Scratch sınavı öğrencilere zor geldi

Kodla Büyü

ümit45

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Maalesef bu sınav bile öğrencilere zor geldi, demek algoritma kavramını verememişiz, sizin düşünceniz nedir arkadaşlar, siz olsaydınız bu uygulama sorusunu sorarmıydınız? Sizce de zor mu?

Ekli dosyalar

• scrratch sınav.rar
    482.2 KB · Görüntüleme: 1,142
Zor olduğunu düşünmüyorum hocam. Anlaşılan öğrenciler dediğiniz gibi pek kavrayamamış ya da ne yapmaları gerektiğini anlayamamışlar gibi görünüyor.

Hocam ben bu sene code org üzerine yoğunlaştım ve daha iyi sonuçlar elde ettim,

şimdiki nesilde zaten yorumlama muhakeme ve bilgi transfer etmede problemleri var ve her gecen nesil daha da boşalıyor..

erakcora' Alıntı:
Sorular net değil gibi geldi bana.

Hocam burada kısa anlattım tabi , sınavdan hemen önce E.T de neyin ne olduğunu anlatıyorum, yani bu dökümanları verip hadi yapın demiyorum.

Bence çok kolay sormuşsunuz. Öyle bir eğitim sistemindeyiz ki bizim zamanımızda askeri bir düzen vardı ama kalite vardı. Şimdiki zamanda hep öğrenci merkezli olmaya çalışsak da çoğu tenekedir kimse üslubuma kızmasın. Sizin bu öğrencileriniz hiçbir şey anlamamış olacak ki bu 5 dakikalık soruyu yapamamışlar.

Bence kolay görünüyor. Rahatlıkla yaparlar diye düşünüyorum.
Kendi öğrencilerime yaptırmayı deneyim bakalım sonuç ne olacak :idea:

Bugünkü sınıfımda çoğu yaptı, ne dengesiz sınıflar var böyle, hakikaten öğrencilerin bazıları teneke bende katılıyorum, bugün kü sınıfta herkes 100 alacak sanırım.

Elin 5 yasinda çinlisi radyo yapıyor hocam. Takmayın fazla. Kültürel bişey bu :)
Tamamen katılıyorum. 9 yaşındaki öğrencilerimin çoğu ayakkabısını bağlayamıyor. Çantalarını sınıflarına kadar taşımak isteyen velileri ile mücadele ediyoruz.Klasik soru Ev ödevlerini besbelli velileri yapıyor. İşin ilginci bunları veliye söylediğinde savunmaya geçiyor.Kötü oluyorsun.
Öğrenci merkezli eğitime son verilmeli.
İlkokulda sınıf tekrarı gelmeli. Ortaokulda disiplin kurulları gelmeli.
Öğrencilerin yarısı, Mesleki ve çıraklık okullarına yönlendirilmeli. Örn: Almanya.

Son düzenleme:
Sınav kolay hocam, zor değil rahat olun. Çocuklar bizim beklediğimiz düzeye gelemiyorlar malesef, çünkü sorgulama ve düşünme çoğu çocukta yok. code.org uygulamalarının 4-6 yaş seviyesinde göstererek başladım 5. sınıflara inanır mısınız yapamayan var. Bu kadar kolay uygulamaları yapamayınca bazen durup düşünüyoruz çıkmaza giriyoruz.

Sınav kolay hocam, zor değil rahat olun. Çocuklar bizim beklediğimiz düzeye gelemiyorlar malesef, çünkü sorgulama ve düşünme çoğu çocukta yok. code.org uygulamalarının 4-6 yaş seviyesinde göstererek başladım 5. sınıflara inanır mısınız yapamayan var. Bu kadar kolay uygulamaları yapamayınca bazen durup düşünüyoruz çıkmaza giriyoruz.

Hocam siz ilk dönem code.org mu göstermeye başladınız? İkinci dönem konuları değil mi kodlama-algoritma? İlk dönem konularını yetiştirebiliyor musunuz?

Geri