Seçmeli Bilişim Kaldırıldı, BTY dersi 5 ve 6. sınıflara geri döndü

Kodla Büyü

gkhankz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
5 gün önce yayınlanan öğretim programı tekrar değiştirilerek dersimiz 5 ve 6. sınıflara geri döndü ancak bir farkla seçmeli bilişim dersi kaldırıldı. Yani bazı okullarda bilişim öğretmeni normu düşmemesi için can simidi olan seçmeli bilişim dersi kaldırıldı. Hazırlık sınıfları kesinleşirse norm konusunda sıkıntı yaşayacak birçok kişi

Ttkb haftalık ders çizelgesi değişmeden hiçbir şey değişmiş sayılmaz hocam
Bir değişiklik yok

Yanlışlıkla dersleri karıştırmışlar :)

Ders içerikleri konusunda hiçbir fikirleri yok sanırım.
Amaaan o da teknoloji bu da teknoloji demiş olabilirler :)

hocam 5,6,7,8 sınıflarda olan bty dersinin kaldırılması karar vermişler. Bu karar değişmezse (ki her an değişebilir) seçmeli kaldırılmış oluyor.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    77.7 KB · Görüntüleme: 169
Benim anladığım ders kaldırılmıyor, 5.6. sınıflarda zorunlu 5.6. sınıflarda uygulanan program 7 ve 8lerde de uygulanabilir diyor son karar...
5.6. sınıflarda desr zorunlu ,7 ve 8lerde uygulanabilmesi içinde ders olması gerekli ama zorunlu ama seçmeli işte orası belirsiz...

Ekli dosyalar

• 2018119-Bilişim10.JPG
    2018119-Bilişim10.JPG
    95.6 KB · Görüntüleme: 106
  • 2018124-Bilişim47.jpg
    2018124-Bilişim47.jpg
    101.5 KB · Görüntüleme: 107
ben karara göre hiçbir şeyin değişmediğini anlıyorum

İptal edilen 2012 programı basamak basamak olandı zaten kademeli geçiş bitti deniyor

Önümüzdeki sene yine 5-6 lar zorunlu 7-8 ler seçmeli

ben karara göre hiçbir şeyin değişmediğini anlıyorum

İptal edilen 2012 programı basamak basamak olandı zaten kademeli geçiş bitti deniyor

Önümüzdeki sene yine 5-6 lar zorunlu 7-8 ler seçmeli

Hocamın dediği doğru, hiçbirşey değişmedi arkadaşlar.. Sadece 2012 de kabul edilen öğretim programının kademeli olarak azaldığı için bu yıl geçişi bitiyor, yani o programa göre eğitim alacak öğrenci kalmadığı için onun kaldırıldığı yazıyor, bir de 2017 temmuzda kabul edilen kaldırıldı onun yerine 24 ocak 2018 kabul edilecek diyor ama ikisi arasında zaten fark yok.

Değişen bir şey yok, 5-6 larda zorunlu dersler. Seçmeliler için burada bir açıklama yok zaten, seçmeli konusu haftalık ders çizelgelerinde çıkar.

Değerli arkadaşlar umarım dediğiniz gibidir ancak kaldırılan ders 5,6,7,8 den kaldırılıyor .
“Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi (5 ve 6. Sınıflar) Öğretim Programıile05/09/2012 tarihli ve 150 sayılı kararıyla kabul edilen Ortaokul ve İmam Hatip Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi (5, 6, 7 ve 8. Sınıflar) Öğretim Programı’nın2018-2019 eğitim ve öğretim yılından itibaren tüm sınıf düzeylerinde uygulamadan kaldırılması”

Eklenen ders sadece 5 ve 6.sınıflara ekleniyor.
“Ortaokul veİmam Hatip Ortaokulu Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi (5 ve 6. Sınıflar) Öğretim Programı’nın 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından itibaren tüm sınıf düzeylerinde ekli örneğine göre uygulanması”

Gelecek sene başında anlarız hayırlısı olsun.

+6 saat seçmeli derslerin kaldırılması gerek

5. sınıflarda İNGİLİZCE hazırlık sınıfı MİLLİ bir karar değil bir an önce bu yanlıştan dönülmeli

Son düzenleme:
Seçmelinin kaldırıldığına dair bir ibare yok. Diğer ders müfredatlarında da o konuda bir şey beliritilmemiş. Yeni çizelgede belli olur ama bence kaldırılmamıştır. Dersin 5 ve 6 larda kalması çok iyi oldu

Ders ile alakalı bir ifade göremedim. Eski öğretim programı kaldırılıyor. Yeni öğretim programı ile devam edilecek.

Seçmeli derslerin kaldırıldığını neye göre söylediniz öğretmenim?
TTKB haftalık ders saatlerini belirten tablo açıklanmadan kaldırıldı veya kaldırılmadı diyemeyiz.

Bir Allahın kulu bakanlıkla ulaşıp şu durumumuzu anlatamaz mi ya çoo tuhaf bir bölümüz

Sakin arkadaşlar. Dikkat ettiyseniz tüm derslerde yalnızca zorunlu bölümlerin programları yayınlanıyor. Nitekim geçen yıl zorunlu derslerin programları güncellendi. O yüzden sıkıntı yapacak durum yok rahat olun.

Geri