Scratch programında yaptığım top sektirme oyunu

Kodla Büyü

zeyne

Site Gezgini
öğrencilere programlama mantığı yavaş yavaş anlatılabilir diye hazırladım arkadaşlar.umarım faydalı olur

Ekli dosyalar

• top sektirme.rar
    122.5 KB · Görüntüleme: 1,244
çok teşekkürler hocam ayrıca kim bu programı yaptıysa Alla razı olsun derslerim artık çok zevkli geçiyor...

zeyne' Alıntı:
öğrencilere programlama mantığı yavaş yavaş anlatılabilir diye hazırladım arkadaşlar.umarım faydalı olur

hocam yazdığınız programın mantığının kağıda dökümü var mı elinizde acaba?

hocam kağıda tam döküm yapmadım ama bazı yerlerinde neler yapmam gerektiğini, özellikle de koordinatları kağıda yazdım

zeyne' Alıntı:
hocam kağıda tam döküm yapmadım ama bazı yerlerinde neler yapmam gerektiğini, özellikle de koordinatları kağıda yazdım

kağıt nerede hocam bulamadım da :(

hocam çalışmanın yönergesi olarak kağıda dökümü bu.umarım yararlı olur

Ekli dosyalar

• yönerge.jpg
    yönerge.jpg
    60 KB · Görüntüleme: 2,852
  • yönerge.jpg
    yönerge.jpg
    60 KB · Görüntüleme: 2,824
teşekkürler hocam. ben üst tarafa küçük baloncuklar koyup seken topla onları toplamalarını sağlayacak bir uygulama geliştirecektim. artık bunun üzerine kurarım uygulamayı. ve 3 hak olacak. her yandığında haklarından biri gidecek. son halini tamamlayabilsek derste burdan paylaşırım.

stan007' Alıntı:
çok teşekkürler hocam ayrıca kim bu programı yaptıysa Alla razı olsun derslerim artık çok zevkli geçiyor...

başta yapamazlar diye düşünüyordum ama beklediğim gibi olmadı. en azından sıkıcı değil...

hocalarım acil yardım buradaki kodlarda bulunan 180+1 ve 2 derece dön dediği ne demek neden öyle döndürüyoruz bir türlü anlayamadım

top siyah engele değdiği zaman yukarı geri dönecek
eğer orası 180 derece olsaydı top değdiği gibi yani tam tersi dönmüş olacaktı ama
180+1 ya da orada 1 ile 12 arasında bir sayı seçip yani 181, 182, 183 gibi dereceler ile yukarı yine dönecek ama ttam tersi dönmeyecek farklı bir yöne doğru dönmüş olacak

Peki oraya daha kestirme bir kod yazabilirmiyix hocam sadeleştirmeye çalışıyorumda

Geri