçmeli derslerde bilişimi seçmemişler, en az 4 saat seçmeli seçilsin istiyordum 8 saat bana ytermi sene formatörlükte sıkıntı falan olurmu
Formatörlük :?
Sanırım 7. sınıftaki öğrencilerin Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersini tercih edip seçmelerini istiyordunuz :idea:
Yazılan metinde çok fazla yazım hatası yapılmış.
Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği ile ilgili bilgilere aşağıdaki linki kullanarak ulaşabilirsiniz.
okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/bt-rehber-ogretmenligi-gorevlendirmesi-tereddut-edilen-husu-t103484.html

böte63' Alıntı:
Hocam kusura bakmada formatörlük diye unvan yok artık btr var kendi alanımızı kendimiz iyi kullanmalıyız.. ayrıca btr ders sayısına bakmaksınız verilir.. iki secenek için verilir okulunuzda ya bilişim lab olacak yada okulunuz fatih projesi kapsamında olacak

böte63' Alıntı:
...r seneye formatoruk alırsın diye seçmeli derslerde bilişimi seçmemişler, ....
tünmceye dikkat edilirse, formatör ifadesini idare kullanmış, bir arkadaş mesajında sanki böte63'ün sözü gibi değerlendirmiş.

Ayrıca bizim yeni programımız Talim Terbiye kararı ile (150 sayılı karar) kademeli olarak uygulamaya sokuldu. yani şu anda 5-6'larda geçerli durum seneye 5-6-7'ler için geçerli ve 8. sınıflar 1 saat seçmeli olacak.
Kod:
http://ttkb.meb.gov.tr/program2.aspx?islem=1&kno=196
"Kurul Kararı.pdf" 'yi dikkatli okuyun. Kademeli olarak iki saat olacak. Aksini belirten veya yeni bir yazı çıkmadı.

ve yine;
bu kurul kararına göre Temel Eğitim Genel Müdürlüğü,
"İlköğretim Kurumları (İlkokul ve Ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesinin Ortaokul Kısmında Değişiklik Yapılması"
ile ilgili yazıyı çıkardı.
Kod:
http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2013_05/28033917_ilk_ort_haf_ders_ciz_28mays2013.rar
Bu bağlantıda da "Kurul Kararı.pdf" var ve çooook dikkatli okuyun. veya okuma-anlama becerisi olan birisine okutun.

Geri