Seçili önyükleme disketinden okunamadı?

Kodla Büyü

61>34

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar aşağıdaki sorun beni deli edecek noolur yardım edin 3 bilgisayarda 3 farklı cd ile formata başladım 3üde aynı hatayı verdi :verymad: :verymad: :verymad: :verymad:

Windows bir bilgisayar disk donanım yapılandırması sorunu nedeniyle başlatılamadı.
Seçili önyükleme disketinden okunamadı.ön yükleme yolunu ve disk donanımını gözden geçirin.
Ek bilgi için donanım disk yapılandırması hakkındaki windows belgelerine ve donanım elkitaplarınıza bakın.

Re: noolur yardım :((((

tahminimce cdrom da arıza var. okuma işlemini yerine getiremiyor

ben olsam flash bellekle atardım yukardaki arkadasıma katılıyorum ya cd yi dvd yi okumadı yada kullandığınız cdler dvdler arızalı

hocam biosta disk ile ilgili bir bölümde raid yazıyor. onu sata yapınca diske müdahale edilebiliyor. böylece format atabiliyorsun. bende deneyerek bulmuştum. umarım işine yarar :)

Surekli ayni bolumlere mi kuruyorsunuz?farkli boyutlandirma yapin bicimlendirin kurun

Buzkırıcı' Alıntı:
Surekli ayni bolumlere mi kuruyorsunuz?farkli boyutlandirma yapin bicimlendirin kurun

hocamın yazdıklarına ek olarak, Yavaş format ı seçiniz. Olmaz ise, disk üzerinde badsector taraması yapan programlar var onları deneyebilirsiniz.
Kolay gelsin.

"Noolur yardım" diye başlık atılmaz. Moderatör amcalar. Yetişin.

halk' Alıntı:
"Noolur yardım" diye başlık atılmaz. Moderatör amcalar. Yetişin.

bu köhne şeyler adamda Türkçe mi bırakıyor hocam Allah aşkına ya.

değerli hocalarım baştan sona harddiski biçimlendirdim, ve 3 tane bilgisayarda var aynı sorun, dolayısıyla 3 tane farklı CD sürücüsü ve 3üne de ayrı CD kullanarak bu sorunla karşılaşıyorum.. Bilgisayarlar AİDATA'nın.. daha önce bu sorunla karşılaşanlar varmıdır bilmiyorum ama ben ilk defa 3 bilgisayarın 3ünde de aynı sorun ile karşı karşıyayım.. :?

SATA mod ile ilgili bir sorun gibi duruyor. BIOS'tan SATA ayarları ile ilgili bir değişiklik yapmanız gerekebilir.

61>34' Alıntı:
değerli hocalarım baştan sona harddiski biçimlendirdim, ve 3 tane bilgisayarda var aynı sorun, dolayısıyla 3 tane farklı CD sürücüsü ve 3üne de ayrı CD kullanarak bu sorunla karşılaşıyorum.. Bilgisayarlar AİDATA'nın.. daha önce bu sorunla karşılaşanlar varmıdır bilmiyorum ama ben ilk defa 3 bilgisayarın 3ünde de aynı sorun ile karşı karşıyayım.. :?

Hocam cihazların PCI slotları üzerinde çevresel cihaz varsa çıkartıp deneyebilir msiniz

Geri