seçmeli de ne anlatıyorsunuz ?????

Kodla Büyü

bellagio

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar 2 haftadır giriyorum ama nereden başlayacağımı bilemedim siz nerden başladınız ve nasıl devam edeceksiniz

hocam ben word çalışma yaprağı hazırlıyorum sınıfta uygulatıyorum ....

ben de 4. basamaktan başladım ama sanki ağır gelecek gibi. 3 ve 4. basamak daha uygun olur gibi.

daha bizimkiler klavyedeki yön tuşlarının ne işe yaradığını bilmiyorlar hayretler içerisinde klavye anlattım.
sonra fare monitör kasa donanımlara deindim
bilgisayarı bir açamadık açsak kaybolup gidecez. :mrgreen:

6-7-8 lere anlattığım şeylerin aynısı 5. sınıflara 2 derste yaydıra yaydıra anlatıyorum.Labaratuarım yok bu arada.

wordden başladım.. klavye, windows vb eksik bilgilerini ve de word de etkinlik yaparken yeri geldikçe anlatıyorum.. yani etkinlik içine sıkıştırma gibi bir politikam var :) etkili oluyor.. genel olarak 5. basamağı uygulucam sanırım..

Benimde labaratuvarım yok.Kendi bilgisayarımı götürüyorum okula,öğrencilerde izliyor sadece.

btcikız' Alıntı:
wordden başladım.. klavye, windows vb eksik bilgilerini ve de word de etkinlik yaparken yeri geldikçe anlatıyorum.. yani etkinlik içine sıkıştırma gibi bir politikam var :) etkili oluyor.. genel olarak 5. basamağı uygulucam sanırım..
bende böyle düşünüyordum fakat çoooooookk boş olduklarını görünce vazgeçtim. gerçekten işimiz var sanki bunlarla
eski nesil daha mı zekiydi daha mı araştırmacıydı ne şimdikilere iki dk sonra anlattığımızı sorsak apışıp kalıyorlar.

Benim minik 5'lerim ile yeni klasör oluşturma, isim verme, kes, kopyala, yapıştır ile başladık. Donanım-yazılım ayrımına girdik, donanımlardan bahsettim. Ne yapacağımı bilemedim ve birden anakart, ekran kartı vs. anlatırken buldum kendimi :mrgreen: Donanımların resimlerini internetten tek tek buldurttum. O eğleceli oldu. Anakart resimleri bulun dedim, ethernet falan açanlar oldu :D Bi de önceki hafta canlı canlı göstermiştim. Donanıma bu derece girmemem gerekirdi galiba :oops: Bu hafta windowsu kullanma ve sonrasında ufaktan office olaylarına girmeyi planlıyorum.

Yıllık plan olarak hangisini kullanıyorsunuz? Deftere ne yazıyorsunuz? Öğretim programına göre office ilerleyen aylarda başlıyor.

Benim de (şimdilik) labım yok. Tek sınıf 31 öğrenci var. Şevkleri kırıldı lab.ın olmadığını öğrendiklerinde. Şimdilik en başından başladık. Bilgisayarı açma kapatma, Yeni klasör oluşturma gibi. Klavyeyi tanırız. Word'de yazı yazarız. Basit biçimlendirmeleri anlatırız. Sonra da dosya kaydetmeyi anlatırız. Olmadı sınıfa projeksiyon getireceğim dizüstümü de alırım. Çocuk seçmiş bari bişeyler öğrensin.

arkadaşlar bil. tek. ve yazılım dersi öğretim programını incelerseniz sonundaki çerçeve programa göre ben temel düzey I göre plan yaptım. aşağı yukarı o programı uyguluyorum.

okula zaten 6.basamak ve 7.basamak kitapları gelmişti.
bende 1.dönem 6.basamak 2.dönem 7.basamak olarak hazırladım yıllık planı.

Ben her sınıfta donanım ve yazılıma deyindim, parçaları tek tek gösterdim bilgisayarın çalışma mantığını ve kullanım sırasında almamız gereken güvenlik önlemlerinden bahsettim çokça. 5 lerde de 5. basamaktan devam etmeyi düşünüyorum.lab ım var ama aynı zamanda sınıf olarak da kullanıldığı için hiiiiç iç açıcı değpil:( labta okutulan sınıf her ders geziyor benim dersimin olduğu sınıfları. :shock:bilgisayarların hali yaman zaten

Geri