Seçim görevi verilir mi??

Kodla Büyü

mesafeli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar seminer takvimimiz açıklandı malum. Bir de seçimimiz var. Ben seçimlerde görev istemedim ve seçim ikametimi memlekete aldırdım. Bu durumda resen seçim görevi verilme ihtimali var mıdır? Memurlarnette felan açılmış benzer konu ve görevlendirme olamayacağı söylenmiş. Neye göre böyle söylediklerini de anlayamadım işin aslı. Sizce görev verilebilir mi. Verilemiyorsa dayanağı nedir

Bize önce seçenek dahi verilmedi zorla listeye ismimiz yazıldı.Tepki gelince isteğe bagliya döndü.Ben istemedim.

Geçen seçim de görev değişimi için seçim kuruluna gittim.
Görev değiştirdiğimiz kişi görev istemediği halde çıkmış, ben istemiştim bana çıkmamıştı. Görev değişikliği yapmıştık.

anlaşılan seçim takvimine pek uyan yok
görevim olduğunu kurula giderek öğrendim
görevlendirme hala devam ediyorumuş
sisteme işlemek için de pek aceleleri yokmuş gibi konuştular, 12 hazirana kadar yaparlar artık

Hocam Ysk seçmen sorgulama sayfasında göreviniz var mı görebiliyorsunuz. ( Tabiki ilce seçim kurulu görev tanımlamalarini yaptıysa).

ben istemiyorum diye imza atmama rağmen görev verildi.. bizim okulda istemeyen bir çok kişiye de resen görev verildi.. eğer görevli bulamazlarsa resen görev veriyorlar hocam..

Arkadaşlar benim bulunduğum ilçede sandığını dışarıya aldıranlara görev verilmedi. Bana ve eşime çıkmadı. Ama uygulama ilçe seçim kurumundan ilçe seçim kurumuna göre değişiyor sanırım

Geri