Seçim Görevi ?

Kodla Büyü

bil_tek&yaz

Aktif Üye
Merhaba Arkadaşlar,
Bugün mahalli idareler seçiminde görevli olduğumu öğrendim. Normal prosedüre göre Sms ile seçim görevi çıkıp çıkmadığına dair bilgilendiriliyor. Bulunduğum ilçede 4-5 gün önce seçim görevi çıkanlar Sms ile bilgilendirildi. İsteyen kendi arasında değişiklik yaptı, iptal etmek isteyenler yerine başkasını buldu. Bende bana çıkmadığını düşünerek pazardan sonrası için plan yaptım. Bana Sms filan gelmedi bugün listede imza atmam için ismimi gördüm. İlçe de mazereti olanlardan dilekçe istediler ama mazereti olan da verdi dilekçeyi olmayanda(ilk seçim görevim istemiyorum diyeni de, seçim görevi istemiyorum diyeni de) ve hepsi kabul oldu o insanlara görev çıkmadı.
size sormak istediğim evrakı imzalamasam nasıl bir yaptırımla karşılaşırım.

ilçe seçim kurulu başkanı hakimle görüşün. Ama bu saatten sonra iptal edeceklerini sanmam çünkü listeler vb. herşey hazırlandı hocam.
Bizim burada(ist. pendik) geçerli mazareti olmayanın görevini iptal etmiyorlardı..
Göreve gitmezseniz seçime muhalefet etmekten ceza alabiliyorsunuz.. Hakkınızda dava açılabiliyor. Şimdiye kadar kime açıldı bilmiyorum ama..

Geri