SEÇİM SANDIK GÖREVLERİ BELLİ OLAN VAR MI?

Kodla Büyü
“Değişiklik olması halinde” diyor zaten

Mutlaka bazı yerlerde olacaktır
hakkında tutanak tutulan oy verme sırasında usulsüzlük yapanlar ve hakkında işlem yapılanlar, sağlık sorunu mazeret vs den dolayıda değiştirilecek sadece.
bunda görevli olup da iptal etmek isteyen pek olmaz çünkü 2 kişilik tercih kağıdı var evrak az sayım kolay bunda da görevi olupta sebepsiz iptal eden .... artık bir şey demiyorum.

hakkında tutanak tutulan oy verme sırasında usulsüzlük yapanlar ve hakkında işlem yapılanlar, sağlık sorunu mazeret vs den dolayıda değiştirilecek sadece.
bunda görevli olup da iptal etmek isteyen pek olmaz çünkü 2 kişilik tercih kağıdı var evrak az sayım kolay bunda da görevi olupta sebepsiz iptal eden .... artık bir şey demiyorum.

Mazeretsiz görevi iptal eden seçim kurulu olmaz herhalde

tek pusula olduğu için taliplisi çok olacağından rahatlıkla görevi iade edebilirsiniz ama bunun belli bir süresi var o süre içinde gitmeniz lazım.

Parti üyeleri iade etmek isteyebilir. Bordroda yatacak parayı görünce bir daha görev almam diyenler olmuş

Not: Bu seçimde ben yedektim

Bizim burada seçim kurulu mazeret sunanlardan bile çoğunu kabul etmedi ilk turda. Çok sayıda kişi istemediği halde zorunlu gitti göreve

Başkan olarak görev yapanlar için ilk tur ve ikinci tur ücretleri ne kadar acaba?

Ekli dosyalar

• IMG_3063.jpeg
    IMG_3063.jpeg
    237.8 KB · Görüntüleme: 221
İlk turda sandık görevim vardı. ysk sitesinde görev olarak görünüyordu. 2. tur için de görev geçerliydi.
Bugün görev iptali için dilekçe vermiştim. Sonuç bilgisi için sizi ararız demişlerdi. Şimdi tekrar ysk sitesinden baktığımda görev görünmüyor.

İlk turda görevli olan arkadaşlarımız ysk dan görevlerini tekrar kontrol edebilirler mi?

İlk turda sandık görevim vardı. ysk sitesinde görev olarak görünüyordu. 2. tur için de görev geçerliydi.
Bugün görev iptali için dilekçe vermiştim. Sonuç bilgisi için sizi ararız demişlerdi. Şimdi tekrar ysk sitesinden baktığımda görev görünmüyor.

İlk turda görevli olan arkadaşlarımız ysk dan görevlerini tekrar kontrol edebilirler mi?
Hocam ben de görevliydim ve YSK sisteminde 1. Tur görev bilgilerim vardı. Ancak şu anda baktım bende de görünmüyor 2.tur görev bilgileri.
İptal dilekçesi vermedim

Görevler şu an gözükmüyor
19 Mayıs’ten sonra görülecek herhalde:

Son düzenleme:
YSK: Seçmen kağıtları yeniden dağıtılacak.

Birçok kişi seçmen kağıdını attığı için bu karar alınmış

bazı sandıklarda seçmen kağıdı olmadan oy kullanamazsınız gibi garip şeyler söylenmiş, sandık başkanı eğitimi nerede aldı merak ediyorum. yine sultangazide sandık başkanı sabah seçimden çekilen adayın üzerine kalemle çarpı atmış pusulada :) komik işler

yalnız eskiden her mahalle muhtarı kendi muhtarlık bölgesindeki seçmenleri kapı kapı gezer seçmen belgelerini imza karşılığı herkese teslim ederdi ,bu seçimde hiç bir muhtarın böyle birşey yaptığını görmedim duymadım(farklı illerde köylerde yapan varsa tebrikler.)
hadi gençler bir şekilde e devlet vs öğrenip alıyor ama bilgisayar kullanmayı bilmeyen insanlar var yaşlılar var imkanı olmayanlar var,
bizim sandığa yaşlı bir amca geldi hiç kimsem yok eşim vefat etti çocuğu yok kimsede buna seçmen kağıdı vermemiş
geçen seçimde bu sınıfta kullanmıştım dediği için listeye baştan sona baktık yok adı ama baya bir zamanımızı aldı sırada bekleyenler hormudanmaya başladı vs vs vs yani muhtarların bu işi ciddiye alıp kapı kapı seçmen bilgi kağıtlarını imza karşılığı tebliğ etmesi lazım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Nereden bakıyoruz görevli olup olmadığımıza? YSK nın sitesinde bulamadım.

Hocam şimdi kontrol ettim aynı görev 28 Mayıs için de tanımlanmış

yalnız eskiden her mahalle muhtarı kendi muhtarlık bölgesindeki seçmenleri kapı kapı gezer seçmen belgelerini imza karşılığı herkese teslim ederdi ,bu seçimde hiç bir muhtarın böyle birşey yaptığını görmedim duymadım(farklı illerde köylerde yapan varsa tebrikler.)
hadi gençler bir şekilde e devlet vs öğrenip alıyor ama bilgisayar kullanmayı bilmeyen insanlar var yaşlılar var imkanı olmayanlar var,
bizim sandığa yaşlı bir amca geldi hiç kimsem yok eşim vefat etti çocuğu yok kimsede buna seçmen kağıdı vermemiş
geçen seçimde bu sınıfta kullanmıştım dediği için listeye baştan sona baktık yok adı ama baya bir zamanımızı aldı sırada bekleyenler hormudanmaya başladı vs vs vs yani muhtarların bu işi ciddiye alıp kapı kapı seçmen bilgi kağıtlarını imza karşılığı tebliğ etmesi lazım.
Böyle bir durumda sokak adına göre bakın hocam. Liste a dan z'ye sokak isimlerine göre yapılıyor. 30 saniyenizi alır.

bizde tam tersi hocam, seçmek kağıdını dağıtmazdı muhtarlık, bu seçimde kağıtlar zarflara konulup kapılara iliştirilmiş.

bizde tam tersi hocam, seçmek kağıdını dağıtmazdı muhtarlık, bu seçimde kağıtlar zarflara konulup kapılara iliştirilmiş.
demekki kimisi yapmış kimisi yapmamış ama yapılsa iyi olur imkanı olmayanlar çıkarmıyor resimde çekmemişse seçim günü kimse kimseyi 5 sn beklemek istemiyor sıradakiler neden seçmen kağıdını getirmeden geldin diye gelene laf çakıyorlar hiç hoş bir durum değil.

İlk turdan sonra görevini mazereti nedeniyle iade edenlerin (ya da iptal edilenlerin) yerine görevlendirme yapılmaya başlanmış

Maalesef bizde de aynı şekilde seçmen kağıdı veya sandık bilgisi olmayanlar vardı. cadde ve sokak ismiyle baktık biz hocam. öyle olunca bulmak daha kolay oldu.

Geri