Scratch Örnek Projeler

Kodla Büyü

fizikopat51

Site Gezgini
Merhaba değerli forum üyeleri Bu Bir Reklamdır ;) Derslerime başlamadan önce genelde bir örnek proje arayışına girmem bu programa beni iten en büyük etkenlerden birisi. Örnek proje aslında heryerde bir şekilde var ama karışık şekilde. Öğrencinin seviyesine uygun proje arayışları işimi zorlaştırıyordu. Bunlar arasında seviyeleme yapmam gerekiyordu. Seviyeleme işini dosyada klasörde bırakmayıp herkesin kullanabileceği android program yapmaya karar verdim. Blok tabanlı "appybuilder" kullanarak yine blok tabanlı Scratch programını anlatmaya çalıştım.

Program da 3 seviye belirledim.1.Seviye sahneyi (XY) tanıması,süre kullanımı,kukla,dekor işlemleri..vs olarak düşündüm. 2.Seviye değişken,liste kullanımı,özel bloklar..vs biraz karmaşık ifadeler. 3. Seviye arkaplan kaydırma,çok levelli oyunlar gibi daha karmaşık blokların olduğu bir sistem yapmaya çalıştım.

Programda blok kategorilerinde her bloğun anlatımı ve o bloğun hangi uygulamada kullanıldığı (Daha somut olsun diye) ile bilgi verdim. Ayrıca sahne, dekor, kukla , simgeler..vs bilgileri verildi.

Örnek proje detay sayfasında çalışmanın son halinin videosu altında da anlatımı yer almaktadır. Video ile anlatmadım. Ancak Youtube da ki eğitim videolarını program içerisinde Anlatım Videoları içerisine yerleştirdim. Tabi projeler gibi onlar da daha eksik zamanla çoğalacaklardır.

Sizde dersinizde öğrencilerinizle kullanmak isterseniz ; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appybuilder.fizikopat51.menu

Eksiklikleri belirtirseniz memnun olurum :)

Ekli dosyalar

• screenshot_4.png
    screenshot_4.png
    256.7 KB · Görüntüleme: 410
Hocam elinize sağlık teşekkürler, yalnız video tiklayinca acilmiyor ama nedendir

Hocam elinize sağlık teşekkürler, yalnız video tiklayinca acilmiyor ama nedendir

İlginiz için teşekkürler hocam. :)

Hangi videoda sorun var hocam belki link sorunu olmuşsa düzenlerim hemen. Projelerin içerisinde ki videolar kendi hesabımda olduğu için link sorunu yoktur onlar açılıyordur diye düşünüyorum.

keske okuldan da indirebileceğimiz - açabileceğimiz yapıda olsaymış hocam. telde actım baya güzel örnekler var gibi.

Geri